Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergi Kapak Çalışması Hakkında yardım

redhugemen

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba bi dergi çıkartacağız kapak konusunda yardımlarınızı bekliyorum.bir çalışma var elimde arkadaşın yaptığı eksikler nedir ne yapılabilir sizlerdende değerlendirme almak istedim.

eKHg9.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

leoner

🌱Yeni Üye🌱
Derginin adında kullandığınız font ve efkt bence hiç olmamış.Hadi font neysede efekt bence kötü duruyor.Yani farklı bir fontta farklı daha iyi bişiler yapabilirsiniz.Tabi bu benim eleştirim.

redhugemen

🌱Yeni Üye🌱
selamlar

Font güzel değil evet benimde dikkatimi çekti kapağı güzelleştirmek için başka neler yapılabilir fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.

redhugemen

🌱Yeni Üye🌱
Dergi kapağı için yeni bir çalışma daha yapıldı.diğer çalışmayla bunun arasında fark olmuşmu?eksikler varmı yorumlarınızı bekliyorummm

2028.jpg

gizemy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fontlar kotu olmuş,ust kısımla alt kısım alakasız olmus pek karmasık duruyor

ıyı çalışmalar

joker_33

🌱Yeni Üye🌱
Banada fazla karmaşık gibi geldi özelliklede barkodun altına gelen kırmızı yıldız görüntüyü bozuyor gibi aynı yıldızın çindeki yazınında tam ortalı olmamasıda hoş görünmemiş bence fontlar konusundada arkadaşlara katılıyorum çalışmayıda biraz sadeleştirsen daha etkili olacak gibi.

İyi çalışmalar

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba, derginiz hayırlı olsun...

Logoda tırnaksız,marjinal olmayan okunması kolay bir font seçilmeli.
Derginin ismi carmagazine olabilir ama yazılışı farklı olabilir.
Mesela Car kelimesini büyük kullanıp magazini altına küçük puntolarla yazabilirsiniz. Böylece logoyu büyültme imkanı doğar. (logonun yanına minik bir araba haberi için de yer açılır.)

Sayfada bir tane başrolde araba olmalı. Hatta çoğu örnekte göreceğiniz üzere bu araba logonun üstüne bile taşabilir yeri geldiğinde... Dergi dikey olduğuna göre dikey fotoğraflar daha kullanışlı olacaktır. Önden arkadan veya az bir açıyla çekilmiş fotoğraflar denenebilir. Ayrıca araba fotoğrafına zoom yapılarak kadrajlı olarak da kullanılabilir...

Diğer duyurular daha da azaltılmalı. (Kapladığı yerde az olmalı) Bazen tasarımın durumuna göre sadece yazıyla bile duyurulabilir.

Kapak yazılarında marjinal-sıradışı fontlar dikkati dağıtır. Gözü rahatsız etmeyen tanıdık gelen bir font ailesi seçilip aynı fontun regular'i, bold'u black'i thin'i italic'i kullanılabilir. Değişik fontlar kullanılacaksa şayet çeşidi az olmalı..

Barkodun yeri logonun altı değilde sayfanın altı olmalı. (Mesela sol alt köşe)
Barkodun çizgileri daraltılabilir.

Ayrıca (bir barkod okuyucusu ile test etmek şartıyla) barkod küçültülmeli...

car magazine cover diye aratılınca Google'dda çıkan örneklerden bazıları...

iyi çalışmalar

Son düzenleme:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
rhinokurt'a ek olarak. Çalıştığınız 2 eskizde de bir magazinde olması en gerekli, ilgi çekici görsel yok... Lokomotifiniz yok onun yerine bir dünya vagonunuz var... Ama insanlar Lokomotif görmek ister... Bu yüzden dünya çapında iş magazinse ger zaman bir lokomotif ve irili ufaklı vagonlar mevcuttur... Sizinkinde de olması gerekir... Şu halde magazinden çok düşük bütçeli bir sektör dergisi gibi görünüyorsunuz. Bence işi tasarımcıya vermeden, editöryal ve pazarlama açısından bir çalışma yapmalı ve dergiyi sattıracak olan konuyu belirlemelisiniz... Arkasından da diğer spotları belirleyip öyle tasarım beklemelisiniz.

iyi çalışmalar...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Ayrıca, Kapaktaki 2012 model Civic HB yanlış foto. O yeni 2012 Sedan yada Coupe Si fotosu :)

sevgicmyk

🌱Yeni Üye🌱
iki den fazla font kullanma derim gözü çok yoruyor çünkü

redhugemen

🌱Yeni Üye🌱
bişey sormak istiyorum dergi kapağını a4 formatında yapıyorum.ama resimleri eklediğimde kapakta çok küçük duruyor bu resimi a4 de tam sayfa ayarlamak için ne yapmak lazım yani görüntü kalitesi düşmeden a4 formatında nasıl yerleştirecem bunun bir proğramımı var?a4 kağıdı kaplıyacak hiç resim yok internette nasıl oluyo bitürlü anlıyamadımm

redhugemen

🌱Yeni Üye🌱
bir çalışma daha bunada yorumlarınızı bekliyorummm.neler yapabiliriz güzelleştirme adına font ne kullanalım bitürlü bilemedik:))
2609.jpg

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bitmeye yakın iki deneme çalışma yaptım. Eleştirebilirsiniz..

Biraz da ne yaptığımın izahını yapayım.
Car yazısını özellikle büyüttüm ve beyaz bıraktım. Hem dergiye bakınca göz rahatlasın hem de gazete bayiinde uzaktan dikkat çeksin diye...
Konya'nın tek araba dergisi yazısını çok göze sokmaya gerek yok diye düşündüm. Car yazısının üstünde kullandım.
Barkodu daralttım küçülttüm ve sol alt köşeye şutladım.
Car yazısını üstüne konan arabayı küçük kullandım ve logonun üstüne bindirdim.
Başroldeki araba görselini büyüttüm. Yazısı da iyice büyültüp başrole getirdim.
Altta ise diğer araba duyuruları için alan oluşturdum. Bu alanda fazla ayrıntı olmasın istedim.
Hep aynı font ailesini kullandım.

Son düzenleme:

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟

Bu denemede beyaz kenarlıklar kullandım. Logo alanını ana gövdeden kopardım.

Konya'nın tek araba dergisi yazısını da en üste beyaz alana taşıdım. Barkodu alttaki beyaz alana yasladım.

(Sağ alttaki yazıya mıcırca denir. Lorem impsut diye başlayan bu latince yazı tasarım taslaklarında yazı alanlarını dolu göstermek için kullanılır.)

(Not: Taslak olduğu için imlalarda bazı Tükçe karakterlerde hata olabilir.)

Son düzenleme:

redhugemen

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ellerinize sağlık gerçekten hepsi mükemmel olmuş.işi bilen kendini belli ediyor valla.bu çalışmaları kullanma imkanımız varmı

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kullanabilirsiniz... iyi çalışmalar

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
taasarım çok iyi anlayamadığım neden barkod kapagın alnında duruyor?