Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde virüs sorunu

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar corel dosyaların içine yerleşen virüslerden nasıl kurtulabilirim?
açarken veya obje kopyalarken çok zaman geçiyo sadece bir karenin kopyalanmasını bile 5 dakika beklediğim oluyo
üstelik lisanslı Eset smart securty tarama yapmama

Benzer konular

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
corel draw 'ın hangi versiyonunu kullanıyorsunuz? çözüm üretebilmek adına soruyorum....

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
x4 kullanıyorum
corelin yavaşlığı değil çünkü her dosyada uzun açmıyor
bazı dosyaların içine virüs yerleşmiş o dosyalar çok geç açılıyo

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
x4 kullanıyorum
corelin yavaşlığı değil çünkü her dosyada uzun açmıyor
bazı dosyaların içine virüs yerleşmiş o dosyalar çok geç açılıyo

Bir virüsün etkileri bilgisayarda anormal yavaşlama, Windows uygulamalarında beklenmeyen hata mesajları (application error, system fault, missing files vs. gibi), bilgisayarın kilitlenmesi, rastgele DOS işletim sistemine dönmesi, normalde açılan dosyaların açılmaması, anormal sesler/görsel davranışlar ya da bilgisayarınızın isteğiniz dışında işlemler yapmaya başlaması şeklinde kendini gösterebilir. Bu anlattığım genel bir virüs tanımlamasıydı fakat sizin bahsettiğiniz; corel dosyalarına virüs bulaştığı yönünde sıkıntınızın bence sebebi virüsmüdür? bu tartışılır....

Sizin bazı dosyaları açarken çok bekleme sorununuzun nedenleri ise;

1-) Color Styles kullanımına bağlı olarak CorelDRAW bir dökümanı açarken ya da kaydederken Color Style'ları da okumaya/kaydetmeye çalışır. Bu işlem ile ilgili bir .dll dosyası bu gecikmeye sebep oluyor. Color Styles penceresini açtığında çok renk varsa dosyanın açılmasını yavaşlatan bir sebeptir.

2)- SP1 ve SP2 yamalarını ( düzeltmelerini) yüklemediyseniz bu tarz sıkıntılara sebep olabilir.

3)- dosyaları (open) aç komutuyla çağırıyorsunuz yoksa (import) getir komutuylamı çağırıyorsunuz. dosya isminin çok uzun olmasıda corel 'in bir kararsızlık yaşamasına sebeptir. sorun kaynağı corelapp.ini dosyasında, dosya varsayılan olarak "...\Documents and Settings\%UserName%\Application Data\Corel\GraphicsXX\User Config\corelapp.ini" yolunda bulunuyor.Dosyayı açtıktan sonra [TempPaths] bölümüne gelip uzun olan temp dosyası yolunu kısaltın. Örneğin "0=c:\Temp\" gibi. Win 7 de bu yolun ismi "C:\Users\[Kullanıcı Adı]\AppData\Roaming\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X4\User Config" bunuda deneyebilirsiniz.

4)-Corel 'in kulllandığı temp klasörünün doluluğu ;C:\Documents and Settings\(Kullanıcı adı)\Local Settings\Temp klasörünü boşaltmayı deneyin.

5)- Yavaş açılan dosyayı corelde açın (ctrl + a) yani hepsini seçin corelin içinde (ctrl + x) yani seçileni kesin ve daha sonra (ctrl + n) yeni dosya açın ve (ctrl + v) paste kaydedin. bu dosyayı tekrar herhangi bir yere (ctrl + shift + s) kaydedin içerik diğeriyle aynı olmasına rağmen dosyanın boyutunun küçüldüğünü ve çok daha hızlı açıldığını göreceksiniz.

Tüm bunları deneyip yinede çözüm alamazsanız Corel'i fabrika ayarlarına döndürün. Corel açılırken F8 tuşuna basarak...

https://www.grafikerler.net/corel-draw-programsal-sorunlar-ve-cozum-adimlari-1-a-t106583.html

https://www.grafikerler.net/tum-corel-draw-kullanici-arkadaslarin-dikkatine-t109877.html

https://www.grafikerler.net/corel-x5-te-kaydedilen-dosyanin-acmama-sorunu-t102705.html

bu konularada bakmanızı ısrarla tavsiye ediyorum!

faydalı olamsı dileğiyle......

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok teşekkür ederim Murat alakan için hepsini ayrı ayrı inceleyip deniycem

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
hepsini denedim bi değişiklik yok malesef
win 7 kullanıyorum acaba x5 kursam daha etkilimi olur?
ayrıca yakın zamanda dosyaları yedekleyip format attım ama değişiklik olmadı

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
hepsini denedim bi değişiklik yok malesef
win 7 kullanıyorum acaba x5 kursam daha etkilimi olur?
ayrıca yakın zamanda dosyaları yedekleyip format attım ama değişiklik olmadı

evet win 7 de X5 daha iyi performansla çalışıyor tavsiye ederim.

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
x5 i kurdum gerçekten çok iyi çalışıyo renk kaliteside bi harika ama virüslü dosyalarım yine geç açılıuyor malesef:(
neyseki yeni dosyalara bulaşmıyor

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
neyse sorunun çözülmesi benide sevindirdi...

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
x5 i kurdum gerçekten çok iyi çalışıyo renk kaliteside bi harika ama virüslü dosyalarım yine geç açılıuyor malesef:(
neyseki yeni dosyalara bulaşmıyor
Virüs yok merak etmeyin, sadece colorstyle sorunu yaşıyorsunuz. Geç açılan dosyayı X5 ile tekrar kaydederseniz bir dahaki sefere daha hızlı açılacaktır.

X5 kullanımı arttıkça da yavaş açılma sorunu tamamen ortadan kalkacaktır.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
valla oldu:)
x5 te kaydettim sonraki açılışda anında açıldı:)))

herkese çok teşekkür ederim ilginiz için:)

bu arada lisanssız oldugu için sp3 ü yükleyemem sanırım:)

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
hee yapılabiliyor yani:)
bana artısı çok olacaksa sp3 ile ilgilenip yükleyebilirim

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu sp3 ü indirip kurdum ama crackimi bozdu yeniden kaldırıp yükledim yine işe yaramadı?

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
bu sp3 ü indirip kurdum ama crackimi bozdu yeniden kaldırıp yükledim yine işe yaramadı?

FORUM KURALLARI Madde / 26
Tüm ticari kaygı güden mesajlar, crack, warez, hack konuları ve sitelerinin tanıtımının yapılması yasaktır. Türkçe ve yabancı sitelerin şifrelerini, özel bilgilerini dağıtmak ve Türkçe program veya yabancı programların crack/seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır.

* Yukarıdaki maddelere uymayan üye kendi isteği ile Grafikerler.net ten uzaklaştırılmayı kabul etmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla Grafikerler.net yöneticileri hiç bir üyeyi kendi şahsi görüşleri ile ilgili olarak üyelikten men etmezler. Uzaklaştırılan her üye kendi rızasıyla uzaklaştırılmayı kabul etmiştir. Bu uzaklaştırılma dışında üye yönetimin insiyatifi ile sadece sözlü uyarı alabilir.

sitemizin kuralları gereği vede emeğe olan saygıdan dolayı bu mesajınızı okumamış vede görmemiş kabul ediyorum,
anlayışınız için teşekkürler.