Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir dairenin üzerine örnek S harfi koydum Daire zemini mavi

S harfinin yarısı, mavi zemin üzerindeki beyaza, diğer yarısını beyaz zemin üzerindeyken mavi renge nasıl boyarız.linear ile denedim ama dairenin ovallerine denk gelmiyor:(

Son düzenleme:

Benzer konular

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
68462967nh3.jpg

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sayın thematriz inanınki çok teşekkür ederim.Size zahmet verdim.Resim olarak açıklamanız çok güzel olmuş.Çok teşekkür ederim..Çok sıkıntı çekiyordum.Nedense basit gibi soru ama hiç kullanmamıştım.Ama lazım olunca ..elinize sağlık..

mukobircan

🌱Yeni Üye🌱
daireyi çizdin ..S harfini dairenin mavisinin içine yarısını gelecek şekilde koydun Arrange tıkla..açılan menüden Shaping..tık ..açılan menüden en altta shaping tıkla corel draw penceresinin sağında pencere açılacak uzun ve dar ....oradan Intersect tıkla ...açılan.. menüden source ve target..seceneklerini deneyerek ..bulabilirsin....daireyi ve s harfini seçerek ..ve deneyerek farkları anlayabilirsin ....kolaygelsin...

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
thematrix,denemedin cevap vermiştim ama benim istediğim tam olarak bu değilmiş.Yani ben harfi boyamak istemiştim,ama genede güzel fikir..

Sayın mukobircan,
dediğinizi uyguluyorum ama bir türlü renk değiştiremedim.Bulurum herhalde çok sağolun

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tamam mukobircan dediğiniz gibi hallettim.:)

orhan777

🌱Yeni Üye🌱
Desperado

Arkadaşım thematrix doğru anlatmış ama biraz daha kolay şekilde dediği herşeyi yapıp trim yerine ,intersect i seçersen sana kesiştiği bölümü kopyalar + ya falan gerek yok yani, kestiği bölgeyi de istediğin renge boyayabilirsin

Umarım işine yarar

cagrinho

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel anlatım, teşekkürler..