Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergimizin Son İki Sayı Kapağı

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
3026661403_3d2012de7e_o.jpg

3027505738_feea0a0251_o.jpg

Epeydir vakit bulamıyorum, bari arasıra bişeyler göndereyim dedim :tongueout:

Kendi çıkarttığımız derginin 11. ve 13.sayılarının kapağı...
En ince pixeline kadar herşeyi kendime aittir.

[SAMSUN]

grafikeri-m

🌟Usta Tasarımcı🌟
emeğine sağlık özellikle 1, çok beğendim

theseyit

🏅Acemi Tasarımcı🏅
istikbal köklerdedir espirisi çok hoşuma gitti ya
ellerine sağlık

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelikle logodan başlamak isterim.Çizimde belirgin hatalar mevcut.Atomun yapısını ifade eden şekil tam ortalanarak çizilmemiş.Birde eğer bu ekonomi ile ilgili bir dergi ise (şuan ki görünümü itibariyle anlaşılamsı çok zor) anlam olarakta derginin konseptine ne derece uygun onu da hesaba katmak gerekiyor.
Derginin içeriğiyle ilgili çeşitli konu başlıkları kullanmalısınız.
"İstikbal göklerdedir" gibi M.Kemal Atatürk'e ait bir cümlenin hangi alan olursa olsun espri konusu yapılıp yapılmacağını sorgulamanız gerekiyor.
Atomun yapısı ile ilgili bir şekil, gökyüzü, ağaç/ağaç kökü, İstikbalimiz, Dolar ve Euro simgesi...
Çalışmanıza yayınlarken açıklayıcı notlar eklemelisiniz ki sağlıklı, doğru ölçülerle yorum yapılabilsin.
Kolay gelsin.

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
düşüncler güzel uygulamalar kötü her 2 çalışmadada logo tamamiyle işi bitirmiş
1. çalışmada ağaçın gölgesi var ama nedense ağaçta ışık tek bir noktada ve ağaç yapraklarının kesinlikle curves ayarına ihtiyacı var çalışmanın genel ışık yapısı ve alttaki bulutların ışık yönünde ağaç gölgelerinin değişmesi gerek bulutlardaki ışık düzeni ile euro ve dolar simgeleri ışıkları uyuşmamakta ve İSTİKBAL KÖKLERDEDİR yazısıyla kesinlikle mahkemelik olursunuz. yani açıkcası euro ağaçlar dolar ksımları emanet gibi duruyor daha estetik çalışabilirdin
2. çalışmadada yumurta kırılmış görüntüsü güzel kırılan noktalarda bir blur söz konusu orası bir hatadır benim görüşüm ayrıca o yumurtayı birleştirsen birleşmez kırılma noktaları denk gelmiyot daha realist bir çalışma için kırılmış dağışmış görüntülü parçalarından yerere serpmelisin. yumurta kırıldı alttan şehir çıktı pek realist bir uygulama olmaz yumurtada bir delik açmanı tavsiye ederim içerideki görüntüyüde yansıtırsın daha hoş daha estetik görünür.

güzel bir çalışma yapıyorken ince küçük detaylar çalışmayı bitirebilir bu yüzden uğraşlarınızın boşa gitmesini istemiyorsanız detaylara çok dikkat etmelisiniz.

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
kapak icerik hakkinda bilgi vermeli insanlara diye düsünüyorum, bu iki kapaktada icerik hakkinda bisey görmek mümkün degil, ama bunun nedeni derginin dagitim politikasi da olabilir tabi, bu dergiyi 10 ytl ye pisayada satmanin imkani olmadigini düsünürsek, abone ve ücretsiz dagitim sistemi ile sirketlere gönderildigini düsünüyorum, satis geliri ikinci plana itilerek sadece reklam geliri saglamayi amaclayan bir dergi ancak böyle bir kapak la piyasaya cikar. bu kapaklar dergi kapagi degilde üzerinde bir iki rüzeltme ile bir dergide reklam olur bence. emegine saglik

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
"İstikbal göklerdedir" gibi M.Kemal Atatürk'e ait bir cümlenin hangi alan olursa olsun espri konusu yapılıp yapılmacağını sorgulamanız gerekiyor.

açıkçası bende o kısma çok takıldım. Enazından alıntınızı tasarımla bütünleştirirken altına her kimden alıntı olursa olsun söyleyeni belirtmeniz gerekmektedir.
çalışmalarınıza gelince logoda biraz bozukluk var gibi ilk çalışma daha özenle çalışılmış gibi duruyor. yumurtanın kırılma noktayısyla fotografın hatları cok belirgin

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
düşüncler güzel uygulamalar kötü her 2 çalışmadada logo tamamiyle işi bitirmiş
1. çalışmada ağaçın gölgesi var ama nedense ağaçta ışık tek bir noktada ve ağaç yapraklarının kesinlikle curves ayarına ihtiyacı var çalışmanın genel ışık yapısı ve alttaki bulutların ışık yönünde ağaç gölgelerinin değişmesi gerek bulutlardaki ışık düzeni ile euro ve dolar simgeleri ışıkları uyuşmamakta ve İSTİKBAL KÖKLERDEDİR yazısıyla kesinlikle mahkemelik olursunuz. yani açıkcası euro ağaçlar dolar ksımları emanet gibi duruyor daha estetik çalışabilirdin
2. çalışmadada yumurta kırılmış görüntüsü güzel kırılan noktalarda bir blur söz konusu orası bir hatadır benim görüşüm ayrıca o yumurtayı birleştirsen birleşmez kırılma noktaları denk gelmiyot daha realist bir çalışma için kırılmış dağışmış görüntülü parçalarından yerere serpmelisin. yumurta kırıldı alttan şehir çıktı pek realist bir uygulama olmaz yumurtada bir delik açmanı tavsiye ederim içerideki görüntüyüde yansıtırsın daha hoş daha estetik görünür.

güzel bir çalışma yapıyorken ince küçük detaylar çalışmayı bitirebilir bu yüzden uğraşlarınızın boşa gitmesini istemiyorsanız detaylara çok dikkat etmelisiniz.

Bu arkadaşın yorumu hariç diğer yorumlar gerçekçiydi.

Birincisi logonun işi bitirmesi gibi birşey söz konusu bile değil.
Logodaki çatlaklar ve o sizin yok "atom çekirdeğinin ortalanmaması" gibi yorumlarınızda belirttiğiniz yerler hata değil kasten yapılmış çizimlerdir.

1. çalışmadaki ışık üstten geliyor ve ağacın gölgesi altına çok hafif olarak verilmiş. € ve $ işaretlerine gelince onlardaki ışıkta nispeten üst kısımdan doğru gelmiş ki 3boyutlu bir izlenim vermem için en güzel açı o olduğu için orayı kullandım.

sLyman arkadaşımızın 2. çalışma için yaptığı yorumlara gelince. İlk olarak yanlış görmüşsünüz. O yumurta birbirini tamamlayan iki yarımdan oluşmaktadır.Ayrıca hiçbir yumurtayı falçatayla keser gibi bir görüntü oluşturamazsınız.

Mutlaka bazı çatlayan ve dökülen parçaları olacaktır ki bu benim çalışmamdaki yumurtanın birbiri ile alakasız parçalar olmadığı gerçeğini doğrulayan bir nedendir.

Yumurtadaki o blur kısmına fazla sözüm yok fakat o beyaz ve blur gözüken yerler yumurta kabuğunun altında sanırsam vitellin denilen veya benim öyle hatırladığım beyaz bir dokudur.

Ve son olarak REALIZM, gerçekçilik demektir. Ve aramızdaki kimseninde tavaya kırdığı yumurtadan bir şehir çıktığını görmüş olabileceğini sanmıyorum.
Yani niyetimiz realizm olsaydı yumurtayı olduğu gibi bırakır sadece yerdik.

Estetik olacaksak öncelikle neyin hangi nedenden ötürü yapıldığını bilmenizi tavsiye ederim....

Benim hatam olarakta foruma eklerken dergilerin konusunu yazmamış olmam(önemli bir eksik) diyebiliriz.Bari konuları söyleyeyimde bundan sonra girenler en azından aynı eleştiriyi yapmak zorunda kalmasınlar.

1. Ekonomi
2. Tarım (Tarım mı Hayvancılıktan Çıkar Hayvancılık mı tarımdan?)

Ama bunları buraya koyma nedenimse uzun zamandır siteyi ziyaret etmemiştim. Hazır girmişkende bir iki çalışmamı göndereyim dedim. Sitede bu tarz eleştiriler olduğunu bilseydim nedenlerinide yazardım.

Yani zorum kimseye zorla çalışmalarımı beğendirmek değil. Biraz ilginç bir dille yapılan eleştirilere rastladım, biraz da şaşırdım o kadar. Demek ki forumdaki vatandaşlar değişmiş....

Ama eski arkadaşlar daha mantıklı yorumlar yapardı...

Neyse yine de herkese teşekkür ediyorum... Umarım kimseyi kırmamışımdır... Sadece eksik gördüğünüz yerlerdeki bilgileri yenilemek istedim o kadar...

Son düzenleme:

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Ahmet cim güzellik göreceli bir kavramdır. Kendine hangi mesajı yakıştırıyorsan onu oku geç bence. :)

Site değişmedi. Biz burada oldukdan sonrada site değişmeyecek. 2 - 3 kişi uslubunu bilmiyor diye siteye bu şekilde bir değişimin içine sokman şahsen beni üzdü.

Mesajımı lütfen kimse üstüne alınmasın...

Saygılar dostuma...

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
sitemiz değişmedi kurallarımız aynı ahmetsxfile . Lütfen bu gibi durumlarda rahatsız olduğunuz ve uslubunu beğenmediğiniz mesajları rapor et ten bize bildirin.

En kısa sürede yardım etmek için elimizden geldiğini yapacağız.

todoza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben web 2.0 tasarımlara taktım abi ahmet bey hemşerim ama ne yalan sölim daha şık olabilir çok yerel olmuş

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım ben onu bunu bilmem ayrıca forumdaki vatandaşlarda değişmedi aynı kişiler fakat yöneticilerimizin Özeliikle Volkan beyin yolladığı örnek tasarımlarla herkesin vizyonu değişti herkesin amacı daha görsel ve müşteri beğenisi dışında grafikerler içerisinde en güzel yorumları alabilmek için çabalıyorlar. Volkan abinin ve Xavalon'un yolladığı çalışmaları kontrol ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız. benim isteğim sizi eleştirmek değil isteğim hepimizin üst düzeyde iş yapması. bu sitede 1 kaç tane iyi grafiker var.. ve insanlar eleştiri yapıyorsa bir sebebi vardır. eleştirileri dikate alıp düzeltebilirsin. insanlar benim işimede eleştri yapıyorlar ha güzel diyende var hatalarımı söylüyende var ki onlar hatalarımı söyliyecekki ben ona göre kendimi düzenliyeceğim ben eleştriye bu gözle bakıyorum senin şahsi fikrin ayrıysa orasını bilemem saygılar herkese iyi günler

gezmis06

🌱Yeni Üye🌱
ahmet kardeş çok güzel iki konsept kurmuşsun. kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. ellerine düşüncene sağlık. İnancın sistemine zeval vermesin.:)