Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel draw x4

vuralis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.soyofreklam.com
corel draw x4 indirtim ve calışdırtım diğer corellerden bi fark göremedim sizin corel x4 hakında bildiğiniz deyişiklikler varmı bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
text menüsünde what the font eklentisi var..Bu bulamadığınız fontlar için harika.Ve 12 de yaşanan psd ve jpegle çalışma olayında daha kolay çalışabiliyosunuz.Renklerin kodunu öoğrenmek için fotoshoptakine benzer menüler eklenmiş..Buna benzer şeyler helpin içinde whats newde hangi sürümden geçiş yaptıysanız yeni menülerin hepsini gösteriyo..Bence 12 den sonraki en iyi sürümü..Saygılar..

Kittie

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.animextr.org
yazılanlar dışında gördüğüm, shape tool aracı satır aralarını ayarlamaya çalışırken eski sürümlerde olduğu gibi kasmıyor. :lol: birde bitmapleri vektorele çevirme özelliği var tam iş görmesede tekrenk ve net bir resimde oldukça işe yarıyor. ;)

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
birde bitmapleri vektorele çevirme özelliği var tam iş görmesede tekrenk ve net bir resimde oldukça işe yarıyor. ;)
Corel Trace'den bahsediyorsunuz. Bu araç corelin ilk sürümlerinden beri ayrı bir program olarak geliyordu. X4'ten önce CorelDRA'ın içine entegre edildi. X4 sürümünde ise geliştirildi. Özellikle teknik çizimlerin vektöre çevrilmesi için gerekli olan bir özellik eklendi.

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
açıldığında ilk pencerede whats new diye bir seçenek mevcut diye hatırrlıyorum onu tıkladığında yeni olan seçenekleri ayrı bir renkte gösteriyor...

suatkapan

🌱Yeni Üye🌱
ya aslında corel 12 corel 3x ve 4x arasında pek fark yok iyi bir grafiği hepsinde yapabilirsiniz bu arada corel 12 hepsinden daha iyi çalışıyor

selimen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
x4 güzel yazılmış bir program birçok olayı birleştirmiş mesela Trace olayı remin üzerine sağ tıklayarak outline trace>lburadanda logo detailed logo vs gibi seçeneklerle bitmap i grafik hale getirebilirsiniz, mesela bazen bana ulaşan ve fontu tam olarak çözdüremediğim işler için bu yöntemle grafik hale getirip sadece fontu ortaya çıkarıp yine x4 e entegre what the font seçeneği ile daha hızlı olarak elde edebiliyorum. bunun dışında eski sürümlerdede olsa bundaki layer kullanma olayı daha hoş geldi bana, bundan başka birde resimleri direk corel workspace te croplama olayının hızı ve yine sayfada yazmış olduğunuz yazının font seçimi sırasında olduğu yerde değişiyor olması en azından yapmış olduğunuz tasarıma nekadar yakışacağını daha iyi görmenizi sağlıyor. ayrıca internet üzerinde araştırırsanız x4 ile ilgili birçok video yada resimli anlatım elde edebilirsiniz.

grfbirsen

🌱Yeni Üye🌱
Fontlarda biraz sorun yaşıyorum yardımcı olabilirmisiniz

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok büyük anlamda değişiklik yok... işleri kolaylaştırmak adına yapılmış basit şeyler.. COREL'in en büyük devrim niteliğindeki olayı Seneler sonra Corel 11'de Paragraf Text'lerin convertlenebilmesiydi.. Corel 11'e kadar convert yapılamıyordu bu yüzden PDF yapardık..

early

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bir sorum olacaktı. photoshopta brush la elde ettiğim bir deseni corel draw da nasıl işleyebilirim? import la corel drawa attım ama convert to curves seçeneği pasif oluyor. deseni kesime göndermem için başka ne yapabilirim? yardımlarınız için teşekkür ederim...

lastevil

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.3ceyrek.com
x3te export ettiğim resimlerin boyutunda problem yaşıyordum. x4 te bu sorunu halletmişler. üzerinde çalıştığın resimle export ettiğin ebatı aynı oluyor

cinocan

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar selam dosyayı çizdim 616 mb fakat dosyayı tekrar acamıyorum ne yapmam lazım

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

cinocan

🌱Yeni Üye🌱
corell dosyası çizdiğim dosya acılmıyo acma şansım var mı?

cinocan

🌱Yeni Üye🌱
corell dosyası çizdiğim dosya açılmıyo 616mb olduğu için