Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel i linuxta çalışna varmı ;

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
varsa özelliklerinde bir değişiklik, kullanımda kaynaklanan diğer sorunlar, renk, font vb. bilgilendirirseniz iyi olur..

Benzer konular

ajansnet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım Bildiğim kadarıyla Corel hiçbir şekilde Linux'ta çalışmıyo.
Grafik işlemlerini yapabilmek için DirectX'e bağımlı olduğundan linuxtaki emulatörler de yardımcı olamıyo. Corel firmasının da linux versiyonu çıkarmaya niyeti yok.
Yani maalesef bu Windows'a bağımlı kalmak zorundayız.
Bir yolunu bulursan bana da söyle, çift işletim sisteminden kurtulurum. :D

ajansnet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel linux olması lazım çünkü destekliyor corel linuxu

Arkadaşım Corel firmasının Linux için ürettiği bir office programı var ama CorelDraw'ın linux versiyonu yok. Bir ara CorelDraw9 Beta for Linux çıktı ama başarılı olamadı. o yüzden de CorelDraw maalesef çalışmıyo. Ben baya bir uğraştım ama hiç bir versiyonu çalıştıramadım. Hatta daha bu sabah tekrar denedim ama sonuç 0.

Linux'ta Gimp diye bir program var oldukça iyi ama benim işlerime maalesef yetersiz kalıyo. Onu bir deneyin derim.

Bu arada gerçekten çalıştırabilmiş birisi çıkarsa da mutlaka bizimle paylaşsın. Açıkçası çok sevinirim.

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
enterasan bir sekilde corelin kendi sitesinde linux kullanicilari icin hic bir aciklama yok, ancak nette Win4Lin adli programla sanal windows taban olusturup kulanilabilecegini yazanlar var ayrica VMWare de onerilmis ancak aciklamalardan anlasilan makinanin cok iyi bir ram a sahip olmasi gerektigi cunku olusan sanal 2. platform kendisi icin ramde yer ayiriyor, corelinde rahat calisabilmesi icin yuksek ramlara ihtiyac duydugu dikkate alinirsa kuvvetli bir makina olmasi gerekli, umarim yardimci olur bu bilgiler, iyi calismalar

straus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
coreli ve freehand programını linuxta çalıştırmayı başardım ama iyi bir araştırma ve yabancı kaynaklı dökümanları araştırmanız gerek
coreli freehand ve photoshop programını linuxta çalıştırmak için crossower diye bir yazılım var ilk önce onu kurmanız gerekiyor onu kurduktan sonra directx yüklemenizi öneririm daha performanslı çalışıyor wineylede çalışır ama winenin ayarlarına girip bütün sürücüleri aktif hale getirmeniz gerekiyor. şahsen benim gözüm yemedi crossower yazılımını kullandım. (tek tek driver aktif etmekten daha kolay geldi) benim kullandığım linux sürümü ubuntu 7.10 bu arada bilginiz olsun diğer sürümlerde deneme sansım olmadı çünkü onlara ısınamadım.

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
stabil olarak Dreamweaver ve photoshop cs2 yi çalıştırıyorum. coreli denemedim bugün yarın denerim. saırım on da da bir sorun yaşamam.