Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde taşırma payı

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar corelde taşırma payı nasıl bırakıldığını anlatabilirmisiniz
freehand biliyorum ama corelde nasıl olduğunu bilmiyorum

Benzer konular

stany

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir çok taşırma şekli vardır.
Eğer powerclip içindeki işi taşırmak istiyorsan yukarıda nudgeoffset yazan değere taşırmak istediğin ölçüyü yaz ve sheptool ile köşeleri şeçerek ok tuşları ile taşırabilirsin.
Bir diğer yöndetem ise ölçüye contour vermek işi tut alt+F9 basarak aç outside seçip istediğin ölçüyü girip contour verdikten sonra arange - break cotour grup apart seçeneğiyle kontörü ayırıp işi powerclip ile içine alarak ilerleyebilirsin.

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba cevap yazdığın için teşekkürler taşırma payı için antatıkları daha ayrıntılı anlatabilirmisin
mesala corel de yazdığın nuggeofset nerede olduğunu bulamadım.

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ArkadaŞlar Corelde TaŞirma Payinin Nasil BirakildiĞini Daha Ayrintili Anlatabİlecek Bİr ArkadaŞ Var Mi
Şİmdİden TeŞekÜr Ederİm İyİ GÜnler

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
sayfayı gördügün kısmın dışı kadar işi büyütürsen print yaptıgında taşma otomatikman gereçeklerşir zaten resimlerle tarif etmek isterim ama nereye koycam ilmiyom :)

eyub47

🏅Acemi Tasarımcı🏅
soru soran ve bu sorulara cevap veren tüm arkadaşlara çok teşekkürler. böylece birçok şeyi öğrenmiş oldum.

camareman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım taşırma payı dediğine göre benim anladığım şu.
Mesela bir kartvizit çalışırken bunda taşma payı vereceksen çalışmayı 50*80 sınırları içerisine çalış taşma payını da 2-3 mm dışarıya doğru taşır taşmayla birlikte çalışman 52*82 falan olacak kesildiğinde 50*80 çıkacak ve sıfıra sıfır kesilmiş olacak. Ben dediğinden bunu analdım

corleone589

🌱Yeni Üye🌱
renkli bir işinize standardllarda 2 veya 3 mm taşırma payı verilir.Bu işlem için ise sayfada iş olmayan yere boş tıklayın ardından üst bölümde oka tıkladığınızda kaç mm veya cm gitmesini istiyosanız o değeri verin örneğin 3mm gibi.Verdiğiniz değerden sonra işin üstüne tıklayın ctrl+q diyip işi convert leyin ardından f10 tuşuna basarak taşırma yapmak istediğiniz yeri boydan veya enden baştan sona doğru fareyle tutup çekin zaten o bölümü seçecektir sonrası size kalmış oklarla ne yöne taşırma vermek istiyosanız o yöne tıklayın işlem tamam..