Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CS5 den Illustator 8'e çevirmede degradelerin altını oyma problemi

helehele

🌱Yeni Üye🌱
Üst üste 2 gradientlı objeyi CS5'den İllustrator 8'e çevirdiğim zaman üssteki gradientlı obje alttakini oyuyor. Overprint yapar gibi sanki. Bunu nasıl önleyebilirim?

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Bu adresten hem CS5 li hemde İllustrator 8 dosyasını ulaşıp ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Teşekkürler

Benzer konular

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
Bende Ai'de yaptığım işi CORELe cevirip atıyorum...Aynı sorun bendede oluyor Gradient olduğunda sıkıntı oluyor EPS olunca!
Gradient olan kısmı TİF olarak kaydediyorum yazıları EPS sende dene istersen!

helehele

🌱Yeni Üye🌱
Maalesef vektörel olarak kullanmam gerekiyor.

helehele

🌱Yeni Üye🌱
Sorunu buldum. Gelen cevapların azlığı neticesinde görüyorum ki burada da kimse bilmiyor bunu, bilgilendireyim. İllustrator'ın önceki sürümleri transparencyler (her türlü saydamlık) ve drop shadow gibi özellikleri desteklemiyor ne yazık ki. Benim sorunun kaynağıda o ne yazık ki. ai8 e çevireceksiniz gradientlarda ki opacity ayalarıyla bile oynamayacaksınız. bu kadar.

helehele

🌱Yeni Üye🌱
Sorunu buldum. Gelen cevapların azlığı neticesinde görüyorum ki burada da kimse bilmiyor bunu, bilgilendireyim. İllustrator'ın önceki sürümleri transparencyler (her türlü saydamlık) ve drop shadow gibi özellikleri desteklemiyor ne yazık ki. Benim sorunun kaynağıda o ne yazık ki. ai8 e çevireceksiniz gradientlarda ki opacity ayalarıyla bile oynamayacaksınız. bu kadar.

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
hmm yani gradientli yada herhangi bi (opacity,transparency) olan objeler varsa eski sürüm kaydedemeyeceğiz öylemi ? :D

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
hmm yani gradientli yada herhangi bi (opacity,transparency) olan objeler varsa eski sürüm kaydedemeyeceğiz öylemi ? :D

helehele

🌱Yeni Üye🌱
gradient'te sorun yok. ama gradient'te ki renklerin opacityleriyle oynarsan olmuyor maalesef :) istockphoto'ya çalışma yollamaya başladım onda istiyor ai8 uyumlu eps. dolayısıyla çalışmaları ona uygun yapmak icap ediyor.