Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel x5de dpi

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel x5 te jpeg aldığımda 72 dpi ye bile getirsem genede çok yüksek kaydediyor 2 jpeg dosyası var mesla 14 mb falan oluyor buda çıktıda ve mail atarken çok sıkıntı yaratıyor herikisinide çok geç alıyor yada gidiyor bana yardımcı olmak isteyen biri çıkarsa sevinirim şimdiden tşk ler

Benzer konular

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Tiff export edip, sıkıştırabilirsin. Boyutu çok küçülür.
Aynı şekilde pdf de kaydedip sıkıştırabilirsin.
Her iki yöntem de baskıya iş göndermek için uygundur.
Kolay gelsin.

Kenan_35

🌱Yeni Üye🌱
Export to JPEG penceresindeki ayarlarınızı gözden geçirin derim bana kalırsa...

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yani sunum için söyledim mesela yapılan işleri patronun görmesi için onada mail atıyoruz yada satış pazarlamadakileri işte onlar da müşteriye yolluyor çok geç gidiyor mail. Tiff olarak atsam göremezler onlar sanırım dediğin gibi pdf de çok olmasada gene biraz düşme oluyor denedim ilgin için tşk ederim.

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sürekli kontrol ediyorum jpeg ayarlarını fakat tam olarak ne olması gerekiyor

Kenan_35

🌱Yeni Üye🌱
Bende mesleğim gereği sunumlarda veya müşteriye calışmanın son hali için jpg formatında mail atıyorum ama hiç sorun yaşamadım. export to jpg pecnceresindeki ayarlarım ise

Preset list Costum
color mode cmyk 32 bit
Quality High
Sub format Standart(4:2:2) olarak ayarlı diyebilirim...

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
yani sunum için söyledim mesela yapılan işleri patronun görmesi için onada mail atıyoruz yada satış pazarlamadakileri işte onlar da müşteriye yolluyor çok geç gidiyor mail. Tiff olarak atsam göremezler onlar sanırım dediğin gibi pdf de çok olmasada gene biraz düşme oluyor denedim ilgin için tşk ederim.

Tiff exportlayıp sıkıştırdığında bayağı düşüyor boyut. Bir de normal fotoğrafları görüntülemede kullandığımız windows fotoğraf görüntüleyicisi tiff formatını açar.
Sorun yaşadığınız dosyalardan birini paylaşabilirseniz daha kolay yardımcı oluruz. Rica ederim.

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Müşterilere e-posta gönderimi sırasında yüzde 100 olan olçüyü yüzde 30 gibi yaparak exportlayabilirsin tabi bu çalışmaya göre değişir maksat müşteri jpg olarak görebilsin.Eğer görüntü çok bozulur ise boyutu biraz artır ben hep öyle yapıyorum yoksa metrelerce dijital baskının jpg formatı yüzlerce mb bile ulaşabilir.

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
2 jpegg 4,24 mb

eklediğim resim 2 tane ve 4,24 mb düşüsene 10 tane jpeg olduğunu bir bak ayarlaraistersen ekliyorum yardımcı olursan sevinirim

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
valla resmide yükleyemedim cevap panelinde bilgisayardan alıyorum resmi yükle diyorum ve bunuda beceremiyorum

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
mediafire.com adresine girip facebook profilinizle kayıt olup upload edebilirsiniz veya herhangi bir rapid gibi bir siteye. Mail de atabilirsiniz selimbahsi@gmail.com

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
mail adresim silinmiş :p "selimbahsi et cimail nokta kom" :D

Caylak90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel x5 te jpeg aldığımda 72 dpi ye bile getirsem genede çok yüksek kaydediyor 2 jpeg dosyası var mesla 14 mb falan oluyor buda çıktıda ve mail atarken çok sıkıntı yaratıyor herikisinide çok geç alıyor yada gidiyor bana yardımcı olmak isteyen biri çıkarsa sevinirim şimdiden tşk ler

calısmanın olcusu buyuktur kopyasını alıp olabıldıqınce kucultup rgb olarak kaydedersen bence sıkıntın cozulucek ;) resımde onemlı olan orantı boyutun bı onemı yok anladıqım kadarıyla hıc bı ayarlada oynamana qerek kalmıyacak

Son düzenleme:

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
export

resmi malesef yükleyemedim export yapıldığında çıkan pencere jpeg bitmap yapıp exporluyoruz sonra Setting ayarları custom standart 4:2 onlar normal altında Advanced diye bir ayar daha var x4 de bu yoktu mesela benim hatırladığıma göre .Sonra anti-aliased seçili durumda onun ardından use documant color setting seçili onun altında
Embed color profile seçili sonrada Transformation ayarları var onlarda milimetre falan orasıda nolmal bitek Advanced ayarlarında sorun var sanırım onuda ben bilmiyorum çözülmezsede yapacak bişey yok neyapalım yüksek yüksek kaydederiz patronda bol bol kızar alakan için tşk ederim

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
calısmanın olcusu buyuktur kopyasını alıp olabıldıqınce kucultup rgb olarak kaydedersen bence sıkıntın cozulucek ;) resımde onemlı olan orantı boyutun bı onemı yok anladıqım kadarıyla hıc bı ayarlada oynamana qerek kalmıyacak

ama rgb olarak kaydedersem renklerde sorun olur gibime geliyor genede tşk ederim

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
resmi malesef yükleyemedim export yapıldığında çıkan pencere jpeg bitmap yapıp exporluyoruz sonra Setting ayarları custom standart 4:2 onlar normal altında Advanced diye bir ayar daha var x4 de bu yoktu mesela benim hatırladığıma göre .Sonra anti-aliased seçili durumda onun ardından use documant color setting seçili onun altında
Embed color profile seçili sonrada Transformation ayarları var onlarda milimetre falan orasıda nolmal bitek Advanced ayarlarında sorun var sanırım onuda ben bilmiyorum çözülmezsede yapacak bişey yok neyapalım yüksek yüksek kaydederiz patronda bol bol kızar alakan için tşk ederim

Corel exportta jpg seçtikten sonra dosya boyutunu görebilirsiniz ve buradan image size kısmındaki yüzdeyi düşürün ve müşterinize bu şekilde gönderebilirsiniz.Ayrıca renk ayarlarını da değiştirmeyin rgb renk gönderirsiniz baskıda cmyk gösterilir müşteri gördüğüm bu renk değildi diyebilir.Şimdiden iyi çalışmalar.

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆

Bana mail olarak ayarları atmışsınız. Siz bana müşterilerinize göndereceğiniz örnek bir kaç resim yollayın, ben onları küçük boyutlu yüksek çözünürlüklü resimler haline getireyim ve bu esnada ekranın videosunu çekip size ileteyim.
Sorun çözülmüş olsun boşa uğraşıyoruz :tongueout: