Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde aynı ölçüde tif kaydetmiyor ?

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar corelde 18 metreye 1 metre bir iş var ama ben bunu tif olarak kaydettigim zaman hep ölçü değişiyor.
corelden tif kaydedemiyorum bir türlü corelde ölçülerinin aynı kalacak şekilde nasıl tif kaydedebilirim
ölçüleri hep bu şekilde kafasına göre kaydediyor

By Ömrüm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
verebildiğin max. ölçüyü yaz , bozulma olmaz , baskıda zaten gerçek ölçülerini girecekler

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşlar corelde 18 metreye 1 metre bir iş var ama ben bunu tif olarak kaydettigim zaman hep ölçü değişiyor.
corelden tif kaydedemiyorum bir türlü corelde ölçülerinin aynı kalacak şekilde nasıl tif kaydedebilirim
ölçüleri hep bu şekilde kafasına göre kaydediyor

o sorun anladığım kadarıyla
sayfa boyutu işin toplam boyutundan küçük olduğu
zamanlar oluşuyor
denemekte fayda var
sayfa boyutunu olabildiğince büyük bir değer ver
işi sayfaya ortala öyle kaydet birde

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
verebildiğin max. ölçüyü yaz , bozulma olmaz , baskıda zaten gerçek ölçülerini girecekler
sorunda bu ya zaten verdiğim ölçüyü kafasına göre değiştiriyor baskıda da sorun yaşadığım için çözüm arıyorum :S
o sorun anladığım kadarıyla
sayfa boyutu işin toplam boyutundan küçük olduğu
zamanlar oluşuyor
denemekte fayda var
sayfa boyutunu olabildiğince büyük bir değer ver
işi sayfaya ortala öyle kaydet birde

söylediğini yaptım ama değişen bişey yok 18 m 1 m işi tif olarak kaydetmiyor corel 9 da kaydediyorum çünkü orda regulationu görebiliyorum corel 12 de öyle bişey yok ama ben corel 9 da çalışmak istemiyorum.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
maintain original size sekmesini işaretleyip deneyin

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
fatihcee arkadaşımızın uyarısı:
dpi yüksek olduğundan kaydetmiyor

denendi doğrulandı

dpi : 10 yapınca ölçü orijinal şekilde
kaydediyor bozulmuyor

o ölçü için 72 dpi fazla büyük geliyor

teşekkürler fatihcee ;)

Son düzenleme:

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Rica ederim Hasanım ;)

alkanatmurat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım export edeceksin ilçe önce 1 dpı gonder yine aynı dosyanın üstüne export et sorun kalmauyacaktır

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
bu da bilmiyordum gerçekten yararlı bilgi teşekkürler

alkanatmurat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben yardımcı olmak istiyorum sana olmama sı imkansız 50 metreye 50 metre gondersen yine olur

corel exportten masaüstüne dosya adını 000 olarak gonder export seçeneğinde açılan menüden resolution : 1 dpi yap gonder
aynı işlmemi corelden yine yap ve 000 ın üzerine export et açılan menüde boyutlar orjinal gosterecektir resolution : 72 dpi yap gonder olmassa mesaj at resimli çalışmasını gonderiyim bende bu sıkınyıyı çok şectim ama şimdi inanki sorun yaşamıyorum kolaygelsin hayırlı çalışmalar

alkanatmurat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu arda ilk 1 dpi gonderdiğinde ölçüler orjinal gözükmez bilgin olsun ikin üstüne kaydettiğinde ölçüler orjinaline döner

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben yardımcı olmak istiyorum sana olmama sı imkansız 50 metreye 50 metre gondersen yine olur

corel exportten masaüstüne dosya adını 000 olarak gonder export seçeneğinde açılan menüden resolution : 1 dpi yap gonder
aynı işlmemi corelden yine yap ve 000 ın üzerine export et açılan menüde boyutlar orjinal gosterecektir resolution : 72 dpi yap gonder olmassa mesaj at resimli çalışmasını gonderiyim bende bu sıkınyıyı çok şectim ama şimdi inanki sorun yaşamıyorum kolaygelsin hayırlı çalışmalar

000 olayı biraz kafa karıştırıcı.....
biraz açarmısın ?

alkanatmurat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben rastgele dosya ismi 000 verdim siz istediğiniz gibi dosya ismi verebilirsiniz

ajansmert

🌟Usta Tasarımcı🌟
aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaşlar,bende 2200mm X 3150mm sayfa yapısıyla hazırladım çalışmamı ancak aynı boyutta çıkış alamıyorum bende,ayrıca çalışmayı 1 dpi vs yapıncada o çıkış işime yaramıyor.300dpi den çıkış almak zorundayım.