Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde frehanddeki gibi tinte olayı acil yardım lütfen

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
corel de tinte olayı nasıl yapılıyor pantone 280c ve diger %70 %60 %50 tramlarıyla işaretlenmiş renkleri replace birlikte hepsini çevirmiyor yanlızca seçili %100 olanı çeviriyor amacım başka bi pantone rengi olan 300c ye çevirmek veya (100c-60m 0y 40k )cmyk nin tintlerine çevirmek bilen varsa yardım lütfen teşekkürler şimdiden saygılar=)

Benzer konular

ajansnet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"window-Dockers-Color" dan color menüsünü aç
Burdan istediğin değeri gir.
colorji4.jpg

Ben bu şekilde yapıyorum. Ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyorum ama benim işime yarıyo.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
buradan foruma nasıl resim yükleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz...

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
20913363uq8.jpg
83790062gt1.jpg
BURDA YAPMAK İSTEDİGİM YEŞİLİN TONLARINA ÇEVİRMESİ %60 289 C (100CYAN 100 YELOW) YEŞİLİN %60 INA ÇEVİRMESİNİ SORUYORUM TEŞEKKÜRLER UMARIM ANLATA BILMIŞIMDIR

Son düzenleme:

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
hepsini birden aynı anda degiştimesini soruyorum tek bi komutla 289c %100 yaparken %80 %60 %50 sinide kendi otomatik çevirsin onu merak ediyorum

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
değiştirelecek her rengi tek tek ayarlamanız gerekiyor

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
hepsitintedo7.jpg
frehandteki gibi rengi degiştirip gelip üzerine attıgında diger rengi otamatik olarak tinte den hepsini degiştiriyor

bilen varsa süper olucak

bence corelin bir tek eksiği bu gibi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu konuda bilgisi olan varsa ve açıklarsa gerçekten iyi olur. Bende merak ettim. Benimde bildiğim seçilen tek renk üzerinde değişiklik yapılabildiği. Diğer arkadaşlarında anlatmak istediği gibi replace menüsünden yapılan fakat tek renk üzerinde değişiklik yapma imkanı sağlayan ayar bölümü var. Senin istediğin gibi aynı rengin tramlarını değiştirecek bir ayar olduğunu sanmıyorum. (inşallah vardır :) )

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadasim Corel'in kendisinde maalesef bu islemi yapacak bir yazilim yok, ancak 3. parti VBA (macro) yazilimlar bu tur islemleri yapabiliyor.. Eger visual scripti iyi biliyorsan kendinde bu tur problemlere karsi kucuk macrolar yazip corele eklenti yapabilirsin.. Alternatif olarak web'de hazir VBA lar var bunlari corel'e ekleyip herzaman kullanabilirsin... Senin istedigin seyi tam olarak yapabilen color replacer diye bir macro var.. linkini assagida bulabilirsin, uzantisi .gms olan bu makroyu indir ve "C:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 13\Draw\GMS" dosyasinin icine kopyala sonra coreli ac-> tools -> visual basic-> play 'i tikla,, macro penceresi acilacaktir. orada " macros in kisminda If color replacer i sec ve run butonunu tikla resimde gorecegin renk degistirme macrosu acilacaktir. acilan pencerede find kismina degistirmek istedigin rengi alttaki replace kismina yeni istedigin rengi gir (bunu yazarak , damlaligi kullanarak yada palet penceresinden secerek yapabilirsin) en alttaki preserve tints kismi isaretli olmali,, hemen onun yaninda degisikligin nerede yapilmasinida secebilirsin sadece secili alanda , sadece sayfada yada tum i$ icersindeki butun sayfalarda istedigin degisimi yapar, daha sonra OK tikla ve renkler degissin,,, umarim yardimci olabilmisimdir,, kolay gelsin

macroyu indirmek icin:
https://rapidshare.com/files/87924797/lf_ColorReplacer29.3.7.gms.html

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
şuan kimse varmı kardeş bana bi cevap verebilecek burda

çok acil yardıma ihtiyacım var hemde çooook acil corel draw da resim kesiyorum ama olmuyo Effects den PowerClip Place Inside Container diyorum ama olmuyo biyerde bi ayarlarda farketmeden bişeylemi oynamış olabilirim çok acil bi yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
yardım için yanlış yer seçmişsiniz
yukarıda corel draw soruları var oraya yazabilirdiniz.

[/QUOTE]

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
abicim tam dediğin gibi yaptım ama gene olmuyor o işareti kaldırdım gene aynı hatayı veriyor bide bana buraya nasıl resim koyabileceğimi söylersen sana zahmet çünkü forum sitelerinde yeniyim baktım ama bulamadım sana resimli olarak çıkan hatayı gösterebilirim teşekkür ederim ayrıca yardımın için

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
çok acil yardıma ihtiyacım var hemde çooook acil corel draw da resim kesiyorum ama olmuyo Effects den PowerClip Place Inside Container diyorum ama olmuyo biyerde bi ayarlarda farketmeden bişeylemi oynamış olabilirim çok acil bi yardım

Forum da flood yani arka arkaya mesaj yazmak yasak arkadaşım. Forum kurallarını okuyunuz lütfen ve arama yapmadan da defalarca aynı mesajı yazmayın.

İyi geceler.

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
pardon kardeş özürdilerim bilmiyordum uyardığın için saol ama az yukardada belirttiğim gibi bu forum sitelerinde yeniyim

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sitede yeni olmanız kurallara uymamanızı gerektirmiyor. Eğer ana sayfayı incelerseniz Forum kuralları ve kullanımı konularını bulabilirsiniz.

Kurallar forum düzenini sağlamak içindir. Kişisel algılanmamalı. Gece 01:30 da bir sorununuz için arkadaşlarımız yardım etmeye çalışıyorsa sizde nezaket gösterin biraz araştırın. Lütfen.

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
69236244zq0.jpg

58221560hu0.jpg

kardeşlerim işallah olmuştur sorun bu işte 2 resimdede gördüğünüz gibi

( Konuyu açmadan önce yazınızı tamamlayın ve ön izleme butonunu kullanın böylece konunuzun nasıl göründüğünü anlayabilirsiniz.) Yönetim.