Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CorelDRAW'in 2. yüzü

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
CorelDRAW'ın yüzünden sıkılanlara veya ben illustrator'u kullanıyorum, CorelDRAW'a adapte olamıyorum diyenlere bir kolaylık...

Tools / Options / Workspace'e girin. Workspace seçeneğini Adobe Illustrator'e getirdiğinizde CorelDRAW'ın yüzü değişecek ve Illustrator'e benzer bir yüz kullanıma hazır hale gelecektir.

İyi çalışmalar...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Harika bir şey bu. Bundan haberim bile yoktu... :) Sürekli öğreniyoruz...

Çok teşekkürler bilgi paylaşımın için. İllustrator kullanıpta Corel Draw a adaptasyon sorunu çekenler için çok iyi bir seçenek...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Sevgili arkadaşım.. Paylaştığın için teşekkürler. Ancak herkes'in kendi bileceği gibi bende kendim bilip yorum yazayım istedim.. Biliyorsunuzki Corel Draw Gelişmeye ve geliştirilmeye açık bir program workspace özelliğinin en güzel tarafı bu ben derimki kendinize en uygun workspace'i yaratın ve hızlanın, rahatlayın... Niye elalemin (İllustrator) programına özeniyoz :)

Örnek Anlatım: https://www.grafikerler.net/corel-draw-dersleri-kisisellestirilmis-toolbar-ve-kisayollar-t31208.html

Teşekkürler ama fayadalı bilgi olacaktır... :)

Lanet Olsun İçimdeki Corel Sevgisine...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Sevgili arkadaşım.. Paylaştığın için teşekkürler. Ancak herkes'in kendi bileceği gibi bende kendim bilip yorum yazayım istedim.. Biliyorsunuzki Corel Draw Gelişmeye ve geliştirilmeye açık bir program workspace özelliğinin en güzel tarafı bu ben derimki kendinize en uygun workspace'i yaratın ve hızlanın, rahatlayın... Niye elalemin (İllustrator) programına özeniyoz :)

Örnek Anlatım: https://www.grafikerler.net/corel-draw-dersleri-kisisellestirilmis-toolbar-ve-kisayollar-t31208.html

Lanet Olsun İçimdeki Corel Sevgisine...

Gelişmemi yoksa Illustrator karşısında ezilmemeye çalışmak mı desem bilemiyorum. :)

Ben de Corel Draw kullanıcısı olsamda içimde hep bir illustrator sevgisi yatmakta... :)

Bu arada elalemin illustrator mevzusu değil Onur :D Illustrator e alışmış insanların Draw kullanımı için gerçekten çok güzel bir seçenek bu...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Gelişmemi yoksa Illustrator karşısında ezilmemeye çalışmak mı desem bilemiyorum. :)

Ben de Corel Draw kullanıcısı olsamda içimde hep bir illustrator sevgisi yatmakta... :)

Bu arada elalemin illustrator mevzusu değil Onur :D Illustrator e alışmış insanların Draw kullanımı için gerçekten çok güzel bir seçenek bu...

Ozman Corel Firmasına Alkış :alkis: adamlar eksiksiz program yapıyor biliyorlar ki elbet bir gün herkes corel kullanacak.. :D

Benimde Illustrator sevgim yok desem yalan olur.. Tasarım için içerdiği özellikler hakkikaten bi başka ama illede Corel Derim..

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com

Üstad,

1993 den beri Corel kullanan biri olarak, hiçbir zaman İllustrator'e özenmedim, başkalarına da özendirmemeye çalıştım. Burada illustrator kullanıpta corel kullanma zevkinden mahrum kalanlar varsa, onlara corel'i göstermek amacıyla yazdım.

İyi çalışmalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
benim bi defasında böyle olmuştu silip tekrar yüklemiştim düzeltmek için :) tşk ler paylaşım için ;)

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Bu özelliği nasıl kaçırmışım ben, gerçekten süper
Sadece ai değil office menüsüde çok işe yarayacak.En azından benim gibi corelden ai ye geçiş yapan birisi için alışma dönemini kısaltacak süper bi özellik.
Ayrıca her ne kadar ai ye geçiş yapsamda Corel bu özelliğiyle tekrar gözüme girmeyi başardı:)
Teşekkürler musdi

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Arkadaşlar yıllardır kullanırım coreli 2-1 den beri hep bu özellik vardı zaten ve illustratör gerçekten güzel özellikleirne rağmen eksikleri halen çok fazla onun için halen mac cephesi 2004 kalmış frehand ile idare ediyor bu arada x5 ile yeni gelecek özelliklerle ilistratörle ara bayaa bi açılacak öyle gözüküyor

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu özelliği yıllardır biliyodum :D kurcalamayı severim.. corel değişime müsait bir program :)
teşekkürler.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar yıllardır kullanırım coreli 2-1 den beri hep bu özellik vardı zaten ve illustratör gerçekten güzel özellikleirne rağmen eksikleri halen çok fazla onun için halen mac cephesi 2004 kalmış frehand ile idare ediyor bu arada x5 ile yeni gelecek özelliklerle ilistratörle ara bayaa bi açılacak öyle gözüküyor

Size öre Adobe Illustrator ün CorelDraw a nazaran eksiklikleri nelerdir? Bu konuları forumda ayrı bir başlık açarak kouşmaya ne dersiniz?

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Size öre Adobe Illustrator ün CorelDraw a nazaran eksiklikleri nelerdir? Bu konuları forumda ayrı bir başlık açarak kouşmaya ne dersiniz?

Selam Volkan Bey ,öyle bi ayrı başlıkta açmıştım ama karşılaştırma hangi özellik hangisinden üstün diye ama yönetici vasfı olmadığı için ya kapandı veyahut silindi tutunamadı bence bunu sizin yapmanız lazım ki iki programı kıyaslıyalım mesala örnek vererek görsel olarak veya video şeklinde karşılaştıralım mesala bu 2.yüz olayını ordada bahsetmiştim o konuda teşekkürler ilginiz için ...

https://www.grafikerler.net/corel-ve-ilustrator-karsilastiralim-mi-orneklerle-nedersiniz-t21326.html

grafikistanbul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
buyruuun.. eski haline nasıl dönücek şimdi program.güzelim corelim mahvoldu yahu :p
tools seçeneği yok şu an
yardım *.*
Ai ' de windows-workspace-basic yapınca herşey eskiye dönüyordu.şimdiki arayüzde böyle bişey yok.çıldırıcam eski haline alamıyorum programı..

Son düzenleme:

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
buyruuun.. eski haline nasıl dönücek şimdi program.güzelim corelim mahvoldu yahu :p
tools seçeneği yok şu an
yardım *.*
Ai ' de windows-workspace-basic yapınca herşey eskiye dönüyordu.şimdiki arayüzde böyle bişey yok.çıldırıcam eski haline alamıyorum programı..

Corelin simegesini çift tıklayın ve ardından (açılmadan) klavyeden F8 tuşununa basılı tutun, çıkan soruya Ok diyin.. ilk günkü gibi corel'iniz olsun

grafikistanbul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle ilgine teşekkür ederim.Denedim fakat olmadı..'' Are you sure you want to owerwrite to current workspace with the factory default '' yazısı çıktı.evet ve hayır seçeneği var.''evet '' dedim ama banamısın demedi. yine aynı şekilde açıldı.ağlıcam.Sizin söylediğinizle bile olmazsa benim projem bu akşam yatar. corel de çalışıcaktım.başka bir yolu var mı ? ya da bir şeyi yanlış yapmış olabilir miyim acaba?

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
tools seçeneği yok şu an
yardım *.*

edit / preferences / workspace' den aynı ayarlara girebilirsiniz...

Corel'de çareler tükenmez...

İyi çalışmalar

grafikistanbul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
musdi ne kadar teşekkür etsem az.. corelime kavuştum. meğer ne çok alışmışım ben ona.. corel aşkı yaşıyorum sanırım.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
öncelikle ilgine teşekkür ederim.Denedim fakat olmadı..'' Are you sure you want to owerwrite to current workspace with the factory default '' yazısı çıktı.evet ve hayır seçeneği var.''evet '' dedim ama banamısın demedi. yine aynı şekilde açıldı.ağlıcam.Sizin söylediğinizle bile olmazsa benim projem bu akşam yatar. corel de çalışıcaktım.başka bir yolu var mı ? ya da bir şeyi yanlış yapmış olabilir miyim acaba?

edit / preferences / workspace' den aynı ayarlara girebilirsiniz...

Corel'de çareler tükenmez...

İyi çalışmalar

Teşekkürler musdi

Cevap verilmiş.. ama bir yöntem daha.. bu konunun altında gerecek gibi :)

Work Space Yükleme:

Buradan Orjinal haldeki workspace dosyasını indirin ve rar dan çıkartın.

Şimdi aşağıdaki adımları izleyin..

69308839jn3.jpg

56012534mp7.jpg

50061274gu6.jpg

Burdan sonraki tüm butonlara "ileri" diyoruz ve işlem tamam

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yaptığım yorumu neden sildiniz.. Sizce bu adilmi açıklama yapma zahmetinde bile bulunmamışsınız...

alonewolf33

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hocam walla süper bir bnilgi.. allah razı olsun:)