Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Dersleri: Blend kullanımına bir örnek, anlatımlı

birolkeser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umitmatbaacilik.com
Tasarımlarınızdaki detaylarda ardışık objeleri daha profosyonelce kullanmanızı sağlayacağına inandığım bir özellikten bahsetmek istiyorum.

BLEND

Amacımız bir çizgi üzerine başka bir şekli yerleştirmek.

Aşağıdaki örnekte bir çember ertafına yuvarlak bir obje yerleştiriliyor.

altaki klavuz olarak kullanılan daireyi oklarla belirtilen komutlarla çember haline dnüştürüyoruz ve alltaki noktacığını F10 ile işaratlayip, sağ ok ile gösterilen açık değerini 360-1=359 giriyoruz.

Bunu tam yuvarlak bir döndürme yapmak istediğimde kullanırım.

daha sonra magenta görünen iki dairemizi işeratliyoruz. "Efect/Blend" komutu ile sağ tarafta blend kontrol panelini açıp "Appy" komutu ile blend geçişini veriyoruz.

img=https://img519.imageshack.us/img519/6084/blend2wv2.d9d1e53671.jpg][/url]

Yaptığımız bu blend seçili iken yukarıda görünen komutlardan bir ile bu geçişi altta görünen çembere dolayabiliriz. komutu verince sizden çemberi seçmenizi isteyecektir. Sonuç yukarıda görünüyor.

blend nesnelerinin ilk ve sonuncusunu tutup bağımsız hareket ettirebilirsiniz. bu sayede aşağıdaki sonuca ulaşabilirsiniz.

Ne işime yarar diyen arkadaşlara bi örnek vermek isterim.

Kolay Gelsin !...

ehli_z_a_n

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürlerrr.. bende blend bölümünde ki apply yanmıyo ne yapmam lazım ??

soneremir

🌱Yeni Üye🌱
bleend komutunda loop yanan yerde işlem yapınca ölçülerde değişme oluyor.bunun hep aynı ölçüde olması için ne yapılabilir

ebraremel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba, resimlerin çoğu gözükmüyor, imkan varsa yenileseniz keşke? minik daireleri çembere dolama kısmında takıldım ben :(