Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum!

okangal

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Coel x3 te "KOÇ" yazınca "O" harfini küçültüp "KoÇ" yapıyor kendisi otomatik olarak. Farklı fontlarla denedim, Türkçe fontlarla denedim ama nafile. Bilen var mı acaba bu sorun neden kaynaklanıyor?

parantez

♾️Grafik Gurusu♾️
aynı sorun bende de var. ben bu sorunu şöyle çözüyorum.
"KOÇ" yazısındaki "o" harfinin yanına bir harf daha yazıyorum ilaveten. sonra fazlalık harfin punto değerini 0,2 olarak giriyorum. böylece "o" harfi küçülmemiş oluyor.
"KOıÇ" sonradan eklediğim "ı" harfinin punto değerini 0,2 olarak ayarlıyorum. "ı" harfi çok küçüldüğü için gözükmüyor ve "o" harfide değişmiyor.
bunun haricinde temel çözümü nasıl bilmiyorum.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Tools\options\Workspace\Text\CuickCorrect ayarlarında herhalde çözümü...

(Üstten 2. kutucuğun işaretini kaldır)

İlgili yerdeki 2. kutucuk değil, tamamının kaldırılması gerekir diye biliyorum ben. Aynı şey yakın dönemde benim de başıma geldi, şu an ayarlara bakıyorum 4 kutucuğun 4'ünde de işaret yok.:)

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
İlgili yerdeki 2. kutucuk değil, tamamının kaldırılması gerekir diye biliyorum ben. Aynı şey yakın dönemde benim de başıma geldi, şu an ayarlara bakıyorum 4 kutucuğun 4'ünde de işaret yok.:)

Anladım Özgül profesyonel değilim, elimden gelen yardım bukadardı.

Karahan021

🌱Yeni Üye🌱

Evet kesinlikle katılıyorum Corel Draw'ın düzgün ve istediğimiz gibi çalışması için 4 kutucuğun işareti de kaldırılması gerekiyor ... :))

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
Bende de aksine tüm kutucuklar işaretli ve sorunsuz yazıyorum. Bide şöyle deneyin. Yazıyı yazdıktan sonra text / change case / UPPERCASE olursa direk yazdığınız koç yazısını büyük hale getiriyor.

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corelx5 kullanıyorum ve sayenizde çok şey öğrendim. Sohbetinizi bölmek istemem :)) sadece teşekkür etmek istedim, bahsettiğiniz Tools bölümündeki işaretlerin tamamı aktifti bende ve ben tamamını kaldırdım az önce, KOÇ yazmak hiç bu kadar keyif vermemişti :) Hepinize teşekkürler.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
corelx5 kullanıyorum ve sayenizde çok şey öğrendim. Sohbetinizi bölmek istemem :)) sadece teşekkür etmek istedim, bahsettiğiniz Tools bölümündeki işaretlerin tamamı aktifti bende ve ben tamamını kaldırdım az önce, KOÇ yazmak hiç bu kadar keyif vermemişti :) Hepinize teşekkürler.

genel olarak X3, X4, X5 versiyonlarda quick correct seçeneği her ne kadar hızlı kelime tanımlama maksatlı bir içerik olsada kullanıcının yazım dili " türkçe " olduğu için bahsettiğiniz gibi türkçeye özgü bir çok kelime de, örnek verirsek ;
büyük harf - küçük harf duyarlı bağ, koç, a.ş. ali, vs. bir çok yazımda tanımlanamayan kelimelerde kararsızlık oluştuğu için bu tür sorun ve sorunlar ortaya çıkmakta...
diğer yorum ve cevaplara ilavaten Tools\Options\Workspace\Text seçeneğindeki quick correct sekmesindeki tüm işaretleri kaldırmanız gerekmektedir....

şimdiden kolay gelsin...