Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

desıng byUNIS (eleştiriye açığım..)

UNIS

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.unis-tyle.blogspot.com

RESMIN BUYUK HALI ICIN USTUNE TIKLAYINIZ...

Marmaris GORDO BEACH adında bir CLUB a yapmıştım BECK'S Sponsorlugundaydı.. Becks ın yetkılılerı 2 afıas arasından bunu secmıslerdı bı arkadasaım orda calısıyodu onun aracılıgıyla yaptım beyenıze.. elestırılerı beklıyorum USTA lardan..

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın unis : eleştiriye açıkığım..
Demişsiniz. kızmayın ama hata çok hangisinden başlıyayım ? ilk önce biraz forumumuzda verilmiş olan afiş örneklerini inceleyiniz. Afiş te bence tipografi önemlidir. Daha sonra font seçimleri ve renk uyumları. Fontlarınızda okunaklılık yok. Bunun matbaa dan geçmiş halini merak ettim doğrusu gerçekten sizi hüsrana uğratmadımı ?... Ben afişi beğenmedim daha bir çok hatası mevcut...

UNIS

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
desıng byUNIS 2 (eleştiriye açıkığım..)

RESMIN GERCEK BOYU ICIN USTUNE TIKLAYINIZ...

SAMSUN Yüzyüze cafede olan ROCKParty ıcın yaptıgım calısma samsunda 1000 adet basılmıstı heryerıne dagıtılmıstı.. Ustaların eleştırılerını beklıyorum...

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Afiş konusunda bir bilgim yok ama bir izleyici olarak görüntü bakımından hiç ilgi çekici gelmiyor

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Marmaris GORDO BEACH adında bir CLUB a yapmıştım BECK'S Sponsorlugundaydı.. Becks ın yetkılılerı 2 afıas arasından bunu secmıslerdı bı arkadasaım orda calısıyodu onun aracılıgıyla yaptım beyenıze.. elestırılerı beklıyorum USTA lardan..

Bu afişi; Marmaris GORDO BEACH adında, bir Club'a yapmıştım. Çalışma BECK's sporsunluğundaydı... Becks' in yetkilileri, iki afiş arasından bunu seçmişlerdi. Bir arkadaşım orada çalışıyordu ve onun aracılığıyla, bu çalışmayı yaptım, beğeninize sunuyorum...
Eleştirileri bekliyorum, ustalarımızdan...

Güzel Türkçem =)

UNIS

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
bılmıoyrum resmın uzerıne tıkladıktan sonra gercek boyunu gordunmu buyutup ama yazılar gayet okunaklı afısındede emın ol.. fon koyu renklerde bı okada koyu haklısın ama kısılerın ısterklerıne gore yaptıgım ıcın oyle ıstendı bende oyle yaptım benım zevkımle bır ılgısı yok yanı... matbaadan cıkmıs halıne gelıncede emın olkı burda gorundugunden dahada guzel hemde cok. A2 den bıraz buyuk boyutunda cıktı ve güzeldi.. tessekkur ederımdusuncelerın ıcın ama o kadarda vahım degıl .. :)

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
forumda yenisiniz
aynı içerikli konularınızı lütfen tek topik altında açın
mesajlarınız birleştirildi

xXx_designer_xXx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yeşil olanda yazıları okuyamadım, oysa cevremde, kimsenin okuyamadığı reçete yazılarını bile okuyabilme özelliğimle de bilinirim. kırmızı bi nebze daha iyi ama yinede ıııh. gözüm yoruldu

UNIS

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Afişleri bilgisayarınıza kaydetip bakarsanız sevinirim arkadaşlar..

Birde bu var.. Rehabilitasyon merkezi için yapmış olduğum LOGO ve AFİŞ.. sol ust koşedeki logo ve afiş bana ait..

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhabalar, öncelikle hoş geldiniz foruma.Çalışmalarınızı da yayınlamaya başladınız. Bundan dolayı teşekkürler.
Hemen cevap vermek istemedim biraz bekleyim dedim. İyi ki de beklemişim.

Çalışmalarında biraz karışıklık var, kabartma ve yazılara stork ( çizgi ) eklemeyi seviyorsun. Bu efektler bazı çalışmalarda iyi sonuçlar verir ama sen yayınladığın tüm çalışmalarda kullanmışsın. Grafiğini sadeleştirmeye çalış. Renk bilgileri ve yazıları kullanmayı araştır. naçizane tacsiyemdir.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
unis... şevkini kırmak istemem ama cidden benim hoşuma gitmedi. sana oneride bulunmayi isterim ama bu saatte kafamda calismiyor. ben grpphoto nun eliştirisine sonuna kadar katılıyorum. yanı kullandıgın programın efekt gucunu hepsini bir arada kullanarak sarfetme emeğine yazık oluyr. o yuzden afiş ozellilke yaptıgın ış. anlık bakılan anlık gorulen bırsey. oyuzden akıllda kalıcı yazı ve resım kullanımımı onerırım sadece. kolay gelsın. emınım bıraz daha rahat ve sakın dusunursen bence daha ıyı seyler cıkaracaksın. kolay gelsın.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar çok güzel şeyler söylemiş. Bunun üzerine bende her zaman söylediğim bir şeyi söylemek istiyorum. Sadelik her zaman en güçlü silahıdır grafikerin.

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Söyleyecek birşey kalmamış :) Kolay gelsin

UNIS

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Öncelikler arkadaşlar Eleştiriye açığım derken yada beni eleştirin derken bı ınsan Benı yerden yere vurun hırpalayın baagbında bır elestırı yapın degılde, Yanlıslarını soylereyerek onları ortmeye calısmanız gerektıgını soylemek ıstıyoru ve sızde tam oalrak bunu yaptıgınız için teşşekkurler arkadaşlar..

Bunlar benım bir kaç afişim ve tasarımım daha da var.. Evet haklısınız CS2 nin butun ozelıklerını kusmusum gıbı gorunuyor ama aslında benden kaynaklanmıyor cunkı bu afişler istek uzerıne yapılmıs afişlerdir ve piyasaya surdugum ıcın sızınle paylaştım.. Kişiler boyle ıstedıgı ıcın boyle yaptım.. evet bende sevıyorum sadelıgı ve bılıyorumkı daha bılmedıgım bır cok sey var ama belkı kaba bı tabır olucak ozur dılerım yanlıs anlamayın kımse anasının karnından CS ile dogmuyo aynı cemyılmazın tabırıyle espırı bagbında soyluyorum kıms eyanlıs anlamasın :>.. O yuzden sızlerınde dusunce ve yardımlarınızla bıselerı duzeltıcem tessekkurler dostlarım..

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
CS2 nin butun ozelıklerını kusmusum gıbı gorunuyor ama aslında benden kaynaklanmıyor cunkı bu afişler istek uzerıne yapılmıs afişlerdir ve piyasaya surdugum ıcın sızınle paylaştım.. Kişiler boyle ıstedıgı ıcın boyle yaptım.. evet bende sevıyorum sadelıgı ve bılıyorumkı daha bılmedıgım bır cok sey var ama belkı kaba bı tabır olucak ozur dılerım yanlıs anlamayın kımse anasının karnından CS ile dogmuyo

Bunlar senin çalışmaların değilse burda yayınlayıp yorumlanmasını istemen doğru mu?
Müşterinin isteği doğrultusunda >yanlış anlama>>> berbat olan bir işi kendi tasarımın olarak yayınlamaman gerekir diye düşünüyorum. Zira tasarımı çalışmadan ayıran şey de bu değil midir? Yani kendinden değil de müşteriden birşeyler katmak...

Eğer bu şekilde olmasını müşteri istediyse bu senin tasarımın değil, senin çalışmandır diye düşünüyorum.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet uni, h.salma'ya katılıyorum. yani musterinin illa istedigi dogrultusunda yapılan iş senin işin sayılmaz bencede. musteri hayal ediyor istiyor bunu hayata gecirmek için sadece senin bilgisayar bilgini kullanıyor. kendisi bilmedigi için. senin sıfırdan hayal edip tasarladıgın bi calışman varsa bence onun uzerinde yorum yapalım. aksi halde cidden moralin bozulabilir, şevkin kırılabilir ziraaa ben sahsen ve eminimki diger tum arkadaslar bunu asla istemeyiz. aksine yazdıgımı seyler gucune gitse bile bu seni daha cok azimlendirsin diye daha iyi seyler cıkarasın diye. yoksa haa ıyı ıste deyıp ışın ıcınden cıkmak cok kolay. sımdıdıen bizi anlayacagını engin sabrına ve tevazuna sıgınarak kolay gelsın dıyorum. ıyı bayramlar....

UNIS

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Hayır Arkadaşlar Tasarım bana ait tabikide hoş o adam onu oyle yap dedıyse onun oyle olucanı bılemz bılseydı bana yaptırmazdı benım demek ıstedıgım karanlık olmasını ve renk tonajlarını oyle ıstemesı anlıcanızı ummustum ama yanlıs anladınız.. Arkadaşlar bunlar tamamen bana aıt ve benım eserımdır.. ıkısı partı birısı bır okul ıcın yapılmıs afişlerdir.

Sabır mı! Dostum makasat sabır sa sabırlıyımdır çunkı benı elestırın dedım.. ama sunuda soylım Eleştirin demek degılkı onu yerden yere vurun yada BERBAT bir iş değip işin içinden cıkamk degıldır yanlıslar soylenır ve duzeltılır, dusunceler soylenır ve zevkelr tartısılır herkese gore bu boyledır dıye bısey yok o yuzden sıze sundum. Benım calısmam arkasındayımda fakat bilinmesi gereken şey bunlar dısarıda gosterıme sunulmus afişlerdir. ve en basta demısım ne sartlarda yaptıgımı tutupda evımde cayımı yudumlarken profosyonel bı calısma yapmadım yani.. Ve yine teşşekkur ederım Düşünceleriniz için.. Bu arada Herkese İyİ Bayaramlar Arkadaşlar..

Son düzenleme:

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalışmalarına şöyle bir göz gerdirdim. Afişlerle ilgili söylenmesi gerekenleri dostlar dile getirmiş. Ancak ben biraz rehabilitasyon merkezi için yaptığın logoya takıldım. Dikkat ettin mi bilmiyorum ama herşeyden önce logon 4 renkten oluşuyor. Yani ileriki zamanlarda bu firma için kurumsal kimlik çalışması yapman gerekirse eğer, kurumsal kimlikle alakalı her türlü evrağın (antetli kağıt, antetli zarf, kartvizit, fatura vs. gibi.) 4 renk basılması gerekeceğini ya da logoda bir düzenlemeye gitmen gerekeceğini unutmamalısın. Zira çoğu zaman bu tip evrakları 4 renk basmak hem maddi anlamda hem de zaman anlamında firmalara külfet demektir. Bence logonun en faza 2 renkten ibaret olarak düşünülmesi, tasarım yapılırken de bu renklerin gereken hallerde tramlı olarak (tram kelimesinin tam olarak nasıl yazıldığını bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin) tek renge düşürülebilecek şekilde çalışılması daha yararlı olacak, baskı zamanı ve maliyet açısından avntajlar sağlayacaktır.

Ayrıca unutmamalısın ki iyi bir logo kuma bile çizilecek kadar basitken; kuma çizilince bile bir anlam ifade edebilecek kadar karmaşık olmalıdır. Yani aslında iyi bir logo yapmak hiç de kolay değildir. :)

Bence genel olarak işlerini çok fazla detaya boğmuşsun ve bu da görsel kirliliğe neden olmuş. Leonardo Da Vinci' nin konuyla alakalı yaklaşımı beni hep etkilemiştir; Kendisi der ki: "Güzellik, gereksiz şeylerin temizlenmesinden ibarettir."

Çalışmalarında başarılar dilerim...

Son düzenleme:

UNIS

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Bende Çok teşşekkur ederim düşüncelerin için ve beni bilgilendirdiğin için saol dostum.. klavyene ve bilgine sağlık.

Moderatör tarafında düzenlendi: