Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde köşeleri oval kontur atma

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba corelde köşeleri oval kontur atmak mümkün mü acama.

Benzer konular

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aslında tam olarak Ctrl+F9 la contour menüsünü açtığımızda. ordan değer girerek attığımız kontürü kastetmiştim

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
grafik01tf6.jpg

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar ben anlatamadın galiba. bu söylediğinizyerden outline çizgisi ovalleştriliyor. benim istediğim effect menüsünün altında contour bölümü var(Ctrl+F9) ordan sayısal değer vererek kontür atılıyor atılan bu kontürün kenarlarını oval yapabilmek mümkün mü. ben bunu soruyorum

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
aynı yazıdan bir tane daha kopyala arkadakinin contour'unu daa falz değerde ver belki işine yarar ;)

memoli_68

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yok kardeş mümkün değil seçtiğin yazı tipi köşeli ise köşeli oval sa ocal verir sonuçta seçtiğin yazı fontunu baz alarak contur veriyor ...!

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Mümkün olmayan bir şey yoktur ;)
contour kalınlıklarını ayarlayabilirisiniz daha kalın yada daha ince her şey sizin elinizde ;)
contourmu3.jpg

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
kutunun kenarlarınımı ovalleştircen seçili obje o heralde o ise çokbasit

ajansnet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım Contour(ctrF9) menüsünden yapamazsın maalesef. o özellik o konuda eksik kalmış.

istediğini yapabilmek için F12 den oval kenarlı bir kontur atacaksın ve sonradan "ctrl+shift+Q" yapıcaksın. kontür yazıdan ayrılır. ve o oval kontüre tekrardan kontür atabilirsin.
tek yolu bu.

seyyah_58

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar kontör değil o sadece görsel olark gözüküyor ama çizgi halinde olmuyor

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
İstediğiniz özellik soldaki şekildeki gibi olsa gerek. Bu Corel 13 ten itibaren sağdaki şekile döndü. Corel 12 deki (soldaki) gibi contour efekti istiyorsanız bu bir makroyla yapılabiliyor. Kurallar gereği link veremiyorum ama nette bir arama yaparsanız bulabilirsiniz.

123hm.jpg
132ai.jpg

deahtangel

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım ister konturu attıktan sonra kenarlarını ovalleştirirsin , istersen direk kontur atmadan önce fontu, ben kontur attıktan sonra yapmanı öneririm ne demek istediğini anladım arkadaşım yazını yazdıktan sonra ctrl+Q yapıp direk şekil aracıyla fontuna istediğini yap veya hiçuğraşma şekil aracıyla konturüyle oyna corelde benimde bildiğim başka bi yolu yok.Zaten yazın çok uzun değildir sanıyorum.Kolay gelsin iyi çalışmalar

tsira_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bir dikdötgen veya kareye kontur mu vermek istiyorsun eğer öyleyse nesneyi seç yukarda dört ayrı kutu göreceksin hepsinde "0" yazar oralara istediğin değerleri girip kontur verebilirsin. umarım bahsettiğin budur

Bloodensty

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anladığım kadarıyla kesim için köşeli konturdan bahsediyorsun..ben böyle yapıyorum.

66707806.jpg

65651839.jpg

s_tuba

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazıya contur verdikten sonra break den ayır onları. Sonra konturu tutup hairline ver.(F12) hairline ayarlarında ovalleştir.