Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel draw'da resim nasıl bölünür?

angelman_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
her hangi bi çalışma yapıyorum resmi parçalara bölmem gerekiyor photoshopu kullanmadan resmi corelde böle bilirmiyim?şimdiden tşk..

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bölmek derken ne demek istediğini tam anlamadım ama düzgün şekiller halinde keserek parçalara ayırmaksa kastın dikdörtgen ve ya kare , elips çizip resmin parçalara ayırmak istediğin kısmı üzerine getirip ikisinide seçerek İntersect (arange - shaping-intersect) yaparak ayıra bilirsiniz. veya düzgün bir şekilde üzerinden patliyerek ve (daha öncesinden resmin kopyasını alarak)effect powerclipt yapabilirsin. Ama niye bu kadar uğraşasın ki photoshopta rahatlıkla yaparsın bunları zaten.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
resim yüklemek isterdim ama azıcık üşendim....

şimdi resminizi kaç parçaya böleceksiniz bilmiyorum karemi oval mi onu da bilmiyorum....

ben sadece çok basit bir yöntem önereceğim.

diyelim ki bölünen parçaların 25 x 25 mm büyüklüğünde kareler halinde olmasını istiyorsunuz.

bu karemizi çizelim sonra bunlardan kaç tane olmasını istiyorsanız atl alta ve yan yana bunları çoğaltalım.

bunların hepsini seçin ve CTRL+L ile birleştirin. sonrası zaten standard
resmi çağırın ve bu hazırladığınız alan içine PoweClip yapın...
şimdi CTRL+K ile bunu parçalayın artık 25 x 25 mm'lik bir alanda resminizin parçalar halinde istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz...

coreli fazla bilmiyorum ama sanırım bilen arkadaşlar bunun kolay yolunu hatırlayacaklardır. sanırım ToolBox'ımızda bulunan table tool yardımı ile de yapılabilirdi. (ben denedim beceremedim)

drawsever

🌟Usta Tasarımcı🌟
yukarıda arkadaşın belirttiği yöntemi daha hızlı olarak tablo çizerek yapabilirsiniz.
önce tabloyu kaç satır, kaç sütun olmasını istediğinizi belirterek çizersiniz. mesela resim dörde bölünecekse 2 satır, 2 sütun yaparsınız.
sonra powerclip ile resmi tablonun içine atarsınız. daha sonra da ungroup komutu verdiğinizde resim dört parçaya ayrılır.
ayrılmış karelerin etrafındaki hairline çerçeveleri de kaldırırsanız resminiz hazırdır.

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Drawsever arkadaşımın belirttiği üzere tablo ve power clip özelliği kullanmak en mantıklısı olacaktır.
22765114wv7.jpg
[/IMG][/IMG]