Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw da mizanpaj için acil yardım

cesurmeneli

🌟Usta Tasarımcı🌟
corelde çok sayfalı broşür hazırlayacağım.
indesign veya quark taki gibi çok sayfayla bir pencerede çalışma imkanı varmı corelde?

Benzer konular

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
ben bu güne kadar hiç rastlamadım
excel gibi geçişli sayfalar halinde çalışabilirsiniz corelde

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Aynı ekranda 1 den fazla sayfa iile çalışabilirsiniz. nasılmı? Bir A4 çizersiniz sadece çerçevesini ve ondan istediğiniz kadar yan yana kopyalayarak sayfa elde edebilirsiniz. ancak bu şekilde çalıştığınızda corel çok yorulur. Aşağıdaki yolu izlerseniz daha hızlı ve pratik bir yoldur.
29592506ry2.jpg

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
"...çok sayfayla bir pencerede çalışma..." denmiş ;)

cesurmeneli

🌟Usta Tasarımcı🌟
TeŞekkÜrler
bİr Şey daha sorabİlİrmİyİm:
Yazilari bİrbİrİne nasil baĞlayaĞiz? Yanİ 10 sayfalik yaziyi kopyaladiĞimizda dİĞer sayfaya nasil aktarabİlİrİz.?

cesurmeneli

🌟Usta Tasarımcı🌟
16-20 sayfalik bİr metİnsel broŞÜr hazirlayacaĞim.
Tİreleme , metİnİn devamini dİĞer syafya aktarimi, toplu İŞ dosyasi nasil olmali? Tke sayfadami yoksa 16 sayfa aÇmalimiyim? Bu konularda bana yardim edebİlİrmİsİnİz? Ben bunlari İndesİgn ve quarkta yaptiĞimdan bayaĞi fransiz kaldim corele bu konuda:(

Grafik Canavarı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.niziphalkinsesi.com
tekst yapıp hepsini sayfalara gerektiği kadarını alır sdiğerini silersiniz yani tüm sayfaya alfbeyi koyar ab sayfa bire cd sayfa ikiye ef sayfa üçe yz son sayfaya gelecek şekilde önceki ve sonraki yazıları silerseniz manuel olarak veya yazının hepsi görünmeyecek şekilde size sayfada gerektiği kadar alın yazının orta alt kısmında ki siyah küçük aşağı banak ok işaretine tıklayın ok işaretli küçük bi bölme dah çıkacaktır o yanzın geri kalandır istediğiniz sayafya yerleştiirn öncekinin devamı otomotik olarak çıkacaktır böyel devam edin sayfalar uzunsa tabi bunu ctrl f8 deyken yapıyoruz

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
Toolbar'da yazma aracını seçerek sanki bir çerçeve çizecekmiş gibi yazım alanını oluşturuyoruz. böylelikle Corel; Word'e dönüyor ve her sayfa için aynı işlemi tekrarlıyoruz. Sayfaları birbirine eklemek için yaratmış olduğumuz yazılım alanınındaki ufak kareye tıklıyoruz. Cursör çokaman bir ok halini alır. Bu ok ile bir sonraki yazım alanının üst bölümüne tıklıyoruz. Böylece işlem devam ediyor.