Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde çoklu sayfalarda pencere dışı objelerin diğer sayfada görünmemesi

colic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar corelde şu sıralar ilk defa karşılaştığım bir sorundan dolayı sizlerden yardım istiyorum.
- corelde page1-page2-page3- gibi çoklu sayfalarda çalışma yaparken çalışma sayfası içerisine girmeyen yani sağında ve solunda (pencere dışında kalan objeler) her sayfada görünmesi gerekiyor. pencere içerisine yerleştirilen objeler kendi page sayfasında kalıyor. bu anlattığım olması gereken bi özellik.
-şu sıralar bazı belgelerimde bu fonksiyon çalışmıyor. yani pencere dışındaki obje hangi page te ise o page te görebiliyorum. farklı bi page te kullanmam gerekiosa copy ya da cut yapmak zorunda kalıyorum inanılmaz bir zaman kaybı yaşıyorum. normalde çalışma alanı dışında kalsa her page te görebilmem lazım istediğim objeyi de çalışma alanına attığımda o page e dahil olur ....

umarım sorunumu anlatabilmişimdir bununla ilgi bi tık atmam gereken bi ayar mı var acaba? ya da çözüm nedir.. ilgili arkadaşlardan bi çözüm önerisi bekliyorum. iyi çalışmalar şimdiden teşekkürler...

orhanbolat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
page sayfalar

ilk resimli anlatımım belki hata olabilir
ders.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

colic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zahmetin için teşekkürler ama sorunumu pek iyi anlayamamışsın ki farklı bir konuda açıklama yapmışsın benim sorum ve sorunum bu bahsettiğin değil.... tekrar yazıyorum;

Arkadaşlar corelde şu sıralar ilk defa karşılaştığım bir sorundan dolayı sizlerden yardım istiyorum.
- corelde page1-page2-page3- gibi çoklu sayfalarda çalışma yaparken çalışma sayfası içerisine girmeyen yani sağında ve solunda (pencere dışında kalan objeler) her sayfada görünmesi gerekiyor. pencere içerisine yerleştirilen objeler kendi page sayfasında kalıyor. bu anlattığım olması gereken bi özellik.
-şu sıralar bazı belgelerimde bu fonksiyon çalışmıyor. yani pencere dışındaki obje hangi page te ise o page te görebiliyorum. farklı bi page te kullanmam gerekiosa copy ya da cut yapmak zorunda kalıyorum inanılmaz bir zaman kaybı yaşıyorum. normalde çalışma alanı dışında kalsa her page te görebilmem lazım istediğim objeyi de çalışma alanına attığımda o page e dahil olur ....

umarım sorunumu anlatabilmişimdir bununla ilgi bi tık atmam gereken bi ayar mı var acaba? ya da çözüm nedir.. ilgili arkadaşlardan bi çözüm önerisi bekliyorum. iyi çalışmalar şimdiden teşekkürler...

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
o sorun bende de var :D
çözüm yolunu bulamadım ama kendimce yöntemim var ctrl+a yapıp tüm nesneleri grup yapıyorum; sonra da grubu bozuyorum ekrandaki sayfa dışı tüm nesneler o sayfada oluyor.
ama bir sonraki sayfaya geçince yine aynı problem oluyor. Muratv nikli arkadaşımız biliyordur yöntemini :D

orhanbolat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
coreli sıfırlamayı denedinmi belki ayarlarını kurcalarken karıştırmış olabilirsin
bide öyle dene olmassa birlikte çözüm arayalım başımıza gelirse tecrübemiz olsun :)

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
window / dockers / objet manager sekmesini açın. sekme açıldığında en altta "master page" göreceksiniz. Orda "desktop" başlığı üzerinde sağ tıklayıp "Visible" seçeniğini seçin (başına check işaretinin gelmesi gerekiyor).
Artık çalışmalarınıda sayfa dışındaki tüm nesneleri diğer sayfalarda da görebilirsiniz.

colic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
window / dockers / objet manager sekmesini açın. sekme açıldığında en altta "master page" göreceksiniz. Orda "desktop" başlığı üzerinde sağ tıklayıp "Visible" seçeniğini seçin (başına check işaretinin gelmesi gerekiyor).
Artık çalışmalarınıda sayfa dışındaki tüm nesneleri diğer sayfalarda da görebilirsiniz.

Dostum çok teşekkürler cvp için, sayende büyük bir sorundan kurtuldum. iyi çalışmalar

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
bunu her çalışma için ayrı ayrı yapmak gerekiyor. ben buna köklü bir çözüm bulmuştum bir kaç ay önce. sayfa dışında kalan bir nesnenin diğer sayfalarda gezerken görünmesini sağlamıştım. şu an yeni sıfırdan bir çalışma yapsam dahi sayfa dışındaki nesne diğer sayfalarda gezerken görünüyor.

bunu sadece tools (ctrl+j) document ayarlarından yaptığımı hatırlıyorum. sonra bulamadım.

bulur bulmaz paylaşacağım zaten.... aramaktayım....

Son düzenleme:

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟

bu sorunu bende yaşıyordum. lakin dediğiniz şekilde yaptım ama görselini yüklüyorum. bende değişik bir iş çıktı
leBNL.jpg

bSjLR.jpg

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
bu sorunu bende yaşıyordum. lakin dediğiniz şekilde yaptım ama görselini yüklüyorum. bende değişik bir iş çıktı
leBNL.jpg

bSjLR.jpg

Sorun yok, ordaki desktop üzerine sağ tıklayın, visible seçeneğini işaretleyin, sorun ortadan kalkar....

fora18

🏅Acemi Tasarımcı🏅

çok sağol dostum