Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel'de Altı Boş Çıkmasın

mahmutkebir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tirelebeni.com
Merhaba arkadaşlar öncelikle forumunuzdan çok yararlandım harikulade ve o kadar da değerli paylaşımlarınız var hepinize sevgilerimi sunuyorum...

Mersin'de grafikerlik yapıyorum size bir sorum olacaktı...
Corel'de grafik çalışmalarında misal 2 renkli bir çalışma yaptığımız zaman 2. renk 1. rengin üzerine geldiği zaman 1. rengin altı boş çıkıyor resimle gösterince daha iyi anlayacaksınız...
61986473.jpg

Ben bunun şu şekil olmasını istiyorum
51099608.jpg

Yani 2. rengin altının boş çıkmamasını istiyorum
bu mümkün mü ? Mümkünse nasıl?
Yardımcı olursanız çok memnun olurum... Şimdiden Teşekkürler...

Benzer konular

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
kare ile yazıyı seçip trim yapman yeterli olacaktır

mahmutkebir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tirelebeni.com
kare ile yazıyı seçip trim yapman yeterli olacaktır

Hayır benim istediğim tam tersi :D Senin dediğini zaten Corel otomatik yapıyor renkleri ayırırken
ama galiba buldum benim anlatmak istediğim "OverPrint"miş Altının boş çıkmamasını istediğimiz nesneyi seçip "Edit / Overprint Fiil or Outles" bu menü yordamı ile istediğimi elde edebiliyorum... Yardımcı olduğun için teşekkür ettim...

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Yalnız Overprint iki çeşittir. Fill ve Outles olmak üzere... Fill obje içine, Outles ise obje dışına yani stroke bölümüne overprint verir. Stroke bölümüne verilen overprint "şişme" diğer bir ad ile "trapping" olarak nitelendirilir. Bu şişme farklı kalıpların baskı esnasında 0.1 mm lik kaymalarını önlemek için altını oymama ve üstteki renk ile birleşme olayıdır...

ibrahimkck

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Overprint outline çizginin altını oymaz , overprint fill şeklin iç kısmının altını oymaz . Sana lazım olan overprint fill dir .Çizgi kalınlığı verdiysen outline de gerekir. Overprint üzerine bas demektir seçtiğin nesneye overprint verdiğinde diğerinin üzerine basılacaktır yani tasarımda overprint verdiğin işin altında ne varsa onun üzerine basılacaktır.

Son düzenleme: