Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

çok zekice..ya sizce!

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok ilginç, biri de yaşanmış iki hikaye: Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk birkaç haftasını huzur içinde geçirir; ama sonra ders yılı başlar. Okulların açıldığı ilk gün, dersten çıkan öğrenciler yollarının üzerindeki her çöp bidonunu tekmelerler, bağırıp, çağırarak... Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir. Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapısının önüne çıkar, onları durdurur ve, ’Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken aynı şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz.
Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsanız size her gün 1 dolar vereceğim’ der. Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler. Birkaç gün sonra yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve onlara şöyle! der, ’Çocuklar enflasyon beni de etkilemeye başladı, bundan böyle size sadece 50 sent verebilirim.’ Çocuklar pek hoşlanmazlar ama yine devam ederler gürültüye. Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılar onları. ’Bakın’ der, ’Henüz maaşımı alamadım bu yüzden size günde ancak 25 sent verebilirim, tamam mı?’ ’Olanaksız bayım’ der içlerinden biri, ’Günde 25 sent için bu işi yapacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biz işi bırakıyoruz.’

• Beğen
Tepkiler: nev

nev

🏅Acemi Tasarımcı🏅
harika :) gerçektende çok zekice

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
:):):) hehehe zekice...gerçekten de..."olanaksız bayım" işin yolunu iyi bulmuş...

melek ata

🌟Usta Tasarımcı🌟
çoçuklara direk hayır dedigimizde asla yapacagı şeyden vazgeçmiyorlar amca çoçukların dilinden iyi konuşuyor çok zeki

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Helal olsun amcaya :D paylaşım için teşekkürler..

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
:D:Dmantıklı amcaymış..ben olsam darılırım bak gürültü çıkartmazsanız her gün eksiksiz yapın filan derdim:D

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
’Günde 25 sent için bu işi yapacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biz işi bırakıyoruz.

amca olayı çözmüş.
teşekkürler paylaşım için.