Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde Hizalama

helldorado

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.caddebostan.net
merhaba corel'de yeniyim ve merak ettigim bir husus var eger yardimci olursaniz sevinirim.. ornegin ben 40x40mm bir kare olusturdum ve bu kareleri yatay 4 adet yanyana dikey ise 4 adet olmak üzere alt alta koydum ama ben yatay ve dikey olarak bunlarin arasindaki boslugun 5 mm olmasini istiyorum bunu nasil yapabilirim?

örnek:
8a1f2234ba64c0dc5a3cfcfc5ade531d.jpg

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
kare 40 * 40 çizdiktan sonra. ''+'' tuşuna basarak öylece copy alıyorsunuz.

X (horizontal) girerken olan rakamları yanında ''+45'' neden 45? ölçümüz 40mm artı 5mm boşluk. Enter tuşuna bastıktan sonra 2 kare oluşması lazım. Daha sonra 2 kere Ctrl + D (Duplecate) basarak iki obje daha oluşuyor. Toplam 4 kare.

01ip9.jpg

Pick Tool ile 4 tane obej seçiyorsunuz. ''+'' copy almak için. Bu sefer Y kısmında -45. giriyorsunuz.

02ll5.jpg

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kasta olayı bitirmiş :DTabi bunun için bir iki yol daha var.Kullanımınız partikleştikçe sizde en kolayını seçeceksiniz..

Son düzenleme:

saslove1984

🌱Yeni Üye🌱
burada çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum her şey için çok sağolun çok ii oldu doğrusu

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
11is9.jpg

resimdeki gibi relative to object tusunu tıklarsanız x ve y koordinatlarına +45 seklinde girmeniz gerekmez koordinatlar 0 lanır yani ayrıca bu işlemi alt+f7 tus kombinasyonuyla getireceginiz transform penceresinde h(horizontal / yatay) ve V(Vertical/Dikey) kısımlarına deger girip apply to duplicate diyerekte yapabilirsiniz umarım yararlı olmustur

coskank

🏅Acemi Tasarımcı🏅
user82 nin dediği en pratik yol, bende bu yolu kullanıyorum

camareman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
[alt+f7 tus kombinasyonuyla getireceginiz transform penceresinde h(horizontal / yatay) ve V(Vertical/Dikey) kısımlarına deger girip apply to duplicate diyerekte yapabilirsiniz]

karyasu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım boşluk olayını belli bir ölçüde vermek istiyorsan araçlar menüsünden transformation menüsünü kullanabilirsin içeriğinde position seçeneği senin işini görür kolay gelsin

denizyilmazoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Valla hangisi pratik bilmem ama ben kastanın anlattığını yapabildim teşekkürler

eyub47

🏅Acemi Tasarımcı🏅
değişik güzel sonuçlar ..teşekkürler