Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel'de Zoom Secenegi

helldorado

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.caddebostan.net
merhaba arkadaslar Corel Draw'da yakinlasma ve uzaklasma islemini "Z" tusuna basarak mouse miz ile yakinlastirip uzaklastirabiliyoruz. ama ben bu islemi photoshop'taki gibi Ctrl + tusu ile yakinlastirip Ctrl - tusu ile uzaklastirmak istiyorum bu mumkunmudur mumkun ise nasil yapabilirim?

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
F2 Yakınlaştırır F3 ise uzaklaştırır. F4 ise tam ekran görünümünü sağlar. Bunun dışında mı özel kombinasyon yapmak istiyorsunuz?

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
f2 tuşuna bastıktan sonra mouseunuzun sol tusunu tıklarsanız yakınlaştırma sağ tuşunu tıklarsanız uzaklaştırma işlevini gercekleştirirsiniz bunun yanında yeni keşfettim ne kadar uzakta olursanız olun bir nesneyi seçip shift+f2 tuş kombinasyonunu kullandığınızda o sectiğiniz nesne ekranı kaplayacak büyüklükte bir hal alıyor:)

helldorado

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.caddebostan.net
peki benim dedigim sekilde bir zoom secenegi yokmu ctrl + yakinlastirma ctrl - uzaklastirma ctrl 0 sayfayı ortalama mümkün değilmi ?

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
neden mouse u kullanmıyorsun yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için :) ayarlarını değişince corelde mouse un orta butonu bu işlem içindir +/- uğraşmana gerek kalmaz ne tür mouse kullanıyorsan buttonun özelliklerinden bu işlemi değiştir yukarı aşağı yerine yakınlaştırıp uzaklaştırır sende rahat edersin tuşlarda :D

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
olur olur kardeş

peki benim dedigim sekilde bir zoom secenegi yokmu ctrl + yakinlastirma ctrl - uzaklastirma ctrl 0 sayfayı ortalama mümkün değilmi ?

anlatmamı istersen anlatayım ama büyk üstadlar varken..

Moderatör tarafında düzenlendi:

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Option - commands tıkladıktan sonra file yazan sekmenin yanındakı ok işaretine tıkla açılan pencereden All ( show all ıtems ) tıkla ve aşğıya in zoom in zoom out çıkınca mesala zoom in tıkla sağda shortcut keys butonuna tıkla ve aşağıda new shortcut key içine tıkla ve ctrl+ tuşlarına bas (Ctrl+NUMPAD+) yazısı çıkacaktır aşağıda current shortcut keys blümüne kısayolun atıldı şimdi eski kısayola tıkla ve delate deyip sil okeyle ve şimdi ctrl + yapınca zoom in olacaktır diğerlerinide bu yöntemle değiştirebilirsiniz..saygılar

bu arada commands sekmesi customization sekmesinin alt sekmesidir...

Moderatör tarafında düzenlendi:

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
zoom in - zoom out kısa yolu

tools / options / customization / commands'ı işaretleyin. file seçeneğini all yapın. En son tarafında zoom in ve zoom out yazılarını pencereye getirin. shortcuts keys'i işaretleyin ve bu pencereden zoom out için ctrl-, zoom in için ctrl+ kısayolunu atayın. Document seçeneğinden değişiklikleri save'ledikten sonra dediğiniz şekilde büyültüp, küçültmeleri kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Option - commands tıkladıktan sonra file yazan sekmenin yanındakı ok işaretine tıkla açılan pencereden All ( show all ıtems ) tıkla ve aşğıya in zoom in zoom out çıkınca mesala zoom in tıkla sağda shortcut keys butonuna tıkla ve aşağıda new shortcut key içine tıkla ve ctrl+ tuşlarına bas (Ctrl+NUMPAD+) yazısı çıkacaktır aşağıda current shortcut keys blümüne kısayolun atıldı şimdi eski kısayola tıkla ve delate deyip sil okeyle ve şimdi ctrl + yapınca zoom in olacaktır diğerlerinide bu yöntemle değiştirebilirsiniz..saygılar

bu arada commands sekmesi customization sekmesinin alt sekmesidir...

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki
edit.gif
butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

Ben 2. kez düzelttim ilk defa uyardım. Lütfen dikkat edin ve yukarıdaki açıklamayı bi okuyun.

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eyvallah kardeş..ama bence bunda nasıl bir art niyet olabilir orasını tam anlamadım..

diehexe

🌱Yeni Üye🌱
Z yakınlaştırıyor ve Shift Z ise uzaklaştırıyor aynı photoshop gibi ben bunu kullanıyorum genelde ... çokda kullanışlı