Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel X5 Export Jpeg sorunu

vonwien

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.saymedya.com
Arkadaşlar X5 te export yaparken Export to JPEG veya PNG yi seçtiğimde gelen panel boş görünüyor, daha sonra çıkmaya çalıştığımdada coreli kapatıyor. Yani bitmap çıktı alamıyorum programda. Ya print screen yapmam gerekiyor yada pdf alıp ordan almam gerekiyor. Fakat bunlardada renk profilleri uymuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme:

Benzer konular

muratkeceli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kecelikalem.net
güncellemelerini yaptığın halde bu sorun oluyosa corel i tekrar yüklemen gerekiyor sanırım bazen anlamsız hatalar verebiliyor.

vonwien

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.saymedya.com
güncellemelerini yaptığın halde bu sorun oluyosa corel i tekrar yüklemen gerekiyor sanırım bazen anlamsız hatalar verebiliyor.

güncellermeleri de yaptım , yenidende kurdum, formatta attım fakat düzelmiyor.

adszfas.jpg

Arkadaşlar X5 te export yaparken Export to JPEG veya PNG yi seçtiğimde gelen panel boş görünüyor, daha sonra çıkmaya çalıştığımdada coreli kapatıyor. Yani bitmap çıktı alamıyorum programda. Ya print screen yapmam gerekiyor yada pdf alıp ordan almam gerekiyor. Fakat bunlardada renk profilleri uymuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
adszfas.jpg

adszfas.jpg

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Resimdeki durum büyük ihtimalle Corel'den kaynaklanan bir durum değil. Export penceresi açılıyor ama işlemcinin gücü yetmediği için o şekilde kalıyor. Export etmeye başladığın zaman görev yöneticisini sonra işlemleri aç hangi programın ne kadar güç harcadığını görebilirsin büyük ihtimalle explorer.exe en fazla işlemci gücü kullanan işlem olacaktır, explorer.exe i kapat yeni işlem diyerek tekrar açın eğer düşündüğün hataysa bu şekilde işleminizi bitirebilirsiniz. Eğer bu şekilde bitiyorsa pc ye virüs bulaşmış demektir size yeni bir format işlemi görünüyor...

cibek

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.serajans.com
bu sorunun büyük bir sebebi corel çalışma sayfanın dışındayken export yapıyor olman olabilir mi? çalışma sayfası dışındaki bir nesneyi export edemezsiniz.

vonwien

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.saymedya.com
bu sorunun büyük bir sebebi corel çalışma sayfanın dışındayken export yapıyor olman olabilir mi? çalışma sayfası dışındaki bir nesneyi export edemezsiniz.

aslında çalışma sayfasının içindede denedim, fakat programsal bir hata veriyor maalesef

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑

Pdf haricinde export işlemi sayfa dışında ki çalışmalarda sorun çıkarmaz, jpeg, tif vb. vs. bilgisini paylaşmak istedim.

aslında çalışma sayfasının içindede denedim, fakat programsal bir hata veriyor maalesef

kullandığınız CorelDRAW güncel sürüm numarası nedir?
Help / About CorelDRAW Penceresinden görebilirsiniz.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu deneme sürümünün seri numarasıdır. Güncellemeleri yapmadığınız için sorun oluyor olabilir. Güncellemeleri yaptıktan sonra versiyon numarası 15.2.0.686 olur ...

oznurece

🌱Yeni Üye🌱
corel export to jpg

aynı sorun bendede var export yaptığımda seçenekler çıkmıyor jpg kaydedemiyorum cmyk rgb seçemiyorum :(