Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

croslara göre çerçeveleme?

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel draw 12 kullanıyorum croslara göre çerçeveleme nasıl oluyor?yardım eden olursa iyi olur..birşey daha var örneğin corel drawda bir resim yada bişey çizdim bunu kare içine nasıl alabilirim aynı boyutlarda olacak ama örneğin sayfada birşey yokken kareye çift tıkladığımda sayfa A4 boyutunda bir kare oluyor bunu herhangi bir nesnede yada objede ws.etrafına kısayoldan kare nasıl çizebilirim?

Benzer konular

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
bahsettiğin işlemleri ne için + hangi amaçla kullanacağını belirtirsen yardımcı olmamız çok daha kolaylaşır görkem:)

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
crosaları koyma takvim için gerekli kenarlarına cros koyacağım ve etrafınıda bir kare içerisine almamı istediler ama mm bile farketmemesi lazım etrafından tutup bir kare çizmek yerine croslu bir çalışmaya çerçeve yapmak mm farketmeden nasıl olur bir kolay yolu varmıdır?

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
corelde bütün çalışmayı seçtikten sonra zaten size boyutlarını gösterir
sizde bu boyutta bir dörtgen çizer ve şekli buna ortalarsınız
sanırım doğru anladım

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
birşey daha sorcam corel 12 de corel photo paintte ayırdığım objeyi corel 12 ye nasıl geçiririm?

sportman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
soruyu tam olarak yazarsan iyi olur ...birşey anlamadım
anlaşılır olursa yardımcı olurum

by_logo

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.dsiqn.com
arkadaşım öncelikle çalışma yaptığın kök sayfanın boyutlarını ayarlamalısın çünki bu sayfa matbaada basılıcak sayfanın ölçüsünüü belirler takvim broşür dergi kartvizit çalışmaları standart ölçüleri var senin yapman gerekn kare yapıp sayfaya ortalaman değil bildiğim kadarıyla takvim demişsin buda toplam 2 forma yapar sen ölçülerini verdikten sonra dar olan alana 6 milimlik bir çizgi uzun olan alana ise 18 mm lik bir boşlukta çizgi çiz bunu corel için diyorum eğerki freehand kullanıyorsan bu kadar uğraşmana gerek yok içinde otomatik croslama mevzut bunu sana söyleyebilirim başarılar yanlız unutmadan yaptığın çalışmayı RGB olarak hazırlama filmlerde renkler çamur olur CMYK olarak tanımla ve gruplamayıda unutma yoksa filmler yanar matbaadaki ustalarla papaz olursun:D

tsira_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar yararlı olurmu bilmiyorum ama corel de de otomatik croslama var
print / print previev açılan pencereden en üssteki okları tıklayarak çalışmayı sayfaya çogaltın (kenarlardan taşmamalı) ve soldaki araç çubugundan ikinci araca tıklayın cros çizggilerini kendisi koyar ve son olarak ters E yapıp print deyin ( tabi bunu filme gidecek işler için degil aydıngere çıktı alırken yapıyorum)

seçkin akkaya

🌱Yeni Üye🌱
bu otomatik kroslamayı daha anlaşılır bi biçimde gösterirmisin tsira_