Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dekupe sorunu

gency

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir resimde dekupe yaptığımda arkaplan kalmasını istemiyorum örneğin bir aile resminden sadece kendi resmimi almak istiyorum ve bunu corele attığımda sadece benim resmimin büyüklüğünde kalmasını istiyorum ama her seferinde aile resmi büyüklüğünde beyaz kenar kalıyor png formatında attığımdada şeffaf kenar kalıyor yani tam resmin şeklinde aktaramıyorum bu sorunu nasıl düzeltebilirim

Benzer konular

Slaytanic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Açıkçası doğru anladıysam etrafı temiz bir şekilde kendi resmini aktarmak istiyosun,öncew resmi ps ta aç kendi resminin oldu yere kadar crop yap, daha sonra pen (p) toll ile etrtafını çevir, sora layer sekemesinin orda path die bir sekme olucak orda workpath die senin pen ile yaptığın şekil görünür, bu work path e çift tılayıp ok de path1 olucak, sora sağ tarafta açılır küçük bir ok var oraya basıp cliping path diceksin ve 0,2 tolerans vericeksin yani path kaydedeceksin.Resmide tiff oalrak kaydedip corel a çağırırsan
(import ile) sadece path li kısmı görür.istediğin zamanda açıp değiştireblirsin resmini.umarım yardımcı olmuşumdur

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Uzun Anlatmaya gerek yok arkadaşım :)

Psde decupe ettikten sonra etrafını transparan kalacak şekilde bırakıyorsun ve kaydederken psd olarak kaydediyorsun bu kadar basit...

gency

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Açıkçası doğru anladıysam etrafı temiz bir şekilde kendi resmini aktarmak istiyosun,öncew resmi ps ta aç kendi resminin oldu yere kadar crop yap, daha sonra pen (p) toll ile etrtafını çevir, sora layer sekemesinin orda path die bir sekme olucak orda workpath die senin pen ile yaptığın şekil görünür, bu work path e çift tılayıp ok de path1 olucak, sora sağ tarafta açılır küçük bir ok var oraya basıp cliping path diceksin ve 0,2 tolerans vericeksin yani path kaydedeceksin.Resmide tiff oalrak kaydedip corel a çağırırsan
(import ile) sadece path li kısmı görür.istediğin zamanda açıp değiştireblirsin resmini.umarım yardımcı olmuşumdur

''cliping path diceksin ve 0,2 tolerans vericeksin yani path kaydedeceksin.Resmide tiff oalrak kaydedip corel a çağırırsan''

bu kısmı yapamadım biraz daha açarmısınız path nasıl kaydederim

gency

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Uzun Anlatmaya gerek yok arkadaşım :)

Psde decupe ettikten sonra etrafını transparan kalacak şekilde bırakıyorsun ve kaydederken psd olarak kaydediyorsun bu kadar basit...

:D bende sizin dediğiniz gibi yapıyordum fakat corelde açtığımda resim büyüklüğü kadar açılmıyor daha geniş açılıyor sorunum o zaten

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
:D bende sizin dediğiniz gibi yapıyordum fakat corelde açtığımda resim büyüklüğü kadar açılmıyor daha geniş açılıyor sorunum o zaten

arka zemini işlemi bitirdikten sonra Crop yapın... o zaman geniş olmaz

gency

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arka zemini işlemi bitirdikten sonra Crop yapın... o zaman geniş olmaz

cropta kare şeklinde resmin büyüklüğü kadar alıyor fakat resim girintili çıkıntılı yine şeffafta olsa kenar kalıyor.
yada şöyle söyleyim resmim daire crop kare şeklinde

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
BU senin çalışmana zarar mı?
Resmin boyutu o oldugu için tabiki kalacak...
Çalıştıgın alanın altına attığında sorun olmaz zatennn

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
tabikide.
Corel kullanıyorum...

niluk

🌱Yeni Üye🌱
Dekupe için ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim