Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel x5 te kaydedilen dosyanın açmama sorunu

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
CDRfind - Arama ve CDR dosyaları kurtarma!
Bu program CDR dosyaları ile çalışmak için yapılmış yararlı araçlar kümesidir. Temel işlevi - açmayan CDR dosyası (sürüm neskrivlenny metin ve yazı tipi bir dosyada yer alan) kısa bir özetini alıyorum; metin form, dosya üzerinde hızlı arama dosya yapısı RIFF alanları inceleyen bunu bir metin parçası veya bir nesne kümesi boyutları içerdiği istiyorum ; bozuk dosyaların kurtarılabilirlik.

Program "Birlikte Aç" Windows menüsünde CDR dosyaları için alternatif izleyici olarak atanabilir. sürümü, subversion, boyut, yazı ve metinler: Aynı zamanda görüntüler dosyanın bir özetini de.

programın bir diğer yararlı özelliği - Belirtilen kriterlerde diskteki CDR belgeleri Çok sık, dizinler dağılmış binlerce dosya arasında bilgisayarınızda bulmak için çok uzun bir süre basılı görüntü ve ismini bile hatırlamakta değil sahip. Bu program çok bu yararlıdır. Bile virajlarda düzen, nesnesinin yaklaşık boyutunu ölçmek ve arama ayarlayın sadece bir cetvel tüm metin - programın benzer büyüklükteki nesneler içeren tüm dosyaları görüntüler.

Buna ek olarak, bu programı CorelDraw açamıyor o kadar da kötü dosyaları kurtarmak için izin veriyor. Belki de otomatik kurtarma ve manuel (kötü alanlarının kaldırılması, kusurlu dosyadan ihracat verileri) son sürümlerini hata ayıklama ve izlemek dosya içinde kendini sorunların daha hızlı tespiti için CorelDraw dosya açma işlemini yeteneğine sahiptir. (alıntı orjinal metin rusca ama google translate bu kadar türkçeleştirebildi)

sonuç olarak

https://rapidshare.com/files/447022121/CDRfind.zip

buradaki bu macro sayesinde açılamayan CDR dosyalarımızı son çare olarak bu yazılımla kurtarabiliriz

çalışma mantığı basit ;
File info düğmesini tıklayıp gelen pencereden dosya bilgisini almak istediğimiz CDR. belgesini seçiyoruz karşımıza çıkan raporda belgenin sürümü varolan dosyanın boyutu alt sürüm numarası belgedeki fontlar ve yazılar karşınızda.

peki ya vektörler ? onlar içinde Edit/Restore File özelliği ile belge içindeki vektör nesneleri export edebilir yada belgenin içinden çıkarabiliriz.

son çare olarak bu şekilde cdr. dosyalarını kurtarabiliriz.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
2 hafta da 97 kişi bu konuya bakmış vede konuyla ilgili ( + ) , ( - ) hiç birşey bildirilmemiş....

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben indirip bozuk bir dosya üzerinde denemiştim. Yine açamayınca başkalarının da deneyimlerini okumayı bekledim aslında. Ama dediğiniz gibi kimse fikrini belirtmemiş. Emin olamıyorum, bozulan dosyalara back up'larından devam ediyorum hala.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben indirip bozuk bir dosya üzerinde denemiştim. Yine açamayınca başkalarının da deneyimlerini okumayı bekledim aslında. Ama dediğiniz gibi kimse fikrini belirtmemiş. Emin olamıyorum, bozulan dosyalara back up'larından devam ediyorum hala.

yinede son çare olarak bu yolu denemekte fayda var diye düşünüyorum sonuç son çare :)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Denenmiş ve onaylanmıştır.:) İki gündür açamadığım bir dosyam vardı, back up'larını da silmiştim. Az önce bu program sayesinde aciliyeti olan bir çizimi kurtardım.

Tekrar teşekkürler Murat Abi.:)

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Denenmiş ve onaylanmıştır.:) İki gündür açamadığım bir dosyam vardı, back up'larını da silmiştim. Az önce bu program sayesinde aciliyeti olan bir çizimi kurtardım.

ne mutlu emekler boşa gitmedi... senin adına sevindim...

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
bu sorundan son günlerde çok muzdarip oluyordum
başlığı henüz yeni gördüm
yarın indireceğim
bir tane 36 sayfalık 100 den fazla rgb resmi olan - powerclip tutturulmuş fontları olan - taşırma gerekliliği olan kataloğum vardı.
Bunun herşeyini halletmiş forma işlemini yapmıştım ki
tak

"corel çalışmayı durdurdu" dedi
backup da almamıştım zira bu işlemi hızlı bir şekilde yapmıştım backup henüz olmamıştı.
Ama o kısa süre içinde yaptığım onca işin pufff olması çok acı gelmişti :D

sonra dosya save edilmiş ve mb cinsinden de eskisi ile aynı idi (ort 10 mb averajlı) tıkladığımda ekranıma beyaz bir sayfa gelmesin die dua ettim ama iş çıkış olduğundan sanırım dualarım aradığım kişiye şu an ulaşamıyor dedim :)
ki nitekim bembeyaz bir sayfa ile karşılaşınca
billgates ten corelin kurucularına kadar var olan tüm silikonvadisi zırvacılarına saydırıyordum ki kendi kendime düşündüm yaa eskisi gibi olsa keşke
harfleri taş dize gibi dizsek :)

teşekkür ederim çok güzel bir paylaşım
sabah ilk işim bu !

musdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok teşekkürler abim benm sen olmazsan bolurmuş benim halim yaaa...

bu aydınlatıcı dosya kurtarma bilgisiyle bizim patronun gözüne gireriz herhalde :D

alfaromex

🌱Yeni Üye🌱
Lütfen test etmeden yazmayın

Programı kullanıpta export vector yapabililen varmı ? yoktur çünkü
trial version limit please register this version
yazısı çıkıyor. yani program demo

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑

Programı kullanıpta export vector yapabililen varmı ? yoktur çünkü
trial version limit please register this version
yazısı çıkıyor. yani program demo

bence peşin hükümlü olmayın...

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑

ShowTimeBad777

🌱Yeni Üye🌱
win7 ye geçtikten sonra corel x5 de hemen hemen 5 ayrı kaydettiğim dosyadan birinde bu sorun çıkıyor corelin sp lerinide yükledim ama hala aynı sorun devam ediyor. acaba corel dosyalarını kople corelin alt sürümlerine çeviren bi program varmıdır?