Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelci büyüklerim yardım :(

maydonozz

🌱Yeni Üye🌱
normalde 4 senedirillüstrator kullanıyorum ama yeni bir işe başlayacağım orası corel kullanıyor. sorunumdan biri şu. mesela illüstratorde bir kare çizdiğimizde içi boş olurdu. yani onu hareket ettirmek için sadece cizgisine dokunmamız gerekirdi. ama corelde çizdiğimde ortasınada dokunsam hareket ettirebiliyorum. bunu engelleme imkanım varmı. çünkü alışkın değilim üst üste yapacağım zemin çalışmalarımda bu beni çok zorlar. lütfen yardım edin. birde illüstratorde space tuşunabasılı iken el işareti çıkar ve ekranda ileri geri gezinebiliyordum. bunda nasıl oluyor yardım :.(

Benzer konular

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba
1 sorun.
sadece çizgilerden tutmak için
üst menüden tools/options/toolbox/ seçeneğinden + olan kısmı tıkladığınızda Pic Tool seçeneğinden sağ tarafta bulunan treat all objects as filled seçeneğinide tik işaretini kaldırırsanız sorunnunuz hal olur.

2. sorununuz içinde klavyeden H tuşuna bastığınızda istemiş olduğunuz el işareti çıkar.

normalde 4 senedirillüstrator kullanıyorum ama yeni bir işe başlayacağım orası corel kullanıyor. sorunumdan biri şu. mesela illüstratorde bir kare çizdiğimizde içi boş olurdu. yani onu hareket ettirmek için sadece cizgisine dokunmamız gerekirdi. ama corelde çizdiğimde ortasınada dokunsam hareket ettirebiliyorum. bunu engelleme imkanım varmı. çünkü alışkın değilim üst üste yapacağım zemin çalışmalarımda bu beni çok zorlar. lütfen yardım edin. birde illüstratorde space tuşunabasılı iken el işareti çıkar ve ekranda ileri geri gezinebiliyordum. bunda nasıl oluyor yardım :.(

Caner5516

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.canerkorkmazli.com
Hocam 1.soruyu anlayamadım ama 2.soru için ağit77 hocamın cevabına ek olarak mausenin ortasındaki tekerleğe basılı tutuncada aynı yola çıkabilirsin.