Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel açarken yükleme problemi

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
coreli her açtıgımda bu yüklemeyi yapıyor bunun nedeni nedir ?
ben direk corel açılmasını ve her açtıgımda ölçü inc de oluyor bunun cm olmasını istiyorum

Benzer konular

logosgrafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aynı sorun bendede var tam konu açarken gördüm. bilen arkadaşların yardımını bekliyoruz.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
İki kişide aynı problem olması düşündürücü yoksa soracaktım DeepFreeze tarzı program kullanıyormusunuz diye.. Ancak şuna emin olun windows ayarları ile ilgili bi sorun..

Bir kaç soru sorayım sizlere geleck cevaba göre yönlendirelim..

1.) Kaç kullanıcı var xp nizde

2.) Yetkilendirme ayarları yapılmışmı (administrator)

3.) C:\Documents and Settings\xxxx\Application Data\Corel dosyası mevcutmu mevcut ise ("xxxx" yazan yer kullandığınız oturum adıdır..) başka bir kullanıcı var ise ordaki tüm corel klasörünü kullandığınız kullanıcı adı (oturum) daki corel klasörü ile değiştirin.

4.) Corel Kurulumunu Windows'un olduğu diske yapmamış olabilirsiniz

5.) Corel kurulur iken Cd den çalıştır gibi secenekler aktif olabilir

6.) Hangi virüs programı var.. Devre dışı bırakıp yendinen kurun coreli

7.) Çok büyük problem teşkil ediyorsa.. Uzak yardım ile bağlanıp bakabilirim..

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
açılırken yapılan yükleme sorunuyla ilkkez karşılaşıyorum 9 yıldır corel draw kullanan biri olarak. ama dosya her açıldığında cm olarak açılmasını istiyosanız;
menübarda, Tools / Options Penceresindeki, Document / Rulers sekmesinde Units bölümündeki Horizantal ve Vertical değerlerini Centimetres olarak değiştirirseniz, yeni açtığınız her dosya cm olarak açılır.

logosgrafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cm veya inç benimkinde böyle bir sorun vermiyor. sadece ekranda üstte ki görüntü çıkıyor ve açarken bu yüzden bekletiyor.kurulum yeri doğru bu arada

logosgrafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1. tek kullanıcı var
2- evet
3 - başka yok
4 - doğru yerde kurulu
5 - değil
6 - antivir
7 - tekrar kurduktan sonra çözemezsem deneyelim.

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
açılırken yapılan yükleme sorunuyla ilkkez karşılaşıyorum 9 yıldır corel draw kullanan biri olarak. ama dosya her açıldığında cm olarak açılmasını istiyosanız;
menübarda, Tools / Options Penceresindeki, Document / Rulers sekmesinde Units bölümündeki Horizantal ve Vertical değerlerini Centimetres olarak değiştirirseniz, yeni açtığınız her dosya cm olarak açılır.

söylediginizi yaptım ama halen inç olarak açıyor

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
mustmaster.. sen türkçe corelmi kullanıyorsun..?

kusura bakmayın işlerin yoğunlugundan konuya yeni bakabildim corel 12 ingilizce kullanıyorum önceden böyle bir problem yoktu ve ilk kez karşılaştım
formattan sonraki corel yüklememde böyle bir sorunla karşılaştım

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
İki problemde format sonrası.. Anlaşılan.. Ancak başıma hiç gelmediğinden çözüm üretmek güç oluyor... En iyi çözüm.. X3 kullanın derim..

logosgrafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
x3 yükledim kurtuldum. teşekkür onur karadağlı

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
sonunda problemi buldum böyle bir problem le karşılaşan olursa program ekle kaldır dan değiştir e tıklayıp coreli bi daha yüklediginiz yerden göstermek problemi ortadan kaldırıyor