Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde Ai Formatı Açmak

marabulge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar ben eps ya da ai formatındaki dosyaları corelde kullanmak için önce illustratorde açıp, save as pdf deyip ordan corele atıyorum ama 2 mblık bir pdf dosyasını corel açarken çok kasılıyor ve bazen kapanıyor.

beğendiğim ai ve epsleri corelde açmanın başka bir yolu var mı? çünkü dosya büyükken işlem yapmak çok zor oluyor.

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb aı formatını dosyayı direk corele atıp açmay denedin mi
ben öyle açıyorum.eps formatlarını ıllustratorde açmadan corele aktaramıyorum
inşallah sorunu yardımcı olmuşumdur

marabulge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba

ai formatını corele atınca corel kapanıyor hata veriyor ai dosyasının boyutu sadece 1 mb acaba hata benim bilgisayarımda mı?

bazen de format hatalı diyor

firak

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar.Ben Eps'leri corel'de openle açıyorum.Ve hiç bir sıkıntı olmuyo.Bi deneyin.

marabulge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
peki ai formatlarını da açar mı open'la? şu an deniyorum ama corel yine kilitlendi

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
import deneyin

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb arkadaşlar firak arkadaşın dediği gibi openle açılıyor.ben aı formatlarını açabiliyordumsürükleyerek fakat aynı şekilde eps formatlarını açmıyorudu.ama open ile eps formatlarınıda açabiliyormuş yeni öğrendim.teşekkürler

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaslar corelx3 eps pdf ai farketmez onun icin cizgileri olan herseyi acar :D:D:D ama 12 de bende cok sorun yasadim o yuzden illustrator kullanarak aciyodum.tavsiyem pc de birde x3 olsun

marabulge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ai formatlarını hiç bir şekilde açmıyor, ne importla, ne openla, ne de sürükleyerek. ai'yi pdf yapıp sürüklüyorum o bile çok zor açılıyor. ya benim corelde sorun var (X3 kullanıyorum) ya da bilgisayarımda sanırım. anlayamadım gitti. yine de fikirleriniz için teşekkürler.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bilgisayarınızda daha önce böyle bir sorun varmıydı
özellikleri neler
bunları belirtirseniz daha rahat yardım alırsınız

abdullahbulut

🌱Yeni Üye🌱
sevgili dostlarım aranıza biraz geç katıldım ama şunu söyleyeyim corel de import deyin oradan dosya seçeneğinden eps post script i seçin sonra da ai formatlı dosyayı çekin hepsi bu kolay gelsin.

marabulge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben daha illustratorı yeni indirdim o yüzden bilmiyorum corelde daha önce sorunum olmamıştı, bilgisayarımın özellikleri P4 CPU 3,00 GHz, 1,00 GB RAM.

zaten bütün epslerde yaşamıyorum bu sorunu, bir kaç ai dosyası indirdim onlarda hata veriyor pdf kaydedince de resmin yarısı yok oluyor.

yoksa kullandığım çok eps ve ai var, ama yeni indirdiğim bir kül tablası çizimi var onda sorun oluyor hep, işte açmaya çalıştığım dosya bu:

https://rapidshare.de/files/38127000/ashtray.ai.html

ben bunu corele atamıyorum

marabulge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sevgili dostlarım aranıza biraz geç katıldım ama şunu söyleyeyim corel de import deyin oradan dosya seçeneğinden eps post script i seçin sonra da ai formatlı dosyayı çekin hepsi bu kolay gelsin.

dediğiniz formatı seçince masaüstünde ai dosyası görünmüyor. anlamadım gitti

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
Epsler corelde çok rahat açılır import ederken dosya türü kısmı yani uzantısı ps yada prn seçersen rahatlıkla açabilirsin

korhanya

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
graphic converter isimli bir program var
iki tür bu program
biri vektörel
diğeri piksel

vektörel vektörel olanı alınır yaraya sürülür.

schwarzmadchen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ai dosyalarını import diyerek eps dosyalarını ise open diyerek çok rahat açabilirsiniz.başka hiçbişey yapmanıza gerek yok

arghhh

🌱Yeni Üye🌱
eps ve ai leri import ederek açabilirsiniz yanlız anladığım kadarıyla mac te windows ve windows ta mac eps ve ai dosyalarını açarken bu sorun yaşanıyor bazı eps ve ai leri açamazken diğerlerinde hiç bir sorun yok.birde cs3 te hazırlanmış ai ve eps leri draw 12 de açmanız zor x3 olması lazım

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
ben daha illustratorı yeni indirdim o yüzden bilmiyorum corelde daha önce sorunum olmamıştı, bilgisayarımın özellikleri P4 CPU 3,00 GHz, 1,00 GB RAM.

zaten bütün epslerde yaşamıyorum bu sorunu, bir kaç ai dosyası indirdim onlarda hata veriyor pdf kaydedince de resmin yarısı yok oluyor.

yoksa kullandığım çok eps ve ai var, ama yeni indirdiğim bir kül tablası çizimi var onda sorun oluyor hep, işte açmaya çalıştığım dosya bu:

https://rapidshare.de/files/38127000/ashtray.ai.html

ben bunu corele atamıyorum
Link çalışmıyor. Dosyayı tekrar upload edebilirseniz yardımcı olabilirim.