Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel'dekupe nasıl yapılır.

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben de dekupe etmek için photoshop u öneririm. photoshop un extract özelliği güzel sonuçlar veriyor. photoshop ta yapıp corele import edebilirsin. iyi çalışmalar.

ismylife

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nolur Yardim Edİn Şuan İŞteyİm Ve Bunu Yapmaya ÇaliŞiyorum Şeklİ Çİzİp İÇİne AttiĞimda ResİÖ İÇerİ Gİrİyor Fakat GÖzÜkmÜyor Şeffaf Şuan İÇİnden Çikmaya ÇaliŞiyorum Yardim Edİİİn Helppp!!!!!!

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Corel KnockOut. Adı üstünde Corel

Photoshop kullanmasını bilen yada bilmeyenler için Corel firması tarafından yayınlanmış yama programını bilmeyenler var sanırım. Ben bu aracı yıllardır kullanıyorum. Sizlerinde dediğiniz gibi üşenmek grafikerlerin işi. Çıraklık işleri yamalar yapsın bizlerde tasarımlarımızı yapalım :p Kullanımı çok kolay. Ben bu yamayı en çok Andaç (yıllık) için kullanıyorum. Ama market ürünlerindede iyi sonuş veriyor. kenar yumuşatma ve keskinlik ayarları var. Teferruat isteniyorsa (mesela saçlarını dağıtıp fotoğraf çekinen bayan öğrenciler :puke: Ama dert edilecek bir şey yok. Çünkü tel tel saçları dekope edebilirsiniz. Hemde zahmetsizce ve photoshop bilmeden.:rofl:

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bilgi için teşekkür ediyorum, bu bahsettiğiniz yama programının ismi nedir ve nasıl bulabiliriz?, kolay gesin.

Not : Bu progrm, Corel'den bağımsız olarak mı açılıyor yoksa Corel'e entegre olup, Corel'in içinde mi açılıyor?

Son düzenleme:

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Bilgi için teşekkür ediyorum, bu bahsettiğiniz yama programının ismi nedir ve nasıl bulabiliriz?, kolay gesin.

Not : Bu progrm, Corel'den bağımsız olarak mı açılıyor yoksa Corel'e entegre olup, Corel'in içinde mi açılıyor?
Bahsedilen yazılım bir yama değil eklentidir aslında. Knockout adında yayınlanan bu eklentinin bir benzeri CorelDRAW Paketinin Güncel sürümlerinde mevcut. CorelDRAW Graphic Suite paketiyle birlikte bilgisayarınıza yüklediğniiz CorelPhotoPaint yazılımında Image menüsü altında Cutout Lab komutunu seçerseniz oldukça kullanışlı olan dekupe eklentisini çalıştırabilirsiniz.

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yama yada eklenti. Windowslar için sonradan açıkları kapatmak için hazırlanan yamalar yani Servis Paketleri dilimizde yama yada eklenti olarak kullanılıyor. Yama bir programda eksikliğin yada sorunun giderilmesi için yayımlanan eklentidir. Yani yamadır. Knockout 2 bir eklenti ama gerekli bir yamadır.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Konu hakkındaki açıklamanız için teşekkür ediyoruz.

graficator

🏅Acemi Tasarımcı🏅
qJfJKs.jpg

Qd0Dgs.jpg

R4robs.jpg

umariım yardımcı olur

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Gerekli bir yama değildir. Ayrı olarak satılmaktadır. Photopaint'te zaten CutoutLab adında aynı işi yapabilen bir filtre mevcuttur.

Evet Eti bilgisayar tarafından satışa sunuluyor. Ancak Corel ve Photoshop'ta çok zaman alacak işlerin çok kısa sürede yapılmasına olanak tanıyan bir araçtır. Aslen Corel için geliştirilmiş ancak photoshop içinde kullanılmaktadır. Bundan daha gelişmiş bir programda VertusFluidMask tır. Bu program photoshop'ta kullanılmaktadır.
Yama : Bir yırtığın yada açığın üzerine EKLENEREK kapatılmasını sağlayan parçadır.
Ha İngilizce de eklenti plugin yama patch olarak geçiyor. Türkçede ise yama eklentinin bir parçası, farkı büyütmek anlamında da eklentinin kullanılması. ;)

eygrup

🌱Yeni Üye🌱
merhaba.. corelde dekube yapmayı biliyorum ama hatlar çok keskin oluyor..bunun için baka bir cözüm varmı (yapmaya calıştığım çocuk fotorafı)