Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

coreli hızlandırma

ankuyumreklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:sleepy:arkadaşalar formda ilgili konulara baktım denilenlerin hepsini yaptım hatta pc format attım nete bağlanmadan corel dosyalarımı açtım hala yavaş açılıyor hızlandırmak için ne yapmalıyım pc özellikleri iyi sorun coreldemi acaba lütfen çıldırmadan sorunu çözülsün yardımlarınızla:

Benzer konular

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
bilgisayarın özellikleri ile alakalı bir konu

:sleepy:arkadaşalar formda ilgili konulara baktım denilenlerin hepsini yaptım hatta pc format attım nete bağlanmadan corel dosyalarımı açtım hala yavaş açılıyor hızlandırmak için ne yapmalıyım pc özellikleri iyi sorun coreldemi acaba lütfen çıldırmadan sorunu çözülsün yardımlarınızla:

bilgisayarın özellikleri nedir corelde tools menüsünden memory kısmına gelerek ram miktarını %45'e çıkart mesela birde bilgisayarın özellikleri ile alakalı hızlı açılım birde elindeki programa bağlı bende corel x4 5 saniyede açılırken corel 12 10 saniyede açılıyor mesela

ankuyumreklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pc özellikleri ntel dua e8400 3,000ghz 4 gb rem ati radeon 512 mb ekran kartı var

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Forumda konuyla ilgili denilenlerin hepsini yaptın ve hala hızlanamadın mı??? Tek tek tüm konulara girip yapılan yorumların hepsini okudun mu? Ve bunların hepsini denedin düzelmedi öyle mi? Enteresan bir durum.

Bende de aynı sorun vardı. Bir dünya sitenin bir dolu forumuna girdim. Bir yerlerde bir yama önermişler. Yanlış hatırlamıyorsam sitenin adı coreltürk gibi birşeydi. Yamayı indirdim, sorunsuz ve gayet hızlı çalışıyor. Sadece hala anlayamadığım birşey var. CoreldrawX4 yazısının hemen yanında parantez içinde "not for resale" yazısı var.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
bilgisayarında bir problem olabilirmi

Forumda konuyla ilgili denilenlerin hepsini yaptın ve hala hızlanamadın mı??? Tek tek tüm konulara girip yapılan yorumların hepsini okudun mu? Ve bunların hepsini denedin düzelmedi öyle mi? Enteresan bir durum.

Bende de aynı sorun vardı. Bir dünya sitenin bir dolu forumuna girdim. Bir yerlerde bir yama önermişler. Yanlış hatırlamıyorsam sitenin adı coreltürk gibi birşeydi. Yamayı indirdim, sorunsuz ve gayet hızlı çalışıyor. Sadece hala anlayamadığım birşey var. CoreldrawX4 yazısının hemen yanında parantez içinde "not for resale" yazısı var.
"satış için değil" demek yani bazı firmalar için denemek için bir nevi ücretsiz dağıtılan sürümdür
öyle yaptımda dahada fazla kastı

öyleyse programın orjinalmi orjinal değilse orjinal sürüm edin veya bilgisayar özelliklerini bir kontrol et şu virüste bilgisayarına bulaşmış olabilir win heur32 veya herrs virüsü (bu virüs tüm makineye bulaşarak sistemin aşırı yavaşlamasına neden olan bir virüstür ve hdd aşırı bir yer kaplamaya neden olarak hdd şişmesine neden olmaktadır: eğer böyle bir vüirüsün var ise temizleme yöntemi dosyası word formatında:
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
öyle yaptımda dahada fazla kastı

Bahsettiğim şey "patch clol" diye bir makro. Araştır indir bunu. Hatta dediğim siteye gir orada ayrıntılı olarak anlatıyor ne yapacağını.
İşteki diğer bilgisayarlarda da denedim. Hepsinde hızlandırdı. İnşallah olur.

ankuyumreklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
önerilerinizi için teşekürlr hemen deneyim sonucu bildiririm

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bahsettiğiniz makro bu sitede var, yanılmıyorsam bu başlık altında ilgili makro yüklenmiş.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Sonucu merak ettim. Bir gelişme oldu mu acaba? Konuyu açan arkadaş, "ankuyumreklam" durumun ne? Ne yaptın düzelttin mi? Aynı sorundan muzdarip bir sürü insan çıkıyor. Millet yazmış etmiş sonuçlansın bari.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Dediğim makroyu yükleyip çalıştırdınız mı? O makroda bir dosyayı devre dışı bırakmanız isteniyor. Ben yaptığım anda coreli açıp kapamama bile gerek kalmadan düzelmişti.
Sorun başka yerden kaynaklanıyor demek ki. Araştırmaya devam o zaman. Yapacak birşey yok:(

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
SORUN COREL İLE İLGİLİ DEĞİLDİR BÜYÜK İHTİMAL İLE...
birkaç sorum olacak;
*boardun intel inf chipset yazılımı yüklümü? ( çok önemli )
*ctrl+alt+del tuşları ile taskmanager ı açıp bi kontrol edin hiçbirşey yapmıyorken cpu kullanımı kaçta. ( bazı virüsler virüs programları bulmamış bile olsa cpu yu %50 civarında kullanılmasına sebep oluyorlar. sizede kalan %50 kalıyor.
* son olarak büyük ihtimalle yasal ürün kullanmıyorsun.. crak dosyası exe yi bozmuş olabilir. exe düzgün çalışmıyordur. başka bir tane edin.

Nerden edineceğini ben nerden bilim.. :p :p

alisalur

♾️Grafik Gurusu♾️
bence siz yüklediğiniz corel cd sinin bir yenileyein. zannediyorum sorun cd de. virüslü olabilir