Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel RENK Kalibrasyonu!!!

w0o0w

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar bana corel de renk kalibrasyonu hakkında yardımcı olabilecek birileri varmı renk geçişlerinde sıkıntılar yaşıyorum (örnek: Fountail fill)
birde aldığım .jpg lerde yada orjinal studio çekimleri var fotolar .tiff formatında onların renkleri çok kötü görünüyor corele atınca renkler zaten cmyk kodlu ama renk kalibrasyonu berbat bu ekran ve renk kalibrasyonu hakkında yardımcı olabilecek olan birisi varsa lütfen yazsın!!!
adszdxo.png

Son düzenleme:

Benzer konular

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
en basiti, işleri nerede bastırıyor isen oradan bir çıktı al yaptığın iş ile ilgili. o çıktıyı al eline bilgisayarın bulunduğu yerdeki ışık ayarlarını değişmemek üzere sabitle monitör 30 dakika çalıştıktan sonra elindeki baskıyla monitör arasındaki farkı ekran kartı ve corelin color managent ayarlarından düzenle. Kesin sonuç veren bir yöntem yoktur bu yolda, bu yüzden herkes manuel olarak bildiği kadar azaltmaya çalışır bu farkı

w0o0w

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilgin için teşekkür ederim baskıda baktım sorun yok ama dediğim gibi pc nin renk kalibrasyonu hakkında sıkıntı var ... corel de ki kalibrasyon ayarlarını yaptım sorun yok şimdilik...

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba! Bazı corel kullanıcıları renk paletini web görünüşlü ayarlıyorlar ve mavi ciyyak bişey olarak görünüyor. Belki sendede bu problem olabilir. Renkleri mutlaka CMYK kullan. Bitmapları ise tasarım sonrası 342 dpi ve CMYK olarak convertle. (342 dpi 300 pixel' e eş değerdir.) İlk olarak Corelini aç ve tool aracından Color Management'i tıkla. Açılan sayfanın üst kısmında değişim için sekmeler var. Orasını ya default'a getir. Hoşuna gitmezse baskı için printer ve offset'e getir. Bu şekilde ekranda ne görürsen baskıda da onu görürsün. Ekran kalibrasyona gelince 16.7 m renkli bir monitörün yoksa vay haline. Şaşırırsın. Varsa o üzerinde ki otomatik düğmesine bas yeterlidir. Haydi kolay gele.