Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel manyaklıkları

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar mutlaka sizinde başınıza geliyordur bu tarz sorunlar
Corel bazen sapıtıyor mu ney
mesela neler yapıyor. benim başıma gelenler şunlar..
1- sayfaya "vergi" kelimesini yazınca corel uçuyor. yani bi anda kapanıyor, hiç bişey sormadan ve uyarı falan vermeden
2- bazı kelimelerde ki "i" harfini sen büyük yazı yorsun ama o ısrarla küçük harfe çeviriyor bu kelimeler "ALİ, ELİ, AFİŞ..." en son bu olay "TANRININ ELİ" filminin de içinde olduğu bir sinema el ilanı tasarımında başımıza geldi.

sizinde bu tür şeyler başınıza geldiyse, lütfen yazın,
ayrıca çözüm yollarını bilen varsa paylaşabilirse çok sevinirim.
saygılarımla

Benzer konular

Ebru ANIL

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım corel 13 ü kullanmaya başla bu problemler ortadan kalkıcak emin olabilirsin alt sürümlerde bende aynı sorunları yaşıyodum

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bazı kelimeler deki i harfini küçük yazma olayı corel 13 te de var arkadaşım
rrrrr8.jpg

Son düzenleme:

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
bu olay i harfinde olur birde baş yazdığında a harfi küçük kalır.ben bunu a ve ya i harfi seçii hadeken TEXTEN change case seçip açılan senekte hepsi büyük harf olsunu seçiyorum.uppercase seçiyorum.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
1 - Corel'in "vergi" kelimesine karşı bir artniyeti olamaz:) Yıllardır corelde resmi evrak tasarımı yağıyorum ve her evrakta vergi kelimesini yazıyorum. Sizin bahsettiğiniz gibi bir sorunlar karşılaşmadım.
2- Tools - Options - Text - QuickCorrect panelindeki kutucuklardan işaretleri kaldırdığınızda bu sorunuz düzelecektir.
ve 3- Lütfen bu tür soru ve sorunlarızı sabit corel sorunları başlığına yazınız..

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tama bu bi çözüm ama, ama temelinden değil. biliyorsunuz o şekilde yapınca daha sonra üzerinde bi oynama falan yapınca haberimiz olmadan eski halina dönüyor. ve bunu sinsice yapıyor, bu benim başma geldi.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben coreli yüklediğimde yazdığım 2. maddedeki değişiklikleri yapıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım...

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yardımlarınız için teşekkürler, arkadaşlar. evet 412 arkadaşım sorunumun birisine cevap vermiş teşekkür ederim.. bunu düşünmeliydim aslında

diğer "vergi" kelimesine gelince; istanbulda bi iş görüşmesinde ordaki insan kaynakları müdürü ile muhabbet sırasında, corele ilgi duyuyormuş yani ilk çıktığından bu tarafa takip ediyormuş, ben bu konuyu dile getirdim, "yok canım olur mu öyle şey, sen lisansız kullanıyorsundur o yüzden öyle oluyordur" dedi. bak ben şimdi deneyecem olmayacak dedi. ve kendi bilgisayarında lisanslı corel de denedi. ve adamın yüz ifadesini görmeliydiniz, adam şok oldu, beni işe almadı ama, çok şey öğrendi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ajansnet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben Bu Programı Corel5 ten itibaren tüm versiyonlarını kullandım.
Ve şimdiye kadar hiç birinde böyle bir problem yaşamadım.
ama vergi kelimesine benim alerjim var açıkçası :))

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
412 ye katılıyorum.optionstan customizeye girerek arkadaşın dediklerini yaptıktan sonra,Dökümant tan save options as defaults penceresini check edip okeyleyin artık bu saçmalıklar olmayacak

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel R8 de kapanma bugından başka bir bug bilmiyorum.
font veya kurulum problemi gibi görünüyor.

vmprllkitty

🏅Acemi Tasarımcı🏅
millet benimde uçuor neden ya evde corel çalışamıorum activate now kodu bilen varmı

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
millet benimde uçuor neden ya evde corel çalışamıorum activate now kodu bilen varmı

corel i orjinal olduğunu düşünerek sizin kayıtlı kullanıcı olmanızı istiyor. belli ki demo ya da trial bir program. satın almanızı öneririz.

kolay gelsin.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
:))))komİk Ya :))) Evet Ona Benzer Sorunlar Oluya Arasirada Olsa Onun ÇÖzÜmÜ İse Basİt AŞŞagida Tr Klavyesi Bazen DegİŞyor En Oluyor Farkindamisiniz Bilmem Onu Tekrar Tr Yaparsan Ve Sabitlersen Vergİ Yİ Dogru Yazarsin Ama Vergi KaÇirma Neolur:)))

alonewolf33

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence x4
denne çünki x4 de hiç bir sorun yasmaıorum.. takır takır :: çalışıo:p

sakız

🌱Yeni Üye🌱
ben CorelDRAW X4 kullanıyorum ama javascript yazınca program birden kapanıyor bende anlamadım neden kapndığını.

hattori

🌱Yeni Üye🌱
çözüm : sorun olan yani küçülen harfi karartıp kopyalıyor ve tekrar yapıştırıyorsunuz ... başarılar

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Bunu belki daha önce de yazmışımdır, tekrar yazayım. CorelDRAW'ın eski sürümlerinden beri Türkçe QuickCorrect kütüphanesiyle ilgili çözülmemiş sorunları var. QuickCorrect seçeneği açık ise Java, Jasmin ya da farklı kelimeler yazdığınızda CorelDRAW birden kapanıyor. C.A.R.M (uyuglama kurtarma) işlemi bile devreye girmiyor.

Bu hata yıllardır var. Ben 9. ya da 10. sürümünde de varolduğunu hatırlıyorum. Bu kadar uzun süre varolması ve hala çözülmemiş olması biraz da Corel'in Türkiye dağıtıcısından ve belki de bizlerden kaynaklanıyor. CorelDRAW beta testerları arasında Türk kullanıcı olmaması, Türkçe dil özellikleriyle kullanılan CorelDRAW'ın hatalarının Corel firmasına rapor edilmemesi bunun sebeplerinden biri.

Umuyoru ki yakında çıkacak olan yeni sürümde bu hata giderilecek. Hatayı bizzat kendim Corel geliştirici grubuna rapor ettim ve onlar da hatanın olduğunu onayladılar. Bekleyip göreceğiz, umarım düzeltirler.

CorelDRAW kullanıcıları yaşadıkları sorunları öncelikle Corel Türkiye distribütörüne iletirler ve baskı oluştururlarsa bir şekilde sonuç alınabilir. Sonuç alınamazsa doğrudan Corel geliştiricileri ile irtibata geçmek gerekiyor. Gerçekten ilgileniyorlar. Bu hatanın dışında yazım ile ilgili bir çok hata ve eksikliği de Corel geliştiricilerine ilettim. Belli mi olur belki türkçe tirelemeye bile yakında kavuşabiliriz.