Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Diğer bir logo çalışmam

pmbpanter

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.manyakfikir.com
smoothie and smoothie

Arkadaşlar bu da arkadaşımın sahibi olduğu,buzlu içecek türlerinin satışını yapan bir firmaya tasarladığım logoydu.Ne yazık ki kullanamadılar.Neden kullanmadıklarını bilmiyorum ama benim yaptığım ve en çok beğendiğim logo çalışmamdır.

Ne diyorsunuz?Fikrinizi almak istedim.

yerwergpb5.jpg

efsdfsdfsdmp9.jpg

tyjuhtryheriy4.jpg

egem07

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu logo bana yabancı gelmedi sanki bir yerde gördüm gibi geliyor. yani o kullandığın gözlerden bahsediyorum.

grafikör

🌱Yeni Üye🌱
"smoothie and smoothie" ye yaptıgın çalışma olmamış; çünkü logotype'ların en önemli özellik okunurluktur. burada hiç bir şekilde smoothie okunmuyor "sm-thie" olarak algılanıyor ki "o" formları düzgün değil çok orantısız ve tipografide espaslarda problem var. renk kullamında sectiğin yeşil ve turuncu uyumlu belki complemantary olarak yeşil yerine mavi kullanabilirdin.bence bu logo üzerinde yine çalışsan iyi olabilir.
yine de ellerine sağlık

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
renk uyumu 1.sinde güsel ama
buzlu içicekde neden 2 adet şaşı göz var ??
yada ben mi öyle algıladım

pmbpanter

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.manyakfikir.com
Yorumlar

Okunabilirlik kısmına bende takılmıştım fakat sonra firma isminde iki sözcüğün tekrarlanması olayı,birinci sözcüğün okunabilirlik özelliğini dediğiniz gibi arka plana atmış oldu.Gözlerin şaşı olmasına gelince,aslında ürünün hedef kitlesinin daha çok çocuklar olabileceğini düşündüğüm için,birinci sözcüğü sevimli bir suratmış gibi göstermeye çalıştım.

Neyse umarım açık anlatabilmişimdir.
Bu arada eleştriler için teşekkür ederim.

Kalın sağlıcakla.

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
bana daha çok tommy ve jerry çizgi film logoları vardır onu anımsattı yada oyuncak firması bak animasyonuda hazır gözler oynar şeçmemekte haklılar

Pixdesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
oreo nun logosu.. logo tasarlamadan önce araþtýrýnýz is acarsiniz basiniza. öyle basit degil ne yazikki