Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Dersleri: corelde jpg resim yada logolar vektörel çizim yapma

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
evet kalitesiz logolar büyük sorun onları şimdi en kaliteli hale getirelim

resm1fo5.jpg

resm2mx7.jpg

resm3ce9.jpg

resm4nh1.jpg

resm5ey5.jpg

resm6sh4.jpg

resm7gm5.jpg

kolay gelsin

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Anlatım için teşekkürler fakat ben şöyle anladım yanlış anladıysam kusura bakma arkadaşım deseni çizdikten sonra renkleri belirliyoruz o otomatik degrade geçisi yapıyor filan gibi anlatımı gibi geldi yoksa degradeyi yine manuelmi elle yapacaz orayı çözemedim birde onu belirtirseniz çok güzel olucak elinize saglık kolay gelsin ....

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
anlatım için teşekkürler.. fakat x4 de bu kadar uğrşamaya gerek kalmadan otomotik olarak vektore cevire biliyoruz..

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
Anlatım için teşekkürler fakat ben şöyle anladım yanlış anladıysam kusura bakma arkadaşım deseni çizdikten sonra renkleri belirliyoruz o otomatik degrade geçisi yapıyor filan gibi anlatımı gibi geldi yoksa degradeyi yine manuelmi elle yapacaz orayı çözemedim birde onu belirtirseniz çok güzel olucak elinize saglık kolay gelsin ....

arkadaşım eyedropper tool ile rengi alıyoruz
paintbucket tol ile renklendireceğimiz objeye
kovanın ucundaki renk full olunca tıklıyoruz

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dostum Eline Sağlık Güzel Anlatım Bilmeyenler İçin Faydalı Teşekkür Ederim. Allah gönlüne göre versin.

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
şekli seç
bitmaps / quicktrace

tabi bu bildiğimiz trace işlemi sonrasında mükemmel sonuç bekleyemeyiz ama bayağı yardımcı oluyor çizilerde
bende corel x4 kurulu değil bu quik trace yoluyla vektörele çevirirken zannedersem zemin olduğu gibi kalıyodur buda istediğimiz sonucu almamıza engel olur yani bu quik trace bizim yapmaya çalıştığımız sonucu vermez galiba

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
zemin tek renkse zaten orası bütün halinde oluyo. vektörel olduğu için grubu çözüp o kısmı silebiliyoruz. quicktrace gerçekten çok güzel bir olay. şimdiye kadar çok işime yaradı. gerçekten uğraştıracağına inandığım çizimlerde yarı yarıya zaman kazandırdığı oldu.

buna karşılık arkadaşımızın anlattığı yöntem bu işin en etkili yöntemidir. zira trace ile tanışmadan önce tüm logoları böyle çizerdim.

tabi tracede her zaman etkili olamıyor. resmin rengine, kalitesine vs. değişebiliyor. sonuç mutlak değil.

corelX4dü denemelisin derim dostum. kendi sitesinden demo versionu indirebilirsin.
quicktraceyi kullandıkça hoşuna gidecektir.

Saygılar..

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
arkadaşlar şimdi bu konuya sadece x3 de yada x4 de bunları daha kolay yapıyoruz diye bakmayın o yüksek çözünürlükteki kaliteli resimlerde geçerli bi olay ama benim anlatmak istediğim kalitesi ne olursa olsun en dandik resmi bile bu yöntemle ilk günkü haline getirebilmektir tracede düşük çözünürlükteki resimlere trace uyguladığımız zaman tek parça almamız gereken rengi bir kaç ayrı parça halinde alıyoruz bunuda biraz uğraştıktan sora düzeltebiliyosun ancak bu bu yol corelde decupe yapmayı bilen her akadaşımızın basitce kullanabileceği bi yöntem bu yüzden bu konuyu açma ihtiyacı duydum trace yaparak alamadığım bir çok sonucu bu yolla en başarılı şekilde aldım isterseniz deneye bilirsiniz her iki yoluda

eyub47

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlginç bir ders. emeğine sağlık

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
tracedeki sıkıntı düşük çözünürlükle sınırlı diğerlerinde 10 ve üstü bütün corellerde işe yarıyor üstelik çokta zaman kazanıyorsunuz ayarlarla biraz oynarsanız birden fazla renkli resimlerde dahi iyi sonuç alınıyor biraz uğraşın başta sonra çok zaman kazanacaksınız :D

gazin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
birde resmin veya herhangi bir cismin çevresine direk çerçeve atma var effects->create boundary bu da pratik oluo

ggrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paşlaşım için teşekkürler... corel 12 dede bit işlemi vektöre çevir butonu var. onunlada işi çözebilir.. tabi karışık renkliler hariç.