Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Contour sonrası köşelerinin kare olma sorunu

mustm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aradım ama bir türlü bulamadım attığım kontörde bu tür çıkıyor ama ben yuvarlak olmasını istiyorum attıgım kontörlerin çevresini mecburen kalemle kontör atıyorum yuvarlak olması için ama oda çok uğraştırıyor.
bunu nasıl yuvarlak yapacam ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eğer Yazıyı yazdıktan sonra F12' ye basarsan "Outline Pen" Penceresi açılır.

Orada Aşağıda kırmızıyla işaretli kutucuğu işaretle:

corelb.jpg

Sorun hallolacaktır.

ÖNCE
corel2.jpg

SONRA
corel1.jpg

Sanırım istediğin buydu...

mustm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eğer Yazıyı yazdıktan sonra F12' ye basarsan "Outline Pen" Penceresi açılır.

Orada Aşağıda kırmızıyla işaretli kutucuğu işaretle:

corelb.jpg

Sorun hallolacaktır.

ÖNCE
corel2.jpg

SONRA
corel1.jpg

Sanırım istediğin buydu...

tam olarakkk buydu arkadaşım çok teşekkür ederim ellerine sağlık

ayşe özmen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazıda contour

arkadaşım zaten yaptığınız iş yanlış. yazıya çizgiyle contour attığınızda zaten yazıyı daraltırsınız. yapacağınız şey şudur. yazıyı seçip ctrl+F9 tuşuna basmak. buradan yazınıza contour atarsanız hem düzgün bir çerçeve elde edersiniz hem seçenekleriniz fazlalaşır. iç ve dış contour atmak ve birkaç kat atma şansınız olur. eğer yazıyı contour'dan kurtarmak isterseniz Arrange/Break contour group apat seçeceksiniz üstteki yazı kalır contour altta ayrı bir bölüm olarak kalır. kolay gelsin.

denizyilmazoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım zaten yaptığınız iş yanlış. yazıya çizgiyle contour attığınızda zaten yazıyı daraltırsınız. yapacağınız şey şudur. yazıyı seçip ctrl+F9 tuşuna basmak. buradan yazınıza contour atarsanız hem düzgün bir çerçeve elde edersiniz hem seçenekleriniz fazlalaşır. iç ve dış contour atmak ve birkaç kat atma şansınız olur. eğer yazıyı contour'dan kurtarmak isterseniz Arrange/Break contour group apat seçeceksiniz üstteki yazı kalır contour altta ayrı bir bölüm olarak kalır. kolay gelsin.

Sağol Buda benim çok işime yaradı .

mustm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

yok arkadaşım bende ordan atıyorum zaten lakin anlatmak istedigim kontorü köşelerini kare kare atıyor yuvarlak atmak istiyordum arkadaşın söyledigi çözüm işe yaradı ama bi çok kişi kontörle senin dedigin gibi yuvarlak atıyor benimki bozuk herhalde