Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Dersleri: Eyedropper Aracı ve Mucizeleri

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Toolboxde yer alan eyedropper aracı pek çok işleme kolaylık kazandırmakta.Eyedropper aracı ;tıkladığınızda property barda 2 ana ve bunların alt seçenekleri olarak karşımıza çıkar.

1.Object Attributes
a-Properties (Outline , Fill ve Text )
b-Transformations (Size, Rotatıon ve pozition)
c-Effects (Envelope,Blend vb)

2.Sample Color
a.Sample Size (1,3 ve 5 birimlik alanlardan oluşan bir renk karışımı elde edilir.)
b.Select From Desktop ( Program penceresi küçültülerek masaüstünde ki herhangi bir noktadan renk örneği alabilirsiniz.)

1 nci seçenek ile objenin karekteristik özellikleri ile objeye uygulanmış pek çok özellik kopyalanırken
2 nci seçenekte renk ile ilgili özellikler kopyalanmaktadır.

Kullanım için Eyedropper aracı ile özelliklerini alacağınız nesne üzrine tıklayın sonra SHIFT'e basarak hedef objeye tıklayın..
51081871di8.jpg

19074934vq2.jpg

hakanonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.hakanonline.net
valla kardeş bulamadım yaa ne yalan sölimm şimdi hangi bölümün altında resimli bi şekilde anlatırsan sevinirim paylaşım için teşekkürler...

ebraremel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eyedropper ile ilgili öyle az şey biliyormuşum ki şaşırdım.. sayenizde bundan sonra daha etkin kullanabileceğim, teşekkürler.

Ferhat07

🌟Usta Tasarımcı🌟
hata!!

bende sample color seçeneği aktif olmuyor bi bilginiz varmı acaba ? şimdiden teşekkürler.

olcaycankan

🌱Yeni Üye🌱
bende bişey yapamdım lütfen biraz daha eyrıntılı anlatırmısın

kelleci0101

🌱Yeni Üye🌱
buldum ama bende yapamadım:):) resımle anlatırsan daha fydalı olur dıye dusunuyorum:)

ny_west15

🌱Yeni Üye🌱
eyedropper ile bir objeden kopyaladığım özelliği, birden fazla objeye yapıştırmak için ne yapmam gerekiyor. hayatımı kurtaracak soru :)