Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Dersleri: Alt+Shift ile Diğerlerini Seç Komutu

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalışma içersinde yer alan obje topluluğu içersinden bunların sayısının 13 olduğunu düşünelim ,2 sinin dışındaki kalan objeleri seçmek isterseniz öncelikle shift ile bu iki objeyi tıklayarak seçin hemen ardından Shift ve Alt tuşlarını kullanarak bütün objeleri içne alan bir çerçeve çizin ....Diğerlerinin seçili hale geldiğini göreceksiniz.
1.Resimde Yeşil ve Sarı yıldızlar Shift tuşu ile seçildi
2.Resimde ise ALT+SHİFT tuşu ile tüm yıldızları içine alan bir seçim çerçevesi yaratıldı ve olayı anlaşılması için bir miktar sağ tarafa taşıma yapıldı.
30941461ds7.jpg

74373455un7.jpg

ilkinci

🌱Yeni Üye🌱
çok sağol. Bu paylaştıkların benim işimi hızlandırdı.

savruk

🌱Yeni Üye🌱
paylaşım için teşekkürler. "alt tuşuna basmaya gerek yok shift tuşuyla seçime devam edilebilir"

Grafoza

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
faydali bir bilgi tesekkurler...

srknemr

🌱Yeni Üye🌱
paylaşım için teşekkürler. Tam tersini anlatayım bende müsadenizle; örneğin bir sayfada bir çok nesneyi hareket ettireceksiniz. ancak seçilecek nesne çok, seçilmeyecek az. hepsi de birbirine girmiş. ctrl + a yapıp hepsini seçiyoruz. Ardından taşımak istemediğimiz objeleri shift'e basılı tutarak tıklıyoruz, artık seçime dahil değiller. Diğerlerini rahatlıkla taşıyabiliriz.

izmox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paylaşım için teşekkürler. Tam tersini anlatayım bende müsadenizle; örneğin bir sayfada bir çok nesneyi hareket ettireceksiniz. ancak seçilecek nesne çok, seçilmeyecek az. hepsi de birbirine girmiş. ctrl + a yapıp hepsini seçiyoruz. Ardından taşımak istemediğimiz objeleri shift'e basılı tutarak tıklıyoruz, artık seçime dahil değiller. Diğerlerini rahatlıkla taşıyabiliriz.

Şimdi anladım, sağol...

sinans

🌱Yeni Üye🌱
ince detaylar için teşekkürler. işe çok yarayacak...

ucanpirasa

🌱Yeni Üye🌱
İl önce teşekkürler

fakat bu kadar uğraşmaya gerek olmadığını düşünüyorum
CTRL + A deyip bütün objeler seçilik
Sonra Shift e basarak istemediğim nesleleri seçimden çıkartabilir
Bana bu şekilde daha kolay geliyo
Birde bunu çok fazla yerde kullanabileceğimizi sanmıyorum
Bir dergi çalışırken üzerinde bir çok nesne, resim ve yazı olacağı için bu işlem gereksiz gibi geldi bana

antique

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paylaşım için teşekkürler. "alt tuşuna basmaya gerek yok shift tuşuyla seçime devam edilebilir"

tek tek devam edilemeyecek kadar çok seçim yapma durumu için verilmiş bir tüyo olmalı..

ancak diğer arkadaşların yazdığı gibi, benim için de, hepsini seçip dışarıda kalması gerekenlere tıklama yöntemi daha pratik..

alfonsodaglar

🌱Yeni Üye🌱
abicim cidden teşekkürler bunlar süper bilgiler ALLAH RAZI OLSUN...

mesefe

🏅Acemi Tasarımcı🏅

pratiklik budur :)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Küçük bir düzeltme: Shift tuşuyla seçili nesneye seçili olmayanı ekleyebildiğimiz gibi çerçevenin içine alarak yaptığımız seçimlerde Shift tuşuna basılı olarak seçim yaptığımızda seçili nesneleri seçim dışında bırakır bu işlem için sadece Shift tuşuna basmak yeterlidir Alt tuşunun bir işlevi yoktur ...