Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde şu vba ve script konularınada girsek fena olmaz diyorum

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Corelde vba ve script

Slm arkadaşlar bu script ve vba konularınada girsek ve bize hazır scriptlele yapabilcegimiz olayları ve varsa ellerinde script ve diger işimize yarıyacak gms de olabilr paylaşa bilirsek burdan çok şey kaanacagız :>

Moderatör tarafında düzenlendi:

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
daha önce bu konular açıldı ve çeşitli macrolar verildi. Bu konu için ayrı bir bölüm açmamıza gerek olmadığı düşüncesindeyim. Forumda arama yaptığınızda bu konuda daha önce yapılan paylaşımları göreceksiniz. Corel'de kullanılan çeşitli macroların yer aldığı site adresi dahi verilmişti.

Son düzenleme:

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
daha önce bu konular açıldı ve çeşitli macrolar verildi. Bu konu için ayrı bir bölüm açmamıza gerek olmadığı düşüncesindeyim. Forumda arama yaptığınızda bu konuda daha önce yapılan paylaşımları göreceksiniz. Corel'de kullanılan çeşitli macroların yer aldığı site adresi dahi verilmişti.

slm 412 arkadaşım arama dan macro ve vba diye arattıgmda konuyla alakasız yerler çıkıyor burda bilginizi ve yönlendirmenizi saygıyla karşılıyorum görüşmek üzere saygılar tşk....

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
burada corel macrolarını indirebileceğiniz site adresi verilmişti. O konudaki soru ve sorunlarınıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Son düzenleme:

leventyurt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel Draw' da kendi macromuzu nasıl yazabiliriz? Yıllardır Visual Basic diliyle programlar yazıyorum fakat Draw için macro nasıl yazılır bilemiyorum, yani normal VB6 editoru ile macromu yazınca Draw da çalıştırabiliyormuyum ? Draw la gelen editörde yeni macro oluşturmayı bulamadım açıkçası, sadece varolan macrolar düzenlenebiliyor ?...

Not: BEN DELİ DEĞİLEM !

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Tools - Visual Basic - Play tuşlarıyla macro menüsünü açıyorsunuz
92093357pz5.jpg

oluşturacağız macroya bir isim belirleyip create tuşuna basıyorsunuz.
46844271sj9.jpg

49970407xp5.jpg

leventyurt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler, boş vaktimde hemen deneme yapacağım, varolun

leventyurt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Programı yani macroyu yazabiliyorum artık (sağolasın 412) , fakat draw a nasıl komut yollayacağımı çözemedim, artık hafta sonu yerli yabancı siteleri araştırıp öğrenmeye çalışacağım sonrası da malum...
:hmm2: