Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel dosyasını freehamd de açmak?

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar corel x5 te çalışılmış bir dosyayı freehand 11 de açmam gerek içene sürükledim olmadı import ettim oda olmadı önce ai ye çevirim sonra freehan yapim dedim oda olmadı başka bir yol bilen yardım edebilirmi.Mutlaka freehand 11 de açmam gerek başka bir 11 çalışmasıyla bağlıcamda ama diğer programlarda yüklü bilgisayarımda şimdeden sağolun.

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
eps yada pdf yapıp denedinizmi?

seyyah1845

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pdf yi freehand da artık açamıyorum sebebi ne sizce erkal coşkun?

bahadır

🏅Acemi Tasarımcı🏅
CDR yada Ai dosyalarını Freehand de açmak bazen çok zor bir durum.
Bunun en büyük etkisi çalışma içinde kullanılan vektörel efekt, gradient vs. ve yüksek versiyon olması.
Fotoğraflarında problem çıkardığı zamanlarda kullandığım yöntemi aktarmak istiyorum sizlere arkadaşlar.
Gerçi çoğunuz biliyordur ama Ai ve CDR kullanıcılarına bir not olsun.

Çalışma içerisinde ki fotoğrafları silin. Ai'de açtıktan sonra düşük versiyon seçeneklerinden herhangi birisiyle Ai olarak kaydedin. Bu Ai'yi Freehand de rahatça açabilirsiniz. Daha sonra tif fotoğraflarınızı importlayabilirsiniz.

Bu işlem sonunda hatalı efektler görüyorsanız, onlarıda normalize etmeli yada Photoshopta halletmelisiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

Lifetime

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba; Corel dosyasını AI formatına export etmelisiniz. Bunu yapmadan önce Combine leri bozmalısınız. Aksi halde freehan de aldığınız da kesik kesik çizimler göreceksiniz. Aynı şekilde degrade efektlerini de düz renklere çevirmelisiniz. Export komutu verdiğinizde versiyomn olarak 3x i seçiniz 8x ve üzeri versiyonlara export ettiğinizde çalışma X şeklinde görünür. Bu şekilde export ettğinizde sorunsuz olarak Dosyayı freehand te kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar.