Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam arkadaşlar...
Corelde freehanddeki gibi yan yana şablon sayfa (master page) açabiliyor muyuz?
Dizgi yapacağım da...
Yardımcı olursanız sevinirim.
Alttan tek tek sayfa açtığımızda sayfalar arası geçiş zor oluyor...

Benzer konular

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sayfalar arası geçişi. kısa yoldan Page up-page down ile yapabilirsin
ayrıca acaba aradığınız şu mu onu bir deneyin Windows/Cascade: dosyaları alt alta sıralar, Windows/Horizantaly
Windows/verticially

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
res1hz3.jpg

res2by0.jpg

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
corelde sayfa açmanın hiç bir faydası yok sadece çıktı verirken işe yarıyor, onun yerine işi yaptıktan sonra sayfanın yan tarafına çek :) tekrar dan sayfanın içinde çalış :) ama işlerini sık sık kaydetmeyi unutma çok hata veriyor corel özellikle dekupe ederken ;)

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Sanırım soru tam anlaşılmamış yada ben yanlış anladım.. indesign master sayfa gibi Corel draw da master sayfa yapma imkanı varmı ?Bende bulamadım.. x4 dede bulamadım..

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
yok kardeşim benim bildiğim corelin öyle bi özelliği yok

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
alttan sayfa açma derken neyi kastettiniz anlayamadım ama layout>insert page seçeneğinden istediğiniz kadar sayfa ekleyip aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz kitap gazte vs işlerde en kısayol corelde budur ayrıca açtığınız sayfalarda ilk sayfanızın özelliklerini taşıyacak şekilde ayarlama yapabilirsinz iyi çalışmalar

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aslinda tam anlamiyla bir master sayfa imkani yok ama ( indesign yada quarkta oldugu gibi) hemen hemen ayni islemi gorebilecek bir uygulama kullanabilirsiniz.. sonucta sunu unutmamak gerekir corel; indesign yada quark gibi tam anlamiyla bir sayfa duzenleme programi olmaktan cok illustrator gibi vektorel islemlerinizi uygulayabileceginiz bir programdir.. altta resimlerle kisa bir aciklama veriyorum umarim sormak istediginizi dogru anlamisimdir.

ben kendi adima yazi agirlilikli ve illustrasyonlari nisbeten az sayilabilecek islerde cabuklugundan dolayi indesign i , yazi ( duzenleme ve miktar olarak az) ve illustrasyonlari fazla olan islerde coreli tercih ediyorum ,,, corelin bence bugun en buyuk eksikligi text olayinda diger programlara gore nisbeten daha az sayilabilecek secenek vermesidir.. eger yapacaginiz is yazi agirlikliysa yukarida anlatilan master page kurulumu da pek ise yaramayacaktir ama genel sayfa duzeni icin izlenebilinecek en kisa yoldur,, umarim yardimci olabilmisimdir kolay gelsin

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
evet mr-tar sen gerçek bi ustasın arkadaşım verdiğin derslerle burda bayaa bi yardımcı oluyorsun kolay gelsin tşkk:)

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
acaba Wiew-Page Sorter Wiev işine yarar mı ki

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
mr. tar gerçekten harika anlatmışsın ancak corelde sayfaları çoğaltmanın hiç bir faydası yok
yani kopyalayarak yana çekmek daha mantıklı ve daha kolay ;)

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
mr. tar gerçekten harika anlatmışsın ancak corelde sayfaları çoğaltmanın hiç bir faydası yok
yani kopyalayarak yana çekmek daha mantıklı ve daha kolay ;)

thematrix arkadaşım sanıyorum bu şekilde yüksek çözünürlüklü biresim koydugumuzda master sayfaya dosya her kopyasında dahada ağırlaşcak ve çok yer kaplıycak bu sayede hem dahaa az yer tutuyor hemde hızlı hareket edebiliyorsun bu gibi konuları burdan zevkle takip ediyoruz burası gerçekten şekillenmeye başladı

sinemm

🌱Yeni Üye🌱
evet corelin böyle bir özelliği var

Corel DRAW aynı dökümanın içinde istediğiniz sayıda sayfa açmanıza ve her bir sayfayı ayrı ayrı yönetmenize izin veriyor. Menüden Layout>Insert Page ile sayfa ekleyebilir, Layout>Delete Page ile bulunduğunuz sayfayı silebilirsiniz. Paga Down ve Page up tuşlarıyla da sayfalar arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz. Corel Draw varsayılan olarak bir gösterişte sadece 1 sayfa gösterir. Çok sayalı bir işte sayfaları indesign'daki gibi yan yana görmek ve çalışmak isterseniz Tools>options ile options penceresini açın, PageZLayout bölümüne gelin. Sağdaki Facing Pages kutusunu işaretleyin. Sayfalarınız layer düzenini değiştirecek ve yanyan görünecektir

çok işinize yarayacağından eminim... şahsen benim çok işime yarıyo :))

Son düzenleme:

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
evet corelin böyle bir özelliği var

Corel DRAW aynı dökümanın içinde istediğiniz sayıda sayfa açmanıza ve her bir sayfayı ayrı ayrı yönetmenize izin veriyor. Menüden Layout>Insert Page ile sayfa ekleyebilir, Layout>Delete Page ile bulunduğunuz sayfayı silebilirsiniz. Paga Down ve Page up tuşlarıyla da sayfalar arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz. Corel Draw varsayılan olarak bir gösterişte sadece 1 sayfa gösterir. Çok sayalı bir işte sayfaları indesign'daki gibi yan yana görmek ve çalışmak isterseniz Tools>options ile options penceresini açın, PageZLayout bölümüne gelin. Sağdaki Facing Pages kutusunu işaretleyin. Sayfalarınız layer düzenini değiştirecek ve yanyan görünecektir

çok işinize yarayacağından eminim... şahsen benim çok işime yarıyo :))

tşkürler güsel gerçekten paylaşım