Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw - Word

ouzuncam

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle herkese iyi çalışmalar,

Şöyle bir sorunum var, daha önce Corel ile Pdf yapılmış bir dosya mevcut elimde yanlız onun Word formatına geçirilmesi gerekiyor. Her ne kadar Pdf formatından copy/paste yaptıysam da Word sayfasında aynen şu şekilde gelmekte;

Kelime kelime kopyalasam da, cümle cümle kopyalasam da bu karakterlerle karşı karşıya geliyorum.

Corel Draw 12 elimde kurulu olan programdı. Yanlız her açılışta "durduruldu" hatası almaktaydım. Kullandığım işletim sistemi w8 ondan kaynaklandığını düşündüm ve "x6" yı indirdim, şu anda yaklaşık 1 saattir kurulumunun bitmesini bekliyorum.

Yani toplamak ve özetlemek gerekirse ki sorunum şu;

Corelde PDF formatına çevrilmiş bir dökümanı Word formatına nasıl çevirebilirim.

Tek tek elimde yazmak istemiyorum çünkü 315 sayfadan bahsediyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Size önerim ,
Adobe Acrobat Pro yada ABBYY FineReader diğeri ABBYY PDF Transformer 3.0 programlarını kullanarak pdf > word dönüştürebilirsiniz

ouzuncam

🌱Yeni Üye🌱
Hocam, dediğiniz yöntemi denedim yine aynı karakterler kutucuk şeklinde oluyor...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
peki programların ayarlarında Türkçe yi sectinizmi yada pdf içerisindeki dil nedir

pdf içinde kullanılan fontu siteme yükleyimeyi bir deneyin ve daha sonra word aktarmasını deneyin

ouzuncam

🌱Yeni Üye🌱
Hocam, mesela size şöyle bir örnek paylaşayım bir bakar mısınız ? Sorunumu daha net bir şekilde anlamanız açısından..

ouzuncam

🌱Yeni Üye🌱
Hocam Allah razı olsun çok teşekkür ediyorum size yeni görüyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ouzuncam

🌱Yeni Üye🌱
Bu işlemi nasıl başardığınızı öğrenebilir miyim hocam ?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
ABBYY PDF Transformer programıyla

ouzuncam

🌱Yeni Üye🌱
Ben denediğim de olmuyordu. Demek ki birşeylerde yanlışlık yaptık tekrar çok teşekkür ederim hocam. Allah razı olsun..

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Cümlemizden razı olsun .
Kolay gelsin

ouzuncam

🌱Yeni Üye🌱
Amin cümlemizden hocam.

Son düzenleme: