Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel X3 ve X4 Kullanan arkadaşlar yardım lütfen.

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Corel 11 ve 12 kullanırken Property Bar ile gelen bu tuşlar;

corelbaryf2.jpg

Corel X3 ve X4 te nasıl kullanılır?

Property bar a eklenebilir mi?

Benzer konular

bayram7007

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
property bar'da standart olan bir araç kümesi bu ama ben anlamadım sorunun ne. ben x3 kullannıyorum ve daha önceki sürümler (hep tek rakamlar) her zaman kapalı tuttum. ama açık şekilde de kullanabilirsin ama dediğim gibi ben kapalı tutuyorum. ama sen kullanabilirsen hizalama, ortalı hareket, çapraz orantı vs vs gibi olanaklar sunuyor. umarım faydalı olur

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Snapto grid;snapto;Guıd;snap to object ve Dolgusu omayan nesneleri sanki dolgusu varmış gibi taşıma ikonu (Treat all object as filled).Corel X4 farklı yerlere konumlanmış durumda snap to grid,guide ve object Menü barda snapto açılan kutusu altında toparlanmış vaziyette....Treat all object as filled ise property (CTRL+j) workspace-toolbox -picktool penceresi altına taşınmıştır....

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu komutları propety bar'a kedin manuel olarak ilave etmek istersen,öncelikle options (CTRL+J) Workspace-Customization-commands'ı seçip sağda açılan pencerden view'i seçip
altta yer alan pencerden snap to object;snapto guıde ve diğer istediğimiz komut ikonlarını seçip property barın üzerine sürükleyip bırakıyoruz.Bu kadar....Çalışma içersinde hiçbir şey seçili değilken bu komutlar artık property barda gözükecektir.Umarım işini görür...

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ederim

Arkadaşlar yardım ve açıkamalarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.
İstdiğim tam olarak aşağıdaki gibi tuşları açmak tı;

barvc1.jpg

kasapcarlos arkadaşımın anlatımından faydalanarak tuşları açtım. :smile:

Sağolun.