Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Dersleri: Link Manager Penceresi

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalışma içersine linkli olarak alınan bitmaplerin kontrollerini Tools Link Managerden yapabilirsiniz. Çalışma içersine aldığınız image dosyası Link manager pencerinde yanında yeşil bir çek işareti ile görülecektir.İmage dosyasının bir başka yere taşınması veya silinmesi durumunda bu işaret kırmızı bir X işareti olacak resim üzerinde herhangi bir değişiklik yapılması durmunda ise ! işaretine dönüşecektir.

İmage dosyasının taşınması durumunda link'i pencere altında bulunan Fix broken link to externally... komutu ile yeniden belirleyebilirsiniz.
Uptade to selected Out of data object ile üzerinde değişiklik yapılmış resminizi güncelleyebilirsiniz.
Break link to externally linked object komutu ile ise resminizi çalışma içersine gömebilirsiniz.
Open Link With Its Associated Aplplication ile ise daha önceden windows da belirlediğiniz ( Ben Photoshop olarak belirlemiştim) düzenleme aracı ile düzenlemek için photoshopda seçili image dosyasını açar.

Link manager penceresinde yer alan rakamlar hangi image dosyasının çalışmanın hangi sayfasında yer aldığını görmeniz için size kolaylık sağlar.
90822736hk2.jpg

86204600dy4.jpg

11495510wa6.jpg

46499061ui4.jpg

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Ellerine emeğine sağlik, teşekkürler..

harun_asa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sağolun bu güzel anlatım için. Emeğinize sağlık