Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel'de Tram Sorunu

emococuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar geçende yazdım saolsun kimse yardımcı olmadı bana sorunum şu corel 9 kullanıyorum aydıngere çıktı aldığımda tramlarım iyi çıkmıyor tramların iyi çıkması için ne yapmam gerekiyo ??? yardımlarınızı bekliyorum:crying:

Benzer konular

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
hangi desenler üzerinde tram sorunu yaşadığınızı belirtirmisiniz resim mi yoksa kullandığınız desenlerde mi tram var. bunu belirtirseniz size ayrıntılı anlatırım.

besnili02

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.paletreklam.net
tram kullanıyorsan aydıngeri unutacaksın
tramının dört dörtlük çıkmasın istiyorsan film alacaksın...

emococuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kendim oluşturduğum tramlarda sorun var yani desenlerde... tramların filmde iyi çıktığını biliyorum ama aydıngerde dört dörtlük olmasada yinede iyi çıkmasını istiyorum çünkü bildiğim başka yerler var aynı yazıcı türünden aydıngere iyi çıktı alıyorlar acaba benim yazıcı ayarlarımda mı bi sorun var. teşekkürler

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
şu kontrolleri yapmalısınız,
1)- renk modu rgb de kalmış olabilir (bir ihtimal)
2)-kullandığınız yazıcı postscript ise print menüsünden yazıcının gelişmiş ayarlarında dpi seçenekleri çıkar. tram ayarlarını buradan yapabilirsin geniş ve dolgun çıkması için.

bunları bir kontrol edip sorun devam ederse daha geniş çaplı bir çözüm önerisinde bulunabilirim,
şimdiden kolay gelsin

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Ben'de bişey eklemek istiyorum;
Kaşe yaparken gereken aydınger deki laser baskıyı koyulaştırmak için
bir bezi selülozik tiner ile nemlendirirdik ve baskılı yüzü beze gelecek şekilde aydıngeri, üzerinde 3-5 saniye tutardık işe yarardı.

deniz bahtiyar1

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben'de bişey eklemek istiyorum;
Kaşe yaparken gereken aydınger deki laser baskıyı koyulaştırmak için
bir bezi selülozik tiner ile nemlendirirdik ve baskılı yüzü beze gelecek şekilde aydıngeri, üzerinde 3-5 saniye tutardık işe yarardı.
evet bizde bu yöntemi deniyoruz renkler koyulaştığı için film banyodada daha iyi sonuç alıyosun

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
kullandığınız yazıcınızın marka ve modelini bilmiyorum ama Print penceresinde postscript menüsünün sol en alt tarafında bulunan screen frequency ayarlarını kullanıyor musun? Yazıcının 1200 dpi veya 600 dpi ayarından ayrı olarak bu ayar da çıktıdaki tram değerleri konusunda etkilidir. Yazıcıyı 1200 dpi ayarla ve buradaki iki farklı ayarda çıktı alırsan farklı olduğunu göreceksin.

*yukarıda namestee ve deniz bahtiyar arkadaşlarında belirttiği gibi aydınger çıktısındaki tramları koyulaştırmak için solvent sprey 'ler var bu küçük bilgi ile çok kaliteli aydınger filmi de oluşturabilirsin.

emococuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar kaşe dökümü için aldığım aydıngerleri solvent & karartıcı sprey ile zaten karartıyorum ben. Bu faydalı oluyor zaten. Murat MARDAR ve namasteeee )) abi söylediğiniz ayarları bulamadım belki size kullandığım yazıcı markasını söylersem bana yardımcı olabilirsiniz HP laserjet P2055d tşk. ederm..

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
farklı bi yöntem söyliyim bende. corelde yaptığın iş tek sayfa anlaşılan. psd ya da tif olarak exportla sonra photoshoptan açıp siyahın ton doygunluk değerini arttır. bu şekilde sorunun çözülmüş olur. yazıcı ayarlarında da fast res özellikli yazıcı ise (hp 1100 üstü modellerde vardır) fastres özelliğini de 1200 dpi olarak kullan.

emococuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
farklı bi yöntem söyliyim bende. corelde yaptığın iş tek sayfa anlaşılan. psd ya da tif olarak exportla sonra photoshoptan açıp siyahın ton doygunluk değerini arttır. bu şekilde sorunun çözülmüş olur. yazıcı ayarlarında da fast res özellikli yazıcı ise (hp 1100 üstü modellerde vardır) fastres özelliğini de 1200 dpi olarak kullan.

tşk. ederm deneyecem bunu.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Print penceresinde yazdırma seçeneklerinde postscript menüsünün sol en alt tarafında bulunan screen frequency ayarlarında, Yazıcının 1200 dpi veya 600 dpi ayarından ayrı olarak bu ayar da çıktıdaki tram değerleri konusunda etkilidir. Yazıcıyı 1200 dpi ayarla ve buradaki iki farklı ayarda çıktı alırsan farklı olduğunu göreceksin.

Ayrıca Corel V9 ile ilgili milimetre seçeneği sorununa cevap geçte olsa gönderdim!

emococuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅

tşk. ederm deneyecem bunu