Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Linear Uniform İki Tarafa nasıl verilir?

serkahn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.serkanurhan.com
Evet arkadaşlar, 10 puanlık uzmanlık sorusunu sormak istiyorum. Corel'de uniform ile objeleri transparanlaştırabiliyorduk, Linear ile de istediğimiz tarafa doğru geçişli transparan işlemlerini yapıyorduk. Ancak Linear Uniformun eksik tarafı sadece 1 kere uygulanabiliyor olması ve diyelimki bir objenin hem üstüne hemde altına geçişli transparanlık vermek istediğimizde bunu yapamıyor olmamızdı.

Şimdi sorum şu, iki tarafa nasıl transparanlık verilir?

Örnek Uygulama aşağıda;
linearuniform.jpg

Benzer konular

ALİ KARAKAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dersafisleri.com
Transparan yaptıktan sonra objeyi convertliyorsunuz, sonra tekrar interaktif transparan aracıyla istediğiniz yöne doğru efekti verebiliyorsunuz.

serkahn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.serkanurhan.com
Siz Bitmape Convertlemekten bahsediyorsunuz, o zaman obje resim olur ve kalite düşer. Ben Bundan bahsetmemiştim.

emreyar

🌱Yeni Üye🌱
bu şekilde yaparak iki tarafa linear transparan verebilirsin.

linear.jpg
[/URL][/IMG]

kardinal35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İyi, güzel, hoş anlatmışsın da, arka plandaki sabit renkli bir nesne değil de, bir fotoğraf olunca transparan mı olmuş olur???

parantez

♾️Grafik Gurusu♾️
bilgi için teşekkür ederim.:smile::smile:

serkahn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.serkanurhan.com
Maalesef, soruma yanıt alamadım. Eğer kırmızı daire ile işaretlenen yerden bahsediliyorsa 12 de bu yok. X4 kurmammı gerekiyor çift tarafa linear uniform atabilmem için?

sinsi-34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
önce bir liner dolgu yap .ve bu objeyi 1 adet çoğalt.yatay çevir ve yanyana getir ..sonra birleştir ..umarım anlatabilmişimdir ...

Son düzenleme:

serkahn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.serkanurhan.com
Bu yöntemi biliyorum ancak diğer obje linear tarafın üstüne gelince doğal olarak kesik bir görüntü oluşuyor.

gülsüm

🌱Yeni Üye🌱
en kolay çözüm bence birkere objeye linear verdikten sonra bitmaplamak sonra ona tekrar uygulamak zaten baskıya atarken onu bitmaplaman gerekiyor