Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Resim Sorunu

kappadox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar corelde yeniyim. baskı konusunda bircok dokuman okudum. benim 2 sorum var..

!-internetten bir resim indirdim korele surukledim. şimdi hemen bitnaptan cmyk 300 dpi yapıyorum. bu baskı kalitesi için yeterlimi.

2- resim 2cm 2cm ben bunu 2m 2m ye yerleştirecem veya farklı boyutlara kalitenin bozulmasını nasıl engelerim.

Ayrıntılı anlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Dijital baskıda makinenin baskı kalitesi kadar kullandığın resimler de önemli.İnternette görsel arama kısmında Tüm boyutlarda Minimum seçeneği var onu ilk önce 2MP(1600x1200) yaparak görsel arat istediğin resmi bulamıyorsan dahada kaliteyi düşür ama eğer baskı 2m yi geçiyorsa 800x600 geçmemeni tavsiye ederim.Resmin dpi 300 yapmak sorunu pek çözmek anlayacağım resmin kendi orjinal pikseli yüksek olmalı sen sadece görsel üzerindeki kareleri bölümlüyorsun.

kappadox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkurler. mesela Billboard lar 200 cm ye 350 cm.

broşür olduğunda nasıl bir durum sözkonusu oluyor belirli bir oranlama var mı?
yapacağın calişmaya göre oranlama gibi?

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Broşürlerde a4 boyutundan büyük olmadığı sürece 300 dpi convertleyip kullanabilirsin ama katalog dergi gibi ürünlerde kalite için resimlere özen göster.