Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw da ekran ile çıktı uyuşmazlığı

deniz bahtiyar1

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar
corel ve photshopta çalıştığım dosyaların çıktısı ekranda görüldüğü gibi olmuyor ekranda oldukça parlak ve istediğim gibi görünse de printer den çıktı aldığımda tam bir fiyasko.sormak istediğim şey görüntü ile aynı kalitede nasıl çıktı alabilirim printer markası hp 5550 belki ondan kaynaklı bir durum varsa bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim
herkese iyi çalışmalar.

Benzer konular

wildturk1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım corelden hazirladiğin işlerin cıktılarini püskürtmeli yazicilardan cıktı alarak ekranda gördüğün tonlamaların tamamını ve parlıklığı alamazsin buna lazer yazicilarda dahil

aldiğin ciktilarin orjinale yakın olmasini tasarimlarin kendisini göstermesini ve göze hitap etmesini istiyorsan bir iki küçük tüyo verebilirim

yazicida kullandiğin kağidi değiştir tek yüzü parlak a4 de alacağin cıktılar biraz daha albenili durur sana yazicida tavsiye etmek isterdim ama bir sürü yazici markasi ve çeşiti var kullandiğin yazici iyi sadece kağidi değiştirmen yeterli olur bence müşteriye göstereceğin çalışmaların cıktısı için tabi

yok eğer ciddi birşeyler alıyorsan ve bu hazirladiğin çalışmaları asıl çalışmalar olarak kullanacaksan matbaa baskısı olmayan az adetli işlerse sana dijital baskı makinesi almani tavsiye edebilirim

deniz bahtiyar1

🌟Usta Tasarımcı🌟
dogru kagidin etkisi olabilir cunku en kotu ciktiyi teslin (sentetik) kagitta veriyor peki sentetik kagit icin bir ayar var mi yani kagit ayari falan ben calisirken renkleri olmasi gerektiginden daha koyu yapmaya calisiyorum ama yine de istedigim sonucu alamiyorum bu aralar yeni bir yazici alacak durumum yok en son aldigim kart printerinin parasini oduyorum su an:) ona gore masrafsiz bir cozum varsa iyi olur

bysoftware

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya arkadaşlar aynı renk tonu alması için grafiği resme dönüştürmesi gerekmezmi o zaman renk tonuna yakın bir çıktı alınabiliyor diye biliyorum.. yanılmıyorsam.

deniz bahtiyar1

🌟Usta Tasarımcı🌟
yani grafiği bitmapa çevirmek görüntüyü bira iyi yapıyor ama çıktıyı pek etkilemiyor

adem konan

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.akonan.com
Ekranının kalibrasyonunu ayarla.. Bunun için; ana renkler kullanarak siyah ve beyaz da dahil bir sayfaya dikdöertgenler çizerek içini doldur. Bu sayfanın çıktısını al ve akranda gördüğün renklerle kıyaslayarak en doğru rengi bulabilirsin.
Kalibrasyon için Adobe Gamma Leader'ı kullanabilirsin.