Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde drawda resim?

grfk-im

🌱Yeni Üye🌱
slm arkdaşlar..ben corelde resimdeki içerikleri birbirinden ayırmak istiyorum yani örneğin resimin içinde bi ağaç var onu ayrmak istiyorum..bu mümkünmü? biara görmüş gibiydim yani resmin gurubunu bozmak istiyorum..nasıl yapılabilir?

Benzer konular

bhrcicek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
a.s. öncelikle resimden hangi parçaları ayırmak istiyorsan o kadar kopyala resmi
ve resmin üzerine çift tıkladığında corel painte geçeceksin orada resimleri tek tek ayırabilirsin
aslında anlatması uzun biraz ama zor olacağını sanmıyorum. kolay gelsin

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba
Aslında birkaç yöntemi var,
Ben powerclip yöntemini anlatayım.
Öncelikle resmin bir kopyasını resmi seçip + ile çoğaltmak iyi olur.
Ağacın kenar sınırlarını dekupe yaparmış gibi F5 Bezier Tool ile çizilir, çizim tamamlandıktan sonra resim i seçeriz, sonra Efect> Powerclip > Place Inside Container tıklanır.

Maus imleci sağ ok haline gelince çizdiğimiz çizgiyi seçeriz.

Not: Eğer resim bu işlemden sonra kaymış ise; Ctrl+j tuşları ile ayarlara geliriz, solda Edit kısmına tıklarız. Sağ taraftaki Auto-center new PowerClip contents yanındaki kutucuktaki onay işaretini kaldırırız. Bundan sonra Powerclip işlemini tekrarlarız.

Hayırlı çalışmalar dilerim. :)

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba
Aslında birkaç yöntemi var,
Ben powerclip yöntemini anlatayım.
Öncelikle resmin bir kopyasını resmi seçip + ile çoğaltmak iyi olur.
Ağacın kenar sınırlarını dekupe yaparmış gibi F5 Bezier Tool ile çizilir, çizim tamamlandıktan sonra resim i seçeriz, sonra Efect> Powerclip > Place Inside Container tıklanır.

Maus imleci sağ ok haline gelince çizdiğimiz çizgiyi seçeriz.

Not: Eğer resim bu işlemden sonra kaymış ise; Ctrl+j tuşları ile ayarlara geliriz, solda Edit kısmına tıklarız. Sağ taraftaki Auto-center new PowerClip contents yanındaki kutucuktaki onay işaretini kaldırırız. Bundan sonra Powerclip işlemini tekrarlarız.

Hayırlı çalışmalar dilerim. :)

arkadaslar bakın bu yontemi freehanddede uyguluyor bazı grafiker arkadaslar bakın her işin programı ayrı nasıl alısırsanız oylede gidiyorsunuz sen resmi o sekilde powerclip yaptıgında koca resim dosya içinde duruyor ve bu dosya boyutunu sisrmekten oteye gitmiyor ayrıca onunla corelde o sekilde ugrasacagına ki aynı sey freehand içinde gecerli ac photoshopu yada photopainti dekupe et resmi daha kolay değilmi hem dosya boyutu sismez hem sen daha az ugrasmıs olursun bu sadece calısman için değil bak içinde cok resim ki matbaada kullanılan resim formatı tiff dir olan işlerde hem makinan kasılır calısman hata verir daha cok beklersin hemde filmci sana bi ton soylenir bu ne biçim calısma diye cunku o da zorlanacaktır acarken iyisimi siz bu işi kendi programında yapın dekupe edin emin olun daha az zamanınızı alır ;)

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaslar bakın bu yontemi freehanddede uyguluyor bazı grafiker arkadaslar bakın her işin programı ayrı nasıl alısırsanız oylede gidiyorsunuz sen resmi o sekilde powerclip yaptıgında koca resim dosya içinde duruyor ve bu dosya boyutunu sisrmekten oteye gitmiyor ayrıca onunla corelde o sekilde ugrasacagına ki aynı sey freehand içinde gecerli ac photoshopu yada photopainti dekupe et resmi daha kolay değilmi hem dosya boyutu sismez hem sen daha az ugrasmıs olursun bu sadece calısman için değil bak içinde cok resim ki matbaada kullanılan resim formatı tiff dir olan işlerde hem makinan kasılır calısman hata verir daha cok beklersin hemde filmci sana bi ton soylenir bu ne biçim calısma diye cunku o da zorlanacaktır acarken iyisimi siz bu işi kendi programında yapın dekupe edin emin olun daha az zamanınızı alır ;)

Yanlış anlaşılmayalım lütfen.

İyi hoş demişsin ama ben arkadaşın sorusuna bir yöntemle cevap vedim.
Bu başlık corel e açıldığı için Corel den anlattım.

1-Photoshop olsa veya freehand olsa onlarda anlatmak gerekirdi.
2- Haa, aynı işlemi ben Corel de yapmam sorunlar çıkabilir. O yüzden Resim işlerinde çoğunlukla Photoshop derim.

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
arkadaslar bakın bu yontemi freehanddede uyguluyor bazı grafiker arkadaslar bakın her işin programı ayrı nasıl alısırsanız oylede gidiyorsunuz sen resmi o sekilde powerclip yaptıgında koca resim dosya içinde duruyor ..... hemde filmci sana bi ton soylenir bu ne biçim calısma diye cunku o da zorlanacaktır acarken iyisimi siz bu işi kendi programında yapın dekupe edin emin olun daha az zamanınızı alır ;)[/QUOTE

CorelDRAW'ın içinde resmi başka biryere -başka bir programa- taşımadan, powerclip yapmadan da resimi dekope edilmiş hale getirebilirsiniz. Bunun için işaretli resmi, eraser aracı ile silinmesi gereken yerleri siliniz. Silme işleminden sonra Arrange / break apart yaparak resmin gerekmeyen bölümünü siliniz. Alın size corel'in içinden power clip yapmadan, (aynı zamanda filmciye de bir ton söylenme fırsatı vermeden) dekope etmenin bir yolu...
(Bu söylediğim x4 için geçerli diğer versiyonları incelemedim...)

İyi çalışmalar...

cuncunum

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar once bıkactane aynı olcude yanyana ve altlı ustlu duzensız kareler cızdım sonra bunları grupladım ancak bir resmi powerclip ile ıcıne koymak ıstıyorum ama olmuyor resım oraya gomuluyor ama nedense gorunmuyor yardımcı olursanız sevınırım...

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sevgili cuncunum; grup yapılmış objeleri powerclip yapmadan önce gruplarını çözmelisin